چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > مرکز عملیات‌هاي فوریتی EOC
 


  چاپ        ارسال به دوست

مرکز عملیات‌هاي فوریتی EOC

 

برای مشاهده محتوای کتاب به صورت فایل PDF اینجا کلیک کنید.


 

سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر،وارث تجارب فراوانی است که از پس سوانح دردناك سالیان اخیر به دست آورده و آنرا دستمایه پاسخگویی به سوانح آینده قرار داده است.تجاربی که اگر با علم و دانش روزآمد،بهره وري و خلاقیت همراه شوند، در سایه پیشگیري و مدیریت هرچه بهتر سوانح و بلایا ،به بهبود کیفیت زندگی مردمان این مرز و بوم می انجامد.

و اینک آن تجارب و این دانش چون باهم شده اند، حلقه گمشده پاسخگویی به سوانح در ایران عزیز را یافته ایم که چیزي نیست مگر مدیریت یکپارچه و هماهنگی بین سازمانی و چنانچه مدیریت به شکل مطلوبی صورت پذیرد و دستگاههاي امداد رسان از هماهنگی درون سازمانی و بین سازمانی بهره ببرند،کارایی و اثربخشی جاي بیهوده کاري و کار بیهوده را خواهند گرفت.

اکنون که به بررسی علمی و تجربی مدیریت سوانح پرداخته ایم ،به فراست می دانیم که داشتن قانونی مدون و جامع در سطح ملی ،راه اندازي سامانه فرماندهی سوانح در تمامی سازمانهاي دخیل در مدیریت بحران هاي طبیعی یا ساخته دست بشر و برپا نمودن مراکز عملیاتهاي فوریتی در سطوح بومی،استانی،منطقه اي و کشوري که به وظیفه خطیر هماهنگی مدیران براي برنامه ریزي و پشتیبانی از عملیات بپردازد ،کلید حل این معماي دیرینه مدیریت بحران کشور است.

 

مرکز عملیاتهاي فوریتی مرکزي است براي پشتیبانی از سامانه هاي فرماندهی سوانح که به صورت برنامه ریزي اقتضایی و جامع براي عملیات و تخصیص منابع صورت می پذیرد و نکته برجسته و ممتازي که در راه اندازي این مراکز وجود دارد این است که به جاي روش ناکارامد سازمان محور ،روش منبع محور را جایگزین نموده، گردش آزاد اطلاعات و منابع را بین سازمانها ي همکار در مدیریت بحران تضمین می نماید.


١١:١٣ - يکشنبه ١٠ مرداد ١٣٩٥    /    عدد : ٩١٨٤١    /    تعداد نمایش : ١٣١٥٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج