پنج شنبه ٢٦ مرداد ١٣٩٦
یادداشت
 


گزارش «شهروند» از محل برگزاری دوره توان‌افزایی زنان
جاده‌ها در انتظار بانوان امدادگر!
همه امدادگران حاضر در صحنه حادثه مرد هستند؛ اما شاید برای کمک به بانوان نیاز به یک امدادگر زن است تا با در نظر گرفتن تمام شرایط، نسبت به امدادرسانی اقدام کند. ولی چرا هیچ یک از امدادگرانی که برای کمک به مصدومان آمده‌اند، زن نیستند؟! آیا قرار است روزی امدادگران زن هم در عملیات جست‌وجو و نجات سوانح جاده‌ای حضور داشته باشند؟
 دوشنبه ٢٣ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
نقش بی‌نظیر زنان در ایجاد یک جامعه تاب‌آور
دوره‌های توان افزایی یکی از مهمترین فعالیت‌های سازمان امداد و نجات در طول سال‌های اخیر است که از خصوصیات این دوره‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: حضور امدادگران در فضای واقعی و عملیاتی، برگزاری دوره با نگاه اقتصاد مقاومتی، متکی‌بودن تیم‌های عملیاتی شرکت‌کننده به امکانات خود، بازآموزی و همچنین انتقال تجارب به‌صورت تیمی.
 يکشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
قلمِ امدادگرت را می‌ستایم!
تو را می‌ستایم! برایم بنویس که واژه واژه‌هایت در کنه جان می‌نشیند. برایم بنویس که واژه از تو آبرو می‌گیرد، آنگاه که از صلح و دوستی می‌گویی و می‌نگاری! برایم از دنیای بدون جنگ و نیرنگ بنویس که نسیم صلح و آزادی از بندبند وجودت برمی‌خیزد. از انسان‌هایی آزاده بنویس که بی‌دغدغه نام و نان در پی فرو نشاندن امواج سهمگین حوادث هستند؛ آن‌جایی که زندگی و سلامت انسان‌ها درخطر می‌افتد...
 سه شنبه ١٧ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت روز ملی اهدای خون
لذت «نجات جان انسان»
اهدای خون خالص‌ترین نمونه رفتار انسان‌دوستانه است.
 دوشنبه ٩ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
ما هستیم، تا شما آرام سفر کنید
دوباره سوت آغاز سفرهای تابستانه به صدا درآمده است. ارگان‌های امدادی کمر همت می‌بندند تا سختی‌های سفر کاهش پیدا کند و لذت سفر برای مسافران بیشتر شود.
 شنبه ٣١ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
داوطلبان چطور اوقات‌فراغت خود را می‌گذرانند؟
افتخارِ«خدمت»
علیرضا سلیمی، معاون داوطلبان هلال‌احمر استان اصفهان: وجود اوقات فراغت در جوامع گذشته (به‌رغم وجود بیکاری‌های فصلی و پنهان در آن جوامع) مورد تردید است، لیکن در نتیجه پیشرفت صنعت در جهان، خصوصا در کشورهای توسعه‌یافته از نیمه‌قرن بیستم، بشر از رفاه بیشتری نسبت به قرون گذشته برخوردار شده و باعث شده که بسیاری از مردم برای تأمین زندگی خویش کمتر مجبور به انجام کارهای سخت و سنگین باشند و مدت کار روزانه آنها نیز کمتر شده است، به‌طوری که در اکثر کشورهای صنعتی یک روز تعطیل هفتگی به دو و حتی سه روز در هفته افزایش یافته و بدین ترتیب اکثر مردم این کشورها اشتغال به کار اقتصادی‌شان، نسبت به ١٠٠‌سال قبل، کاهش یافته است. تغییراتی هم در روابط اجتماعی اتفاق افتاده و فردگرایی رواج تام یافته است.
 جمعه ٣٠ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
به بهانه عروج شهادت‌گونه‌ نجاتگران غیور جمعیت هلال‌احمر؛
رخسار بی‌نقاب ایثار
دکتر سید حمید جمال‌الدینی؛ معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران: از دیدگاه قرآن کریم کسى که در راه خدا گام بردارد و در انجام‌دادن عمل صالح خلوص نیت داشته و جز قرب خداوند سبحان قصد دیگرى نداشته باشد و تنها براى رضاى پروردگار و نه مال یا مقام و سایر مطامع دنیوی کار و مجاهدتی انجام دهد و در این راه از دنیا برود، شهید محسوب مى‏ شود.
 يکشنبه ١٨ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
طرح پیمان برای پیشگیری موثر از اعتیاد در جهت نشاط اجتماعی اجرا می‌شود
انتقال آموزش به دیگران؛ راهکار مبارزه با موادمخدر
مبارزه اجتماعی با موادمخدر عامل کاهش آسیب‌های اجتماعی است. به اعتقاد کارشناسان، تقویت زیرساخت‌های مبارزه با موادمخدر اعم از افزایش مهارت‌های زندگی، ایجاد نشاط و شادابی، گسترش امکانات تفریحی و غیره به‌عنوان زیربنای روش‌های زندگی در هر جامعه می‌تواند ارتقای پیشگیری و مقابله در مورد آسیب‌های اجتماعی ازجمله اعتیاد به مصرف موادمخدر صنعتی و داروهای روانگردان را افزایش دهد.
 سه شنبه ٦ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
تاب‌آوری؛ ضرورت ملی
امروزه وقوع حوادث طبیعی و بلایا امری اجتناب‌ناپذیر تلقی می‌شود که می‌تواند ابعاد مختلف زندگی اجتماعی ما را متأثر کند. اگرچه بسیاری از حوادث نه قابل پیش‌بینی هستند و نه‌چندان قابل پیشگیری، اما تجربه نشان داده است که جوامع مختلف بسته به میزان آمادگی خود با ابعاد و وسعت متفاوتی از اثرات بلایا روبه‌رو بوده‌اند.
 شنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
نقش هلال‌احمر در غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان
اوقات فراغت به معنای گذراندن وقتی است که فرد در آن کار جدی برای انجام دادن ندارد یعنی زمانی که فرد در اختیار خودش است. مدیریت اوقات فراغت در دوران جوانی بسیار بااهمیت است و تاثیر بسیار مهمی بر فضای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی خانواده‌ها و جوامع می‌گذارد.
 سه شنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>