جمعه ٢٩ دی ١٣٩٦
مردم نوعدوست ایران اسلامی برای کمک به هموطنان آسیب دیده از زلزله در استان های غربی کشور به خصوص زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه می توانند از طرق زیر عمل کنند: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد اغلب بانک ها، 702070(ارزی دلار) 800300 (ارزی یورو) بانک ملی، 1404440(ارزی دلار) بانک ملت و همچنین کد های #112*3*741* به همراه شماره کارت 6104337770064606 برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان/ تمرکز اصلی جمعیت هلال احمر بر جمع آوری کمک های نقدی است تا بتوان بر اساس نیازهای مردم آسیب دیده اقلام مورد نیاز برای آسیب دیدگان را تهیه و ارسال کرد/ از مردم شریف ایران اسلامی خواهشمندیم جهت حفظ کرامت انسانی از جمع آوری هر گونه مواد فاسد شدنی و مستمعل اجتناب کنند/هموطنان در استان تهران جهت اهدای کمک های غیرنقدی می توانند به آدرس میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه شهید مهدیزاده جمعیت هلال احمر شهرتهران مراجعه کرده یا با شماره تلفن 66923040 تماس بگیرند
اخبار > انتقال آموزش به دیگران؛ راهکار مبارزه با موادمخدر
 


  چاپ        ارسال به دوست

طرح پیمان برای پیشگیری موثر از اعتیاد در جهت نشاط اجتماعی اجرا می‌شود

انتقال آموزش به دیگران؛ راهکار مبارزه با موادمخدر

یادداشت: روزنامه شهروند/ مبارزه اجتماعی با موادمخدر عامل کاهش آسیب‌های اجتماعی است. به اعتقاد کارشناسان، تقویت زیرساخت‌های مبارزه با موادمخدر اعم از افزایش مهارت‌های زندگی، ایجاد نشاط و شادابی، گسترش امکانات تفریحی و غیره به‌عنوان زیربنای روش‌های زندگی در هر جامعه می‌تواند ارتقای پیشگیری و مقابله در مورد آسیب‌های اجتماعی ازجمله اعتیاد به مصرف موادمخدر صنعتی و داروهای روانگردان را افزایش دهد.

در همین زمینه، پیشگیری‌های فرهنگی یعنی آموزش از خانواده تا مدرسه، از مدرسه تا دانشگاه و از دانشگاه تا جامعه و انتقال آموزه‌های ضروری برای افزایش مهارت‌های زندگی راه اجتماعی‌شدن مبارزه با موادمخدر را هموارتر می‌کند. بدون یادگیری این مهارت‌ها هرگونه مبارزه جنبه مقطعی و موقت خواهد داشت. همه گروه‌های سنی در معرض خطر اعتیاد قرار دارند و سهم جوانان بیشتر از دیگران است، رویکرد بحث اجتماعی‌شدن مبارزه با موادمخدر امری مهم و ضروری برای دعوت از خانواده‌ها برای آموزش و آشنایی با مسائل پیشگیری از اعتیاد بوده که با فرزندان خود شیوه‌های درست رفتاری و تربیتی

داشته باشند.

ششم تا ١٢ تیرماه با عنوان هفته مبارزه با موادمخدر نامگذاری شده است. یکی از طرح‌هایی که سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر به منظور پیشگیری از گرایش جوانان به موادمخدر انجام می‌دهد، طرح پیمان است. در این طرح آموزش‌های لازم به ١٠٠٠ مربی در راستای شناسایی افراد معتاد و موادمخدر ارایه می‌شود. انتقال آموزش از مهمترین برنامه‌های این طرح است، به‌طوری که افراد باید آموزش‌های خود را به ٥٠نفر دیگر انتقال بدهند، در این صورت پیش‌بینی می‌شود ٥٠‌هزار نفر در قالب طرح پیمان آموزش‌های لازم را دریافت کنند.

این طرح در سراسر کشور برگزار می‌شود و در پایان دوره مدرک مربیگری به شرکت‌کنندگان اعطا می‌شود. به اعتقاد کارشناسان، با اجراکردن اصولی طرح پیمان، شاهد رفع معضل اجتماعی اعتیاد در جامعه خواهیم بود و سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر مفتخر است که در راستای ارتقای پویایی و نشاط جوانان گام برمی‌دارد.

شایان ذکر است که این طرح با همکاری مشترک جمعیت هلال‌احمر و یونیسف اجرایی می‌شود. این طرح با هدف پیشگیری از ایدز و اعتیاد در جهات نشاط اجتماعی اجرایی می‌شود.

 


٢٣:٤٩ - سه شنبه ٦ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٩٩٧١٧    /    تعداد نمایش : ٢٥٣١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج