چهارشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٧
صندوق‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی و دستگاه کارتخوان در تمامی مراکز و شعب جمعیت هلال‌احمر استان‌ها به‌ویژه خانه‌های داوطلبی هلال، شماره حساب ١٥٠٠٠٠٠٠/٤٢ خیرین جمعیت هلال‌احمر نزد بانک ملت شعبه هجرت و کد #٥١٥١*٧٣٣* با تلفن همراه برای دریافت کمک های مردم نیکوکار جهت مشارکت در طرح همای رحمت سازمان داوطلبان در نظر گرفته شده است.
اخبار > آمادگی برای مقابله با حوادث ویژه افراد دارای ناتوانی و معلولین
 


  چاپ        ارسال به دوست

آمادگی برای مقابله با حوادث ویژه افراد دارای ناتوانی و معلولین

برای مشاهده محتوای کتاب به صورت فایل PDF اینجا کلیک کنید.


مقدمه

حوادث و سوانح ممكن است در هر زمان و مكان بدون هشدار قبلي رخ دهند. جمعيت هلالاحمر و بسياري از سازمانها در هنگام وقوع حادثه و حتي بعد از آن به كمك آسيبديدگان ميشتابند. اما از آنجا كه اين سازمانها نميتوانند به يكباره و بلافاصله در همه جا حضور داشته باشند، آمادگي هر فرد براي مقابله با حوادث، عامل اصلي و مهم حفظ سلامت و استقلال عملكرد وي ميباشد. در واقع داشتن آمادگي به شما كمك ميكند تا در برابر حوادث بينياز از كمك ديگران باشيد. ممكن است شما زمان وقوع حادثه را ندانيد ولي با آمادگي قبلي قادر به مقابله بيشتر و بهتر با حادثه و در نتيجه بازگشت سريعتر به وضعيت عادي خواهيد بود.

در زمان وقوع يك حادثه، اولويت اول سازمانهاي امدادي و حمايتي، تأمين نيازهاي اساسي از قبيل غذا، آب و سرپناه براي افراد نيازمند ميباشد.

هركس بايد با توجه به نيازهاي اصلي خود، آب آشاميدني و آذوقه را براي حداقل سه روز يا بيشتر ذخيره كند چرا كه ممكن است در موقع بروز حادثه، تأمين نيازهاي شخصي از قبيل دارو، تجهيزات، منابع تأمين برق براي وسايل برقي و نيز تامين ساير نيازهاي روزانه براي برگشتن به فعاليتهاي معمول زندگي ميسر نباشد. شما به عنوان فردي كه داراي شكلي از ناتواني است بايد با انجام اقداماتي نظير ذخيره دارو، آب، غذا و اكسيژن كافي و نيز تجهيزات اضطراري و باتري اضافه، دست كم براي هفت روز به تنهايي براي رويارويي با حوادث آماده باشيد. 

اطلاعات مندرج در اين كتاب به شما كمك ميكند تا براي رويارويي با حوادث آمادگي پيدا كنيد. اطمينان و اعتماد به نفس همراه با دانش، آمادگي و تمرين شما، اعضاي خانواده و جامعه، بهترين راه بازگشت به زندگي عادي و جبران خسارات مربوط به يك حادثه ميباشد.

گرچه اين كتابچه ويژه معلولين و افراد داراي ناتواني نگاشته شده است اما مطالب آن ميتواند براي تمامي افراد مفيد و موثر واقع شود. 


١٠:٤٩ - يکشنبه ١٠ مرداد ١٣٩٥    /    عدد : ٩١٨٣٨    /    تعداد نمایش : ٩٧٤٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج