چهارشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٧
صندوق‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی و دستگاه کارتخوان در تمامی مراکز و شعب جمعیت هلال‌احمر استان‌ها به‌ویژه خانه‌های داوطلبی هلال، شماره حساب ١٥٠٠٠٠٠٠/٤٢ خیرین جمعیت هلال‌احمر نزد بانک ملت شعبه هجرت و کد #٥١٥١*٧٣٣* با تلفن همراه برای دریافت کمک های مردم نیکوکار جهت مشارکت در طرح همای رحمت سازمان داوطلبان در نظر گرفته شده است.
اخبار > سروش سلامت
 


  چاپ        ارسال به دوست

سروش سلامت

برای مشاهده محتوای کتاب به صورت فایل PDF اینجا کلیک کنید.پيشگفتار

همه ساله تعدادي از هموطنان ما براي اداي فريضه حج به كشور عربستان مي‌روند. اما آنچه باعث مي‌شود افراد بيشترين بهره را از فرائض اين سفر ببرند، داشتن جسمي سالم و بدون ناراحتي است. اين مسؤوليت، همه جانبه است و پاسداري از تندرستي اين جمعيت انبوه، كه در ميان آنان سالخوردگان، جوانان، افراد نيازمند به مراقبت‌هاي ويژه، همه با هم در سرزميني دور از خانه و خانواده، در دياري با مسائل خاص اقليمي، اجتماعي و فرهنگي، در كنار ميليون‌ها ميهمان از شرق و غرب و شمال و جنوب اين جهان پهناور حضور دارند، ضرورت توجه به مسائل خاص بهداشتي را به شدت طلب مي‌كند.

همانگونه كه مراقبت‌هاي بهداشتي و رعايت دستورالعمل‌هاي مربوطه مي‌تواند از وقوع هر حادثه ناگوار و خطرات جاني به آساني پيشگيري نمايد. سهل انگاري در مسائل مربوط به تأمين تندرستي زائران نيز مي‌تواند خطرات جدي بدنبال داشته باشد. 

تبيين و تشريح جنبه‌هاي مختلف بهداشتي در سفرهاي زيارتي نقش مهمي در ارتقا سفر حج دارد. حفظ سلامتي زائران براي بهره‌گيري از فضاي معنوي حج از عمده‌ترين دغدغه‌هاي دست اندركاران مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال احمر جمهوري اسالمي ايران مي‌باشد.


١٠:٥٦ - يکشنبه ١٠ مرداد ١٣٩٥    /    عدد : ٩١٨٤٠    /    تعداد نمایش : ١٠٠٥٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج