چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > بازدید مدیر منطقه منا فدراسیون بین‌المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر از سازمان امداد و نجات/آموزش 4500 نیروی واکنش سریع در سطح کشور
 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید مدیر منطقه منا فدراسیون بین‌المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر از سازمان امداد و نجات/آموزش 4500 نیروی واکنش سریع در سطح کشور

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام کرد: حدود ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از نیروهای واکنش سریع در سطح کشور آموزش‌های مرتبط با تیم های واکنش سریع  را گذراندند.

به گزارش روابط عمومی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، سیدمحمد هاشم مدیر منطقه منا فدراسیون بین‌المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر با مرتضی سلیمی؛ رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار، مرتضی سلیمی؛ رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به تعدد حوادث و سوانح در سال گذشته اظهارداشت:  در حال حاضر اولویت سازمان امداد و نجات در ساماندهی و آموزش تیم‌های واکنش سریع در سراسر کشور است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته حدود ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از نیروهای واکنش سریع در سطح کشور آموزش‌های مرتبط با تیم های واکنش سریع  را گذراندند، ادامه داد: هر یک از نیروهای تیم های واکنش سریع حدود یک هزار ساعت دوره آموزشی را گذراندند.

به گفته رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، اولویت بعدی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر،  بازآموزی و آموزش مجدد این تیم ها است.

وی درباره کمک های امدادی جمعیت هلال احمر به زلزله زدگان کرمانشاهی، یادآور شد: در لحظات اولیه در مناطق زلزله زده حاضر شدیم و تا پیش از ساعت ۴ بعد از ظهر ۱۰ فروند هلیکوپتر برای خدمت رسانی در منطقه حاضر بود و تا پیش از ساعت ۴ بعد از ظهر ۲۰۰ دستگاه آمبولانس هلال احمر برای انتقال حدود 8 هزار و 500 مصدوم و مجروح در منطقه مشغول فعالیت بودند.

سلیمی با اشاره به توزیع چادرهای امدادی و بسته های غذایی میان زلزله زدگان، اظهارداشت: بالغ بر ۹۰ هزار دستگاه چادر امدادی و سه مرحله مواد غذایی در قالب بسته های غذایی خانوار در منطقه زلزله زده توزیع شد. البته در روز اول حادثه بالغ بر  ۲۵ هزار بسته غذایی در این مناطق توزیع شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: امیدواریم با کمک های فدراسیون بتوانیم  انبارهای امدادی را تقویت کنیم و با اجرای دوره‌های آموزشی مشترک با فدراسیون بتوانیم تیم‌های مدیریتی و عملیاتی جمعیت هلال احمر را برای حضور هرچه بهتر، ارتقا دهیم.

سیدمحمد هاشم مدیر منطقه منا فدراسیون بین‌المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر در ادامه این دیدار گفت: جمعیت هلال احمر در زلزله کرمانشاه بسیار خوب عمل کرده است و همچنان در حال امدادرسانی هستید.

وی ادامه داد: ما متعهد هستیم هلال احمر ایرا یکی از قوی‌ترین جمعیت های ملی در سطح جهان و می تواند در سیاری از موارد باید به فدراسیون کمک کنید.با تمام این‌ها ما آمادگی داریم در کنار شما هر جایی که نیاز بود حضور داشته و کمک کنیم.

 مدیر منطقه منا فدراسیون بین‌المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر ابراز امیدواری کرد که با توجه به اینکه سیستم مخابراتی و شبکه بیسیم جمعیت هلال احمر ایران بسیار پیشرفته است فدراسیون هم بتواند از این ظرفیت استفاده کند و نیروهای خودش رو آموزش دهد تا بتوانند در زمان وقوع حوادث موفق عمل کنند.

لازم به ذکر است، مدیر منطقه منا فدراسیون بین‌المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر از بخش های مختلف سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر همچون مرکز کنترل و هماهنگی عملیات، امداد هوایی و انبارهای این سازمان بازدید کرد.


١٤:٥٥ - چهارشنبه ٢٠ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٩٣٤    /    تعداد نمایش : ٦٤٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج