سه شنبه ٠٢ آبان ١٣٩٦
شماره حساب ٩٩٩٩٩ جمعیت هلال احمر نزد بانک‌های ملی، ملت، رفاه، دی، شهر، صادرات، سپه، مسكن و آينده؛ آماده جمع آوری كمک‌های نقدی هموطنان برای مردم مسلمان ميانمار است. همچنین پایانه USSD روی تمامي تلفن های همراه جهت جمع آوری کمک‌های نقدی برای مردم میانمار اختصاص یافته و هموطنان با وارد کردن كد #112*3*741* می توانند با سهولت و سرعت بیشتر به مردم مظلوم میانمار کمک کنند."
اخبار > انسان هایی آراسته به هنر کاهش آلام بشری
 


  چاپ        ارسال به دوست

يادداشت اختصاصي شيلا خداداد بمناسبت روز جهاني صليب سرخ و هلال احمر

انسان هایی آراسته به هنر کاهش آلام بشری

 هنر جوهره عظیم خلقت است و هر انسانی آراسته به هنری والاتر؛ بالاتر.  

خداوند هیچ انسانی را بدون هنر خلق نکرده و هر انسانی توان خلق نوعی از زیبایی را دارد.  اما انسان هایی هستند که هنر از درون وجودشان چنان می جوشد و این جوشش به حدی زیبا و با شکوه است که لاجرم انسان های دیگر را تحت تأثیر عمیق خود قرار می دهد.  

و هنر، بی کرانی است که محدود به سینما، تئاتر، موسیقی، نقاشی و ... نیست. من معتقدم دوست داشتن والاترین هنری است که یک انسان می تواند داشته باشد. اما دوست داشتن نیز مانند هر هنر دیگری نیاز به توجه و تعالی دارد. هنرمندی که هنرش دوست داشتن است باید این هنر را در وجودش تعالی و تداوم ببخشد و این هنر را فقط می توان با بیشتر دوست داشتن تعالی داد.  

در دنیایی پر از درد و اندوه زندگی می کنیم. جنگ، که روح بشر را می خراشد، بلا و مصیبتی که زمین و آسمان نمی شناسد، تاریکی هایی معدن ها، التهاب داغ زیر آوارها، سیل های خروشان رودهای سال ها خشکیده، زلزله هایی که اول قلب انسان ها را تکان می دهد بعد خانه ها و زندگیهایشان را ... و در این میان تنها یک لباس سفید و سرخ تصویر زیبای هنر انسانیت است.  

زمانی مردی از صحنه جنگی گذشت، قبل از او هزاران نفر چنین صحنه های دلخراشی را دیده بودند اما نگاه هنرمند و انسانی او موجب شد، اندیشه کند و بخواهد تمام انسان های مهربان عالمرا گرد هم جمع کند و گروهی داوطلب برای کاهش آلام بشری بسازد. چه قدر زیباست، فقط اندیشه ای هنرمند می توانست چنین شکوهی از اجتماع انسان های شریف بسازد.  

او تمام انسان های خوب روی زمین را بدون توجه به رنگ و نژاد و زبان و فرهنگ و با تکیه بر یک اشتراک بزرگ یعنی انسانیت گرد هم جمع کرد به این امید که آینده ای برای صلح بسازند. زمانی که این اندیشه در ایران مطرح شد، چنان با روح و فرهنگ مردم ایران هماهنگ و اجین بود که به سرعت در ایران ریشه گرفت و اکنون هزاران امدادگر و داوطلب هنرمند در حال خلق هنر نجات انسان ها از درد و رنج هستند.  

انسان هایی که آموزش می بینند تا کمک کنند، نجات دهند، تحول بیافرینند، زندگی بسازند و ایمنی ببخشند. آنها هنرمندانی هستند که باید دست هایشان را بوسید. دست هایی که فرقی نمی کند، زلزله آمده باشد، سیل جاری شده باشد، طوفان باشد، آتش باشد، سرما باشد، جنگ باشد، معدن فروریخته باشد و هر رنج دیگری؛ دست آنها همیشه به سوی همه انسان ها برای یاری دراز است. 

به امید روزی که انتظارمان برای صلح به پایان رسد و دنیایی در انتظار صلح به دنیایی مملو از صلح و آرامش تبدیل شود.

 هفته هلال احمر به هنرمندان عرصه مهربانی مبارک.


٠٥:٤٣ - دوشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ٩٨٥٧٧    /    تعداد نمایش : ٣٠٤٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج