دوشنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٧
اخبار > ارسال 60 تن دارو و تجهیزات پزشکی به عربستان/ معاینه ۷۰ هزار زائر حج تمتع تا این لحظه توسط هلال احمر/ ارسال ۳۵۰ قلم دارو ۵۰۰ قلم تجهیزات پزشکی
 


  چاپ        ارسال به دوست

‎رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر اعلام کرد:

ارسال 60 تن دارو و تجهیزات پزشکی به عربستان/ معاینه ۷۰ هزار زائر حج تمتع تا این لحظه توسط هلال احمر/ ارسال ۳۵۰ قلم دارو ۵۰۰ قلم تجهیزات پزشکی

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه 60 تن دارو و تجهیزات پزشکی برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران حج تمتع سال ۹۶ به عربستان سعودی ارسال می شود،اظهارداشت: این محموله برای ارسال به فرودگاه امام خمینی(ره) در حال ارسال است.

‎به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر سید علی مرعشی؛ رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر، با بیان اینکه پس از مشخص شدن اعزام زائران ایرانی به عربستان سعودی برای انجام حج تمتع، بعثه مقام معظم رهبری، سازمان حج و زیارت و مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر برنامه ریزی های لازم را به سرعت انجام دادند، گفت: از همان ابتدای انجام کار با توجه به اینکه از نظر زمانی چند ماه عقب تر از برنامه ریزی ها بودیم، بلافاصله خرید داروها برای ارسال به عربستان انجام شد.

 ‎وی به افزایش تعداد زائران ایرانی حج تمتع سال جاری اشاره کرد و افزود: امسال 86  هزار زائر به حج تمتع اعزام می شوند که در مقایسه با تعداد زائران ایرانی اعزامی در سال۹۴ْ ۲۲ هزار نفر افزایش یافته است.

اعزام 600 کاروان از زائران ایرانی به عربستان

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به اعزام 600 کاروان از زائران ایرانی از ایران به عربستان، یادآور شد: مجموعا 360 پزشک در محل های اسکان زائران ایرانی مستقر شده و خدمات درمانی لازم را به زائران ارائه می دهند. البته به ازای هر دو یا سه کاروان یک پزشک معاینات را انجام می دهد.

‎وی با تاکید بر اینکه تا این لحظه (۲۵ تیرماه) ۷۰ هزار زائر از سوی پزشکان جمعیت هلال احمر مورد معاینه قرار گرفته اند، اظهار داشت: براساس معاینات پزشکی دو هزار و 200 زائر بالای 80 سال وجود دارند که این افراد مراقبت های ویژه خاص خود را دارند و 400 زائر نیز از نظر جسمی رد صلاحیت شده اند که حق اعتراض برای این افراد محفوظ است.به علاوه واکسیناسیون بیش از ۴ هزار زائر نیز در حال بررسی است.

وی درباره ارسال محموله دارویی ایران به کشور عربستان گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر پرواز مستقیم از ایران به عربستان وجود ندارد، محموله های بارگیری شده پس از انتقال به فرودگاه امام خمینی (ره) به دوبی منتقل می شود و از آنجا محموله به عربستان ارسال می شود.

‎ارسال ۳۵۰ قلم دارو  ۵۰۰ قلم تجهیزات پزشکی

مرعشی با تاکید بر اینکه 60 تن دارو و تجهیزات پزشکی برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران حج تمتع سال 96 به عربستان ارسال می شود، یادآور شد:350 قلم دارو، 500 قلم تجهیزات پزشکی مصرفی، 2 دستگاه اتوکلاو، دو دستگاه دی آر و  دستگاه هایی نظیر گاز خون، بنتیلاتور و شوک الکترونیکی از جمله دستگاه هایی است که برای تجهیز مراکز پزشکی هلال احمر ایران در عربستان در ایام انجام مناسک حج به عربستان ارسال می شود.

‎وی ادامه داد: در حال حاضر در زمان ارسال دارو هستیم و بیشتر داروهای مورد نیاز مراکز درمانی هلال احمر ایران در عربستان از داخل کشور ارسال می شود تنها بخشی از داروها همچون سرم از عربستان خریداری خواهد شد.

اعزام پزشکان متخصص از ایران به عربستان

‎رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر درباره تیم پزشکی اعزامی هلال احمر ایران به عربستان سعودی برای ارائه خدمات بهداشتی  و درمانی به زائران حج تمتع سال ۹۶گفت: 570 پزشک، پرستار، تکنسین دارویی، کادر خدمات بیمارستانی، آزمایشگاه، رادیولوژی، دندانپزشکی، انبار دارویی، متخصصین رشته های مختلف پزشکی از جمله عفونی، مغز و اعصاب، زنان، ارتوپدی، چشم پزشکی، گوش و حلق و بینی و قلب و عروق برای ارائه خدمات پزشکی به عربستان اعزام می شوند.

‎وی با اشاره به اینکه از سال 76 مجوز انجام اعمال جراحی برای تیم های پزشکی کشورهای مختلف از سوی عربستان سعودی ممنوع اعلام شد، بیان کرد: انجام اعمال جراحی در بیمارستان های تخصصی عربستان سعودی صورت می گیرد و تیم پزشکی هلال احمر ایران حق انجام اعمال جراحی را در این کشور در مراکز مربوط به خود ندارد.


١٢:٣٥ - يکشنبه ٢٥ تير ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٠٦٦    /    تعداد نمایش : ٧٤٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج