چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > ارائه خدمات درمانی و بهداشتی کاروان سلامت هلال احمر خوزستان در شهرستان قصرقند
 


  چاپ        ارسال به دوست

ارائه خدمات درمانی و بهداشتی کاروان سلامت هلال احمر خوزستان در شهرستان قصرقند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از اعزام تیم درمانی این جمعیت در قالب کاروان سلامت به روستاهای حمیری و گرداک از توابع شهرستان قصرقند در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی با اشاره به تلاش اعضای داوطلب جمعیت در راستای عملی ساختن شعار بشردوستی اظهار کرد: کاروان سلامت هلال احمر خوزستان با توجه به برنامه از پیش تعیین شده سازمان داوطلبان و در راستای اجرای طرح «نذر آب» به شهرستان قصرقند اعزام شد.

وی با بیان اینکه این تیم درمانی را اعضای مرکز مدیریت حرکت های جهادی و بشردوستانه هلال احمر خوزستان همراهی می کردند، افزود: فعالیت های درمانی و سلامت این کاروان از عصر روز 13 مرداد در روستای حمیری آغاز شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان بیان کرد: در پایان روز 14 مردادماه و درمجموع، 395 نفر از اهالی روستای حمیری از خدمات درمانی و بهداشتی با حضور پزشکان و پیراپزشکان و کادر درمانی و اجرایی بهره مند شدند.

دکتر خدادادی تصریح کرد: 3 پزشک متخصص، 2 پزشک عمومی، 3 دندانپزشک، یک ماما و 4 پرستار در روز نخست خدمت رسانی به اهالی روستای حمیری، کاروان سلامت استان خوزستان تشکیل دادند.

وی گفت: در کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان خوزستان، بیش از 10 نفر نیز به عنوان کادر اجرایی اقدام به خدمت رسانی کردند.

تداوم فعالیت های درمانی کاروان سلامت هلال احمر خوزستان در استان سیستان و بلوچستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به نفر از اهالی روستاهای حمیری و گرداک از توابع شهرستان قصرقند در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

دکتر خدادادی با اشاره به تداوم خدمات درمانی در روستای حمیری در روز 15 مرداد، اظهار کرد: با توجه به پتانسیل موجود در کاروان سلامت استان خوزستان و با هماهنگی های به عمل آمده با فرماندار قصرقند، یک تیم درمانی به روستای گرداک نیز اعزام شد.

وی با اشاره به حضور 3 پزشک متخصص، 2 پزشک عمومی، یک دندانپزشک و یک ماما در حمیری، افزود: عوامل درمانی و اجرایی کاروان سلامت خوزستان در روستای حمیری به 377 نفر ارائه خدمت کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان بیان کرد: همچنین 128 نفر از اهالی روستای حمیری از خدمات پانسمان و تزریقات و 62 نفر از خدمات مشاوره مامایی بهره مند شدند.

دکتر خدادادی همچنین از حضور تیم دوم کاروان سلامت هلال احمر خوزستان در روستای محروم گرداک خبر داد و افزود: با توجه به هماهنگی های به عمل آمده با فرماندار شهرستان قصرقند و پتانسیل موجود در کاروان سلامت این جمعیت، یک پزشک متخصص، یک پزشک عمومی، دو دندانپزشک و یک ماما به همراه دو پرستار به این روستا اعزام شدند.

وی گفت: در مجموع بیش از 180 نفر  از اهالی روستای گرداک از خدمات درمانی و بهداشتی این کاروان بهره مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان اظهار کرد: برگزاری کارگاه آموزشی بهداشت دهان و دندان با حضور کودکان و نوجوانان، برگزاری کارگاه آموزشی بهداشت فردی و محیطی، انجام خدمات طب سنتی و ارائه خدمات مشاوره زنان، زایمان و مامایی از فعالیت های دیگر کاروان سلامت در روستای گرداک بوده است.

دکتر خدادادی تصریح کرد: با توجه به حضور تیم عمرانی مرکز مدیریت حرکت های جهادی و بشردوستانه هلال احمر خوزستان، از مدرسه روستای گرداک بازدید و برای اجرای فعالیت های عمرانی این آموزشگاه برآورد لازم انجام شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، در پایان روز 15 مرداد، با حضور بیش از 25 نفر از عوامل درمانی و اجرایی کاروان سلامت این جمعیت، به یک هزار نفر از اهالی روستاهای حمیری و گرداک از توابع شهرستان قصرقند استان سیستان و بلوچستان، خدمات درمانی، بهداشتی و تشخیصی ارائه شد.١١:٢١ - چهارشنبه ١٧ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٨٥٢٣    /    تعداد نمایش : ٣٤٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج