جمعه ٠١ تير ١٣٩٧
اخبار > فعالیت‌های جمعیت هلال احمر در جهان شهره است
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر منطقه ای آسیا و اقیانوسیه فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در اصفهان:

فعالیت‌های جمعیت هلال احمر در جهان شهره است

 مدیر و معاون منطقه ای آسیا و اقیانوسیه فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر که برای بازدید از توانمندی ها و ظرفیت های هلال احمر  به نصف جهان سفر کردند، در ابتدای ورود به اصفهان با مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان دیدار و گفت و گو کردند.

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان، در ابتدای این دیدار دکتر مومنی ضمن خیرمقدم به ایشان با اشاره به قرار گرفتن اصفهان در مرکز کشور و همجواری با 9 استان دیگر و نیز با عنایت به تنوع حوادث و گستردگی جغرافیایی و جمعیت بالای استان و نیز جانشینی و معین بودن تهران اظهار داشت : دامنه فعالیت های هلال احمر استان اصفهان بسیار متنوع و گسترده است و در عین حال همواره توانسته است به بهترین نحو ممکن پاسخگوی حوادث باشد .

  مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان در ادامه با اشاره به اهمیت ارتقا توان عملیاتی جمعیت هلال احمر استان در پاسخگویی به سوانح تصریح کرد : در این راستا برگزاری و مشارکت در انجام مانورهای عملیاتی استانی ، منطقه ای و کشوری از دیگر فعالیت های این جمعیت به شمار می رود .

 وی با بیان ضرورت گسترش ارتباطات بین بخشی و تبادل تجربه توام با احترام به فرهنگ ها گفت :  استفاده از تجربیات متقابل می تواند نقش موثری در موفقیت برنامه ها و فغالیت ها داشته باشد و این امر به افزایش مهارتها ، ارتقاء آمادگی و پاسخگویی مناسب و موثر به حوادث و بلایا کمک شایانی خواهد کرد.  

 دکتر مومنی در بخش دیگری از سخنان خود وجود مرکز بین المللی آموزش های تخصصی امداد و نجات اصفهان را از ظرفیت های خوب این جمعیت دانست و برگزاری چندین دوره بین المللی از جمله 2 دوره RDRT در این مرکز را از نقاط قوت این مرکز عنوان کرد و افزود: مقامات متعددی از فدراسیون و جمعیت های  ملی نیز  از این مرکز بین المللی  بازدید داشته اند

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان با بیان اینکه ما در جمعیت هلال احمر  و صلیب سرخ هدفهای مشترک داریم و به همین علت طرح ها و برنامه های مشابه نیز داریم خاطر نشان کرد : جمعیت هلال احمر استان اصفهان آمادگی همکاری های دوجانبه و فعالیت های مشترک  با دفتر منطقه ای آسیا و اقیانوسیه فدراسیون را با هماهنگی ستاد و معاونت امور بین الملل جمعیت داریم .

 بنابر این گزارش مدیر منطقه ای آسیا و اقیانوسیه فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر ضمن ابراز خرسندی بسیار از حضور در شهر تاریخی اصفهان و فراهم شدن فرصت بازدید از جمعیت هلال احمر این استان و با اشاره به زبانزد بودن میهمان نوازی ایرانی ها اظهار داشت : فعالیت های جمعیت هلال احمر استان اصفهان نه تنها در ایران بلکه در جهان شهره است و همه جا کار آمدی فعالیت های استان اصفهان زبانزد است و ما در جریان این فعالیت ها هستیم .

 خاویار کاسیانوس با بیان اینکه موفقیت های این جمعیت ماحصل مدیریت کارآمد و تلاش همکاران این مجموعه است افزود : یکی از اهداف سفر ما به ایران گسترش همکاری با جمعیت هلال احمر ایران و اصفهان است و بی شک در بسیاری از زمینه ها می توان از تجربیات ارزنده هلال احمر اصفهان در جمعیت های ملی دیگر استفاده کرد.

 وی تصریح کرد : شعب محلی نقش بسیار مهم و کلیدی در بحث پاسخگویی به سوانح بازی می کنند و قطعا یکی از موضوعات مهم استفاده از تجربیات شعب کار آمد توسط دیگر شعب در سطح منطقه می باشد .

 خاویار کاسیانوس با اشاره به اینکه پاسخگویی موثر و مفید به حوادث مستلزم آموزش و ظرفیت سازی ارتباط و تعامل با همدیگر است بیان داشت : در این راستا توسعه مباحث آموزشی با استفاده از تکنولوژی روز و نوین باید مورد توجه قرار گیرد .

 وی با بیان اینکه استفاده از تیم های منطقه ای (RDRT) بعنوان یک ابزار در پاسخگویی به حوادث بسیار مهم می باشد عنوان کرد : باید از تجربه این تیم ها در زمینه کاهش آسیب های ناشی از حوادث و الگو گرفتن از موارد آزموده شده بیش از پیش مد نظر قرار گیرند .

 خاویار کاسیانوس با اشاره به دو طرح منطقه ای کمپین ایمنی جاده ای و داوطلبان در حرکت گفت : با این طرح ها امیدواریم بتوانیم بیش از پیش به ترویج فعالیت های بشردوستانه در کشورها پرداخته و نیز در راستای پاسخگویی به حوادث قدم های موثر و مفیدی بر داریم .

 مدیر منطقه ای آسیا و اقیانوسیه فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در پایان با اشاره به وجود شبکه گسترده ای از جوانان و داوطلبان در اصفهان و نیز منطقه آسیا و اقیانوسیه،  خواستار اتصال و ارتباط این جوانان و داوطلبان در پیشبرد اهداف نهضت جهانی صلیب سرخ و هلال احمر شد .

لازم به ذکر است،خاویار کاسیانوس سپس با حضور در مرکز بین المللی آموزش های تخصصی امداد و نجات اصفهان از از ظرفیت ها و امکانات این مرکز آموزشی بازدید کرد.

 


٠٥:٠٤ - پنج شنبه ١٩ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٨١٩    /    تعداد نمایش : ٧٣٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج