سه شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٥
اخبار ستادی
 


امدادگران در خدمت‌رسانی رکورد زدند؛
ارائه خدمات امدادی به محصوران در برف و کولاک و سیلاب به 177 هزار تن رسید/ انتقال 7 محصور در سیلاب به مناطق امن و 14 هزار و 900 کیلوگرم محموله امدادی با 37 سورتی پرواز
امدادگران هلال‌احمر در در دو هفته اخیر روزهای سختی را در برف و کولاک و سیل و آب‌گرفتگی کشور پشت سر گذاشته؛ اما در خدمت به هموطنان خود لحظه‌ای از پا ننشسته‌اند و همچنان در سرما و سیلاب خدمتگزار مردم کشور خود حتی در دوردست‌ترین نقاط هستند. خدمت به 177 هزار و 400 تن از هموطنان در استان‌های درگیر و اسکان اضطراری 32 هزار و 200 تن تنها گوشه‌ای از این خدمات خالصانه امدادگران است.
 سه شنبه ٣ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
عملیات موفقیت آمیز امدادرسانی در سیل و آبگرفتگی اخیر استان بوشهر:
از تجهیز انبارها و سوله ها تا اعزام تیم های امدادی پشتیبان در سیل و آبگرفتگی استان/ استفاده از بالگرد امدادی در نجات گرفتار شدگان در سیل از نقاط قوت این عملیات بود
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با اعلام جزئیات عملیات امدادرسانی در سیل اخیر استان، ضمن موفقیت آمیز خواندن این عملیات، گفت: تجهیز انبارها و سوله های امدادی استان قبل از شروع بارش ها، اعزام تیم های پشتیبان در مناطقی که احتمال سیل در آنها وجود داشت و همچنین استفاده از بالگرد امدادی از نقاط قوت این عملیات بوده است.
 سه شنبه ٣ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
در پی امدادرسانی بی وقفه هلال احمر در سیلاب اخیر استان کرمان؛
نماینده مردم شرق استان کرمان از امدادرسانی به سیل زدگان قدردانی کرد
نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی با ارسال پیامی از امدادرسانی جمعیت هلال احمر استان به آسیب دیدگان سیلاب اخیر قدردانی کرد.
 سه شنبه ٣ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
گفت‌وگو با احمدعلی آهنگر، رئیس شعبه جمعیت هلال‌احمر شوشتر
شوشتر؛ شهر آب، شهر سیل
شوشتر شهری است به قدمت تاریخ! شهر علم و اندیشه و موطن عالمان بی‌مثالی چون علامه محمدتقی شیخ شوشتری. شهری با آوازه جهانی! شهری که آبشارها و سازه‌های آبی‌اش، زبانزد جهانیان است. برای دیدن شهری که قلبش با آب می‌تپد، لازم نیست راه دوری تا ایتالیا و ونیز بروید. این شهر نزدیک شماست. در خوزستان؛ شوشتر! مردم ساده‌زیست، مؤدب و مؤمنش همانند آب زلال‌اند و قانع؛ ساده و با صفا و صمیمی البته متواضع! مردمانش در اوج مسئولیت‌پذیری عهده‌دار کسوتی می‌شوند و خدمت می‌کنند که در مرامشان جز این نیست. از سوی دیگر شوشتر را با سیل‌های مهیبش می‌شناسند و شعیبیه از توابعش، سالهاست که طعم این حادثه خانمان‌برانداز را می‌چشد! اینجاست که هلال‌احمر و اهالی خدومش رخ می‌نمایانند و از خود بدر می‌شوند. روی سخن ما مردی است که ابتدای خدمتش را از امدادگری شروع کرده، جنگ و اسکان جنگ‌زده‌ها را دیده، در اردوگاه‌های پناهندگان عراقی کار کرده و امروز در کسوت ریاست هلال‌احمر شوشتر روزگار می‌گذراند. گفت‌و‌گوی ما را با احمدعلی آهنگر شوشتری بخوانید.
 سه شنبه ٣ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
گفت‌وگو با مسعود مهدوی، امدادگر جوان گلپایگانی
مردم نمی دانند از مهمانی به صحنه حادثه رفتن یعنی چه!
مسعود مهدوی یکی از امدادگران شهرستان گلپایگان است. امدادگری که با 25 سال سن، 14 سال سابقه همکاری با هلال‌احمر دارد و این سابقه برای سن او، کمی عجیب به نظر می‌رسد. مسعود از 12 سالگی فعالیت‌های امدادی‌اش را شروع کرده و از همان موقع یک مبلغ جدی برای هلال‌احمر بوده. کسی که دانش‌آموزان زیادی را در روزهای مدرسه به عضویت در هلال‌احمر تشویق کرده و تا امروز شمار زیادی از دوستان و آشنایان او جزئی از خانواده بزرگ هلال‌احمر شده‌اند. او نزدیک به دو سال است وارد زندگی مشترک شده و به گفته خودش مربی امدادی همسرش هم شده است. مسعود با درجه یکم نجاتگری، ساعت‌های زیادی را در هفته در پایگاه امدادونجات گلپایگان می‌گذراند و اعتقاد دارد همراهی همسرش با او، قدم‌هایش را در مسیری که انتخاب کرده، محکم‌تر از پیش کرده است.
 سه شنبه ٣ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
گفت‌وگو با چند حادثه‌دیده‌ای که امدادگران هلال‌احمر آنها را از دل حادثه بیرون کشیدند
مدیونیم
جانم را مدیون بچه‌های هلال‌احمر می‌دانم و اگر این تیم امدادی نبود کل تیم با مشکلات اساسی روبه‌رو می‌شد. در کل این مجموعه هلال خیلی به ما کمک کردند و کل بچه‌ها هم همین را می‌گویند. در این هفته هم که بعضی از شهرها و روستاهای استان ما دچار سیل شدند باز کمک‌های هلال نجات‌دهنده بود و همه می‌بینیم که چه زحمت‌هایی به‌صورت داوطلبانه متحمل شدند.
 سه شنبه ٣ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
توسط معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی کشور:
خدمات بهداشت و درمان پایه به ۱۹۱۳۶ نفر در ۵ استان کشور ارائه شد
مانورهای بهداشت و درمان اضطراری به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ۵ استان برگزار شد و ا خدمات بهداشت و درمان پایه به ۱۹۱۳۶ نفر در ۵ استان کشور ارائه شد.
 دوشنبه ٢ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیرکل بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر کشور:
فعالیت 93 داروخانه و درمانگاه جمعیت هلال احمر در کشور
مدیرکل بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر کشور گفت: هم اکنون 36 داروخانه و 57 درمانگاه مربوط به جمعیت هلال احمردر سراسر کشور فعال است.
 دوشنبه ٢ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر خبر داد:
انعقاد تفاهمنامه همکاری بین هلال احمر ایران و صلیب سرخ کوبا
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر از امضای تفاهمنامه همکاری بین صلیب سرخ ایران و کوبا، در جریان کمیسیون مشترک اقتصادی در کشور و به منظور همکاری‌های آموزشی و پژوهشی و تبادل تجربیات، خبر داد.
 دوشنبه ٢ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
در ویدئو کنفرانس رئیس سازمان امداد و نجات با استاندار کرمان عنوان شد:
تقدیر از امدادرسانی هلال‌احمر به متاثران از سیل در کرمان/ تاکید بر ضرورت تجهیز انبارهای امدادی هلال‌احمر
استاندار کرمان با تقدیر ز تلاش‌های امدادگران هلال‌احمر از خدمت‌رسانی به متاثران از سیل و آب‌گرفتگی در استان کرمان بر ضرورت تجهیز انبارها و تخصیص بیشتر خودروهای ارتباطی به هلال‌احمر استان تاکید کرد.
 دوشنبه ٢ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>