جمعه ٠١ تير ١٣٩٧
یادداشت
 


پزشکان داوطلب؛ زنجیره‌های امید
پزشکان داوطلب هلال‌احمر به‌عنوان یکی از سرمایه‌های مهم این نهاد مردمی همواره بدون هیچ چشمداشت و بی‌مزد و منت با کمترین امکانات و تجهیزات، بهترین و بیشترین خدمات را در مناطق دوردست و محروم ارائه و همواره تلاش کرده‌اند تا با رعایت اصول و اهداف اصلی هلال‌احمر همچون انسان‌دوستی و کرامت انسانی، حق بهره‌مندی از خدمات درمانی و تأمین سلامت را برای افراد محروم جامعه فراهم کنند.
 چهارشنبه ٩ خرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارشی از اجرای طرح «منتظران ظهور»
انسان‌دوستی به وقت نیمه‌شعبان
افرادی که به‌طور داوطلبانه در طرح ملی منتظران حضور پیدا می‌کنند دعوت شده از طرف حضرت ولیعصر(عج) هستند تا به زائران و مشتاقان منجی عالم بشریت خدمت کنند.
 يکشنبه ١٦ ارديبهشت ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت ١٨ ارديبهشت (٨ مه) روز جهاني صليب‌سرخ و هلال‌احمر
پرچمداران احترام به كرامت انساني
١٨ ارديبهشت (٨ مه) روز جهاني صليب‌سرخ و هلال‌احمر است كه به ‌مناسبت سالروز تولد ‌هانري دونان، مؤسس نهضت بين‌المللي صليب‌سرخ و هلال‌احمر نام‌گذاري شده است. صليب‌سرخ و هلال‌احمر امروزه بزرگترين سازمان بشردوستانه دنيا است و در ١٩٠ كشور به شكل جمعيت‌هاي صليب‌سرخ يا هلال‌احمر فعاليت دارد.
 يکشنبه ١٦ ارديبهشت ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
جوانان‌محور توسعه و سلامت
در سال اخیر با همکاری دانشجویان پزشکی و علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی واحد تهران، نخستین و تنها تیم بهداشت درمان اضطراری جوانان کشور را راه‌اندازی کردیم و ثمره این تیم حضور در بیش از 30 طرح مناطق محروم بود که تنها با توکل بر خدا و همت داوطلبان و جوانان برگزار شد.
 يکشنبه ٩ ارديبهشت ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
اشتراک موردنظر در دسترس است!
ایران و ایتالیا تشابهات فرهنگی زیادی دارند. عشق و احساسات جان مایه مردم هر دو کشور است و علایق مشترک زیادی در ذائقه‌های رفتاری و هنری و حتی غذایی با یکدیگر دارند. به جمع همه اینها، به نظرم باید تفاهم در دیدگاه‌های انسانی را هم افزود. این موضوع را بیشتر از همه در این دو سه روز درک کردم.
 چهارشنبه ٢٩ فروردين ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
بی نظیر در کوهستان!
خدمات امدادونجات کوهستان در جمعیت هلال احمر بی نظیر است. کافی است نگاهی به حوادث بزرگ و کوچک در سال گذشته بیاندازید؛ بدون حضور امدادگران هلال احمر خیلی کارها امکان پذیر نبود. در حادثه بهمن اشترانکوه امدادگران کاری کردند کارستان. یک هفته شبانه روز از دل و جان مایه گذاشتند تا یافتن پیکرهای حادثه دیدگان چندین ماه به عقب نیفتد.
 جمعه ٢٤ فروردين ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس جمعیت هلال احمر:
سیزده در کنار ایرانیان/امسال همه، هم راه مردم بودید برای ایمنی و آرامش در سفر
سیزده، امروز در فروردین سال ۹۷ هم به در شد. ایرانیان در کنار خانواده سیزده به در آرامی را پشت سر گذاشتند. اما بودند هزاران امدادگر و داوطلبی که سیزده به در امسال هم، چون روزهای گذشته در تعطیلات نوروزی، به جای خانواده کنار هموطنان شان بودند.
 دوشنبه ١٣ فروردين ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
تجربه‌های مشترک اعضای تیم سحر خوزستان در مناطق آسیب‌دیده غرب کشور
دیگر کرمانشاهی شده‌ایم
رمانشاه نقطه‌ای کوچک است که این روزها مهرورزان هلال‌احمری را پذیرایی می‌کند و در کوچه پس کوچه‌های این شهر که قدم برمی‌داری چند جوان با لباس آبی جوانان هلال‌احمر مشغول به کاری هستند تا آثار زلزله را از بین ببرند و شادی را جایگزین آن کنند و در این بین جوانانی از خطه جنوب کشور خوزستان همیشه در صحنه سومین مرحله حضور خود را در میان مردم بهت‌زده از زلزله کرمانشاه رقم می‌زنند.
 شنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
به بهانه سالگرد زمین‌لرزه بم؛
زیر و بم‌های زمین
تا زنده‌ام آن شهر ویران‌شده در سپیده‌دم پنجم دی ماه هشتاد و دو را فراموش نخواهم کرد. بهت چشم‌ها و دست‌ها و بغض گلوها را، صداهای خش‌دار و گرفته امدادگران و سکوت سرد و سنگین شهر مصیبت‌زده در شب را، تصویر آن روزهای ارگ بم را که به کشتی عظیم در هم شکسته‌ای از تلاطم امواج طوفانی می‌مانست، فراموش نخواهم کرد...
 سه شنبه ٥ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
زمین لرزه غرب کشور و چند درس آموخته
حادثه دلخراش زمین لرزه منطقه غرب کشور فارغ از تمامی رنج هایی که به موجب فقدان بیش از چهارصد و سی تن از هموطنان و مصدومیت چند هزار نفری ساکنان آن مناطق به بار آورد، درس آموخته های ارزشمندی را نیز برای جمعیت هلال احمر به عنوان بزرگترین سازمان امدادی و نهاد بشردوستانه و عام المنفعه به همراه داشت...
 يکشنبه ٣ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>