شنبه ٣٠ تير ١٣٩٧
اخبار > قلمِ امدادگرت را می‌ستایم!
 


  چاپ        ارسال به دوست

قلمِ امدادگرت را می‌ستایم!

مجتبی طحان: تو را می‌ستایم! برایم بنویس که واژه واژه‌هایت در کنه جان می‌نشیند. برایم بنویس که واژه از تو آبرو می‌گیرد، آنگاه که از صلح و دوستی می‌گویی و می‌نگاری! برایم از دنیای بدون جنگ و نیرنگ بنویس که نسیم صلح و آزادی از بندبند وجودت برمی‌خیزد. از انسان‌هایی آزاده بنویس که بی‌دغدغه نام و نان در پی فرو نشاندن امواج سهمگین حوادث هستند؛ آن‌جایی که زندگی و سلامت انسان‌ها درخطر می‌افتد...

برایم بنویس، از آنانی بنویس که دل در گرو سلامت همنوعان خویش داده‌اند و تمامِ قامتشان با حس بشردوستی قیامت شده است! به من بگو! تو که برای همه واژه می‌سازی، تو که برای همه زبانی گویا می‌شوی، تو که از خوبی‌های دیگران می‌نویسی؛ به من بگو چه کسی برای تو می‌نویسد، برای خوبی‌ها و تلاش‌هایت، برای فداکاری‌ها و از خودگذشتگی‌هایت، آن‌جا که دل به دریای مواج حادثه می‌زنی. امروز، روز توست! می‌خواهم بگویم تو با قلمت، امداد می‌کنی به کسانی که چشمشان به درهای رحمت دوخته و سوخته است. امداد می‌کنی به انسان‌های دردمندی که برایشان فقط اندک آبرویی مانده است. تو را و قلم امدادگرت را می‌ستایم، ‌ای خبرنگار امدادگر، ‌ای خبرنگار داوطلب، ‌ای خبرنگار جوان، ‌ای هلال‌نگار! برخی اوقات در گوشه‌کنار شهر، آدم‌هایی زندگی می‌کنند که در عین گمنامی، کارشان آن‌قدر هویداست که هرچه قدر هم بخواهی مخفی‌کاری کنی، مثل نور خورشید از پشت ابر متجلی می‌شود و تصویر زیبایی را می‌سازد که چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. کار در مجموعه خدایی هلال‌احمر نیز این‌گونه است. هر کاری در جمعیت هلال‌احمر انجام بدهی، در نوع خود مقدس و قابل ستایش است! می‌خواهد امدادگری باشد یا رانندگی، بشردوستانه باشد یا فرهنگی، دستگیری خلق باشد یا اطعام مساکین... به هرحال باشکوه است و قابل تقدیر و تقدیس.
امروز، روز ستایش از کسانی است که امدادگری را می‌نگارند، دستگیری از نیازمندان را می‌سرایند، فعل زیبای خدمت به محرومان را صرف می‌کنند و از ایثار و فداکاری و از خودگذشتگی هلال‌احمری‌ها حکایت‌ها می‌کنند. امروز، روز تکریم تلاش‌های صادقانه و بی‌پیرایه هلال‌نگارانی است که با هلال خودشان در همه جا می‌مانند و بر این سبیل خمیده می‌شوند و استوار، به راه راستین خویش ادامه می‌دهند. امروز، روز سخن گفتن از آنانی است که بندبند وجودشان را در پی آسایش دو گیتیِ همنوعان نیازمند خویش وقف کرده‌اند، آنان که با قلمشان ثابت کرده‌اند که هلال احمر، محلی است برای خدمت به نوع بشر...‌ای هلال‌نگار؛ تو را می‌ستایم و می‌دانم که تلاش‌های بدون چشمداشتت، چه اندازه در شناساندن این نهضت خدایی، مثمر ثمر بوده است، تو را می‌سرایم که آرایش آسمان ایثار و فداکاری را جلوه‌ای دیگر بخشیده‌ای. همیشه باش.


٢٣:٠٠ - سه شنبه ١٧ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٧٧٣    /    تعداد نمایش : ٣٦٧٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج