جمعه ٢٤ آذر ١٣٩٦
مردم نوعدوست ایران اسلامی برای کمک به هموطنان آسیب دیده از زلزله در استان های غربی کشور به خصوص زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه می توانند از طرق زیر عمل کنند: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد اغلب بانک ها، 702070(ارزی دلار) 800300 (ارزی یورو) بانک ملی، 1404440(ارزی دلار) بانک ملت و همچنین کد های #112*3*741* به همراه شماره کارت 6104337770064606 برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان/ تمرکز اصلی جمعیت هلال احمر بر جمع آوری کمک های نقدی است تا بتوان بر اساس نیازهای مردم آسیب دیده اقلام مورد نیاز برای آسیب دیدگان را تهیه و ارسال کرد/ از مردم شریف ایران اسلامی خواهشمندیم جهت حفظ کرامت انسانی از جمع آوری هر گونه مواد فاسد شدنی و مستمعل اجتناب کنند/هموطنان در استان تهران جهت اهدای کمک های غیرنقدی می توانند به آدرس میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه شهید مهدیزاده جمعیت هلال احمر شهرتهران مراجعه کرده یا با شماره تلفن 66923040 تماس بگیرند
اخبار > فعالیت‌های جمعیت هلال احمر در جهان شهره است
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر منطقه ای آسیا و اقیانوسیه فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در اصفهان:

فعالیت‌های جمعیت هلال احمر در جهان شهره است

 مدیر و معاون منطقه ای آسیا و اقیانوسیه فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر که برای بازدید از توانمندی ها و ظرفیت های هلال احمر  به نصف جهان سفر کردند، در ابتدای ورود به اصفهان با مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان دیدار و گفت و گو کردند.

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان، در ابتدای این دیدار دکتر مومنی ضمن خیرمقدم به ایشان با اشاره به قرار گرفتن اصفهان در مرکز کشور و همجواری با 9 استان دیگر و نیز با عنایت به تنوع حوادث و گستردگی جغرافیایی و جمعیت بالای استان و نیز جانشینی و معین بودن تهران اظهار داشت : دامنه فعالیت های هلال احمر استان اصفهان بسیار متنوع و گسترده است و در عین حال همواره توانسته است به بهترین نحو ممکن پاسخگوی حوادث باشد .

  مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان در ادامه با اشاره به اهمیت ارتقا توان عملیاتی جمعیت هلال احمر استان در پاسخگویی به سوانح تصریح کرد : در این راستا برگزاری و مشارکت در انجام مانورهای عملیاتی استانی ، منطقه ای و کشوری از دیگر فعالیت های این جمعیت به شمار می رود .

 وی با بیان ضرورت گسترش ارتباطات بین بخشی و تبادل تجربه توام با احترام به فرهنگ ها گفت :  استفاده از تجربیات متقابل می تواند نقش موثری در موفقیت برنامه ها و فغالیت ها داشته باشد و این امر به افزایش مهارتها ، ارتقاء آمادگی و پاسخگویی مناسب و موثر به حوادث و بلایا کمک شایانی خواهد کرد.  

 دکتر مومنی در بخش دیگری از سخنان خود وجود مرکز بین المللی آموزش های تخصصی امداد و نجات اصفهان را از ظرفیت های خوب این جمعیت دانست و برگزاری چندین دوره بین المللی از جمله 2 دوره RDRT در این مرکز را از نقاط قوت این مرکز عنوان کرد و افزود: مقامات متعددی از فدراسیون و جمعیت های  ملی نیز  از این مرکز بین المللی  بازدید داشته اند

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان با بیان اینکه ما در جمعیت هلال احمر  و صلیب سرخ هدفهای مشترک داریم و به همین علت طرح ها و برنامه های مشابه نیز داریم خاطر نشان کرد : جمعیت هلال احمر استان اصفهان آمادگی همکاری های دوجانبه و فعالیت های مشترک  با دفتر منطقه ای آسیا و اقیانوسیه فدراسیون را با هماهنگی ستاد و معاونت امور بین الملل جمعیت داریم .

 بنابر این گزارش مدیر منطقه ای آسیا و اقیانوسیه فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر ضمن ابراز خرسندی بسیار از حضور در شهر تاریخی اصفهان و فراهم شدن فرصت بازدید از جمعیت هلال احمر این استان و با اشاره به زبانزد بودن میهمان نوازی ایرانی ها اظهار داشت : فعالیت های جمعیت هلال احمر استان اصفهان نه تنها در ایران بلکه در جهان شهره است و همه جا کار آمدی فعالیت های استان اصفهان زبانزد است و ما در جریان این فعالیت ها هستیم .

 خاویار کاسیانوس با بیان اینکه موفقیت های این جمعیت ماحصل مدیریت کارآمد و تلاش همکاران این مجموعه است افزود : یکی از اهداف سفر ما به ایران گسترش همکاری با جمعیت هلال احمر ایران و اصفهان است و بی شک در بسیاری از زمینه ها می توان از تجربیات ارزنده هلال احمر اصفهان در جمعیت های ملی دیگر استفاده کرد.

 وی تصریح کرد : شعب محلی نقش بسیار مهم و کلیدی در بحث پاسخگویی به سوانح بازی می کنند و قطعا یکی از موضوعات مهم استفاده از تجربیات شعب کار آمد توسط دیگر شعب در سطح منطقه می باشد .

 خاویار کاسیانوس با اشاره به اینکه پاسخگویی موثر و مفید به حوادث مستلزم آموزش و ظرفیت سازی ارتباط و تعامل با همدیگر است بیان داشت : در این راستا توسعه مباحث آموزشی با استفاده از تکنولوژی روز و نوین باید مورد توجه قرار گیرد .

 وی با بیان اینکه استفاده از تیم های منطقه ای (RDRT) بعنوان یک ابزار در پاسخگویی به حوادث بسیار مهم می باشد عنوان کرد : باید از تجربه این تیم ها در زمینه کاهش آسیب های ناشی از حوادث و الگو گرفتن از موارد آزموده شده بیش از پیش مد نظر قرار گیرند .

 خاویار کاسیانوس با اشاره به دو طرح منطقه ای کمپین ایمنی جاده ای و داوطلبان در حرکت گفت : با این طرح ها امیدواریم بتوانیم بیش از پیش به ترویج فعالیت های بشردوستانه در کشورها پرداخته و نیز در راستای پاسخگویی به حوادث قدم های موثر و مفیدی بر داریم .

 مدیر منطقه ای آسیا و اقیانوسیه فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در پایان با اشاره به وجود شبکه گسترده ای از جوانان و داوطلبان در اصفهان و نیز منطقه آسیا و اقیانوسیه،  خواستار اتصال و ارتباط این جوانان و داوطلبان در پیشبرد اهداف نهضت جهانی صلیب سرخ و هلال احمر شد .

لازم به ذکر است،خاویار کاسیانوس سپس با حضور در مرکز بین المللی آموزش های تخصصی امداد و نجات اصفهان از از ظرفیت ها و امکانات این مرکز آموزشی بازدید کرد.

 


٠٥:٠٤ - پنج شنبه ١٩ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٨١٩    /    تعداد نمایش : ٥٢٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج