جمعه ٢٩ دی ١٣٩٦
مردم نوعدوست ایران اسلامی برای کمک به هموطنان آسیب دیده از زلزله در استان های غربی کشور به خصوص زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه می توانند از طرق زیر عمل کنند: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد اغلب بانک ها، 702070(ارزی دلار) 800300 (ارزی یورو) بانک ملی، 1404440(ارزی دلار) بانک ملت و همچنین کد های #112*3*741* به همراه شماره کارت 6104337770064606 برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان/ تمرکز اصلی جمعیت هلال احمر بر جمع آوری کمک های نقدی است تا بتوان بر اساس نیازهای مردم آسیب دیده اقلام مورد نیاز برای آسیب دیدگان را تهیه و ارسال کرد/ از مردم شریف ایران اسلامی خواهشمندیم جهت حفظ کرامت انسانی از جمع آوری هر گونه مواد فاسد شدنی و مستمعل اجتناب کنند/هموطنان در استان تهران جهت اهدای کمک های غیرنقدی می توانند به آدرس میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه شهید مهدیزاده جمعیت هلال احمر شهرتهران مراجعه کرده یا با شماره تلفن 66923040 تماس بگیرند
اخبار > خستگی در اینجا معنی خود را از دست داده است
 


  چاپ        ارسال به دوست

جایگاه هلال احمر در میان زائران پیاده روی اربعین حسینی؛

خستگی در اینجا معنی خود را از دست داده است

علی شهودی: از روزی که با پرواز تهران به نجف وارد کشور عراق شده ایم، چیزی که بیشتر از همه برای ما قابل لمس بوده؛ احترام زائران به پیراهن هلال احمر است.

هلال احمر نامی است محبوب در میان زائران حسینی، کوچک و بزرگ ، مرد و زن عرب و عجم. از وقتی که برای ارائه خدمات درمانی و دارویی به همراه پزشکان و تیم درمانی در عمود 1092 مستقر شده ایم؛ عزت ایران و ایرانی و شوکت نام هلال احمر را به خوبی دریافته ایم و از اینکه این لباس سرخ را بر تنمان کرده ایم بر خود می بالیم. 

اینجا عالمی دیگر است زنان و مردان علم بردوش و کودکان و جوانان مشتاق همه و همه در محور نجف به کربلا که به "طریق الجنه"مشهور شده است؛ به شوق زیارت بارگاه نورانی حضرت سیدالشهدا (ع) و قمر بنی هاشم (ع) و شهدای کربلا؛ چون سیلی روان به خروش آمده اند.

در اینجا"تقریبا  15 کیلومتر مانده به کربلا؛ عمود 1092 "تیم درمانی جمعیت هلال احمر با همکاری جمعیه النور الخیریه مستقر شده اند.

نیروهای هلال احمر چنان کمر خدمت به دامن بسته اند و  سر از پای نمی شناسند که هر بیننده را به وجد و شور می آورند؛ خستگی در اینجا معنی خود را از دست داده است... 

 اینجا طبیب به دنبال درد است و دردمند خود طبیب. وقتی زائران از راه می رسند، پزشکان و پرستاران هلال احمر پروانه وار دور شمع وجود زوار به طواف آمده  و با بیانی سرشار از تمنا و التماس دعا به معالجت می پردازند ...

جایی که باید در آنجا برای کار خیر سبقت گرفت اینجاست: "فالستبقوا الخیرات"

آن لذت و شور و شعفی که از درمان زوار در اربعین حسینی در وجود هلال احمری ها به وجود می آید با هیچ لذت دیگر قابل قیاس نیست ..لذت خدمت به روندگان  "طریق الجنه"

"یا حسین"؛ چه کرده ای که بعد از 14 قرن اینگونه محشری در عالم بر انگیخته ای 

یزید کو که  ببیند بناله قافله ها 

گرفته  از همه سوی جهان سراغ حسین (ع)

یکی دیگر از نشان های حسینی زوار؛ پیراهن سرخ هلال احمر ایران است 

به فضل پروردگار و در سایه خدمات صادقانه نیروهای هلال احمر، نام هلال احمر به نامی محبوب در میان زوار حسینی تبدیل شده و زوار حسینی با دیدن لباس هلال احمر احساس آرامش می کنند.


٠٨:٢٠ - چهارشنبه ١٠ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٢٦٠٣    /    تعداد نمایش : ٨٦٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج