پنج شنبه ٢٨ دی ١٣٩٦
مردم نوعدوست ایران اسلامی برای کمک به هموطنان آسیب دیده از زلزله در استان های غربی کشور به خصوص زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه می توانند از طرق زیر عمل کنند: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد اغلب بانک ها، 702070(ارزی دلار) 800300 (ارزی یورو) بانک ملی، 1404440(ارزی دلار) بانک ملت و همچنین کد های #112*3*741* به همراه شماره کارت 6104337770064606 برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان/ تمرکز اصلی جمعیت هلال احمر بر جمع آوری کمک های نقدی است تا بتوان بر اساس نیازهای مردم آسیب دیده اقلام مورد نیاز برای آسیب دیدگان را تهیه و ارسال کرد/ از مردم شریف ایران اسلامی خواهشمندیم جهت حفظ کرامت انسانی از جمع آوری هر گونه مواد فاسد شدنی و مستمعل اجتناب کنند/هموطنان در استان تهران جهت اهدای کمک های غیرنقدی می توانند به آدرس میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه شهید مهدیزاده جمعیت هلال احمر شهرتهران مراجعه کرده یا با شماره تلفن 66923040 تماس بگیرند
اخبار > ماهیت زلزله
 


  چاپ        ارسال به دوست

ماهیت زلزله

 

برای مشاهده محتوای کتاب به صورت فایل PDF اینجا کلیک کنید.


پيشگفتار

در گذرگاه تاريخ، حوادث طبيعي متعددي همچون سيل، زلزله، خشكسالي، توفان و ... در سرزمين پهناور ايران به وقوع پيوسته است. در اين ميان زلزله يكي از مهمترين حوادثي بوده كه خسارات جاني و مالي فراواني بر جاي گذاشته است. از جمله مي‌توان به زلزله‌هاي تبريز، بوئينزهرا، رودبار، اردبيل، بم و لرستان اشاره نمود كه دهها هزار نفر در اين حوادث جان خود را از دست داده اند.

زلزله دلخراش بم كه در سحرگاه 5 دي ١٣٨٢ به وقوع پيوست و شماري از هموطنانمان را در دل كوير به آغوش خاك سپرد، در واقع نقطه  عطفي شد در تاريخ حوادث ايران، تا مسئولين و دولتمردان ايران اسلامي با رويكردي تازه، راهكارهاي مناسبي را به منظور كاهش اثرات ناشي از بلاياي طبيعي برگزينند.

بيترديد، جامعه با شناخت، آموزش و آمادگي جهت مقابله با حوادث، خود بزرگترين و بهترين عامل در كاهش خسارات ناشي از بلايا خواهد بود.

 

بدين منظور كتاب «ماهيت زلزله و اقدامات قبل، حين و بعد از وقوع آن» جهت شناخت اجمالي از اين بليه طبيعي براي آگاهي عموم تهيه شده است. 


١٢:٥٢ - يکشنبه ١٠ مرداد ١٣٩٥    /    عدد : ٩١٨٥٩    /    تعداد نمایش : ٧٨١٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج