جمعه ٠١ تير ١٣٩٧
اخبار > نحوه عمل کادر بهداشت و درمانی ایران در حج ۹۶/ تشکیل سیستم ارجاع بین بیمارستانی در عربستان
 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس عملیات پزشکی حج ۹۶ تشریح کرد:

نحوه عمل کادر بهداشت و درمانی ایران در حج ۹۶/ تشکیل سیستم ارجاع بین بیمارستانی در عربستان

رئیس عملیات پزشکی حج ۹۶ با اشاره به آمادگی نیروهای مرکز پزشکی حج و زیارت به تشریح نحوه عمل این نیروها در شهرهای مکه و مدینه پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، پیرحسین کولیوند؛ رئیس عملیات پزشکی حج ۹۶ در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، با بیان اینکه زائران بیت‌الله الحرام از بابت مسائل بهداشتي و درماني خود اطمینان داشته باشند از آمادگی کامل مرکز پزشکی حج و زیارت هلال اهمر جمهوری اسلامی در عربستان سعودی خبر داد و اظهار کرد: بهترين امكانات و كادر درماني مجرب و متعهد از ابتداي ورود زائرين ضيوف الرحمن تا پايان عمليات حج همراه زائران عزیز ایرانی است.

وی با اشاره به نحوه انتخاب کادر پزشکی ایرانی حاضر در شهرهای مکه و مدینه عنوان کرد: ما همچون سال‌های قبل به گزينش و انتخاب كادر بهداشتي و درماني عمل کرده‌ایم و با توجه به شرایظط خاص حج امسال، بيش از هفتاد درصد نيروهاي اين مركز در حج امسال را افراد با تجربه تشكيل مي‌دهند كه هر كدام در رشته خود از بهترين‌هاي كشور هستند.

رئیس عملیات پزشکی حج ۹۶ افزود: جمعا حدود ۲۲۰ نفر از نیروهای مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر حضور دارند که ۸۰ نفر از بین این افراد در بيمارستان اين مركز در مدينه و مابقی افراد در بیمارستان مکه مشغول می‌شوند.

وی با اشاره به نقش مهم پزشكان مجموعه به عنوان سطح اول درمان اين مركز در حج ۹۶ تصریح کرد: فعاليت اصلی بيمارستاني اين مركز زماني وارد فاز عملیاتی مي‌شود كه زائر به هر دليل در سطح یک جواب لازم را نگرفته و نياز به خدمات درماني و کلینیکی بيشتري داشته باشد.

کولیوند با اشاره به فرایند ارجاع در حج امسال گفت: در این سیستم زائر در صورت نیاز به خدمات بیشتر درمانی توسط پزشك مجموعه به بيمارستان‌های جمعیت هلال احمر  اعزام مي‌شود، در صورتي كه مشكل زائر توسط متخصصان اين مركز مرتفع شد که ترخیص می‌شود در غير اين‌صورت و در صورت نياز به خدمات بيشتر درماني مانند اعمال جراحي، سي تي اسكن، دياليز و ... به بيمارستان‌هاي سعودي منتقل مي‌شود.

 رئیس عملیات پزشکی حج ۹۶ اضافه کرد: کارهای اعزام بيماران به بيمارستان‌هاي سعودي را واحدي به نام پزشكان رابط انجام مي‌دهند كه مسلط به زبان عربي بوده و در تمام مراحل پذيرش، بستري و ترخيص زائر بيمار در آن بیمارستان‌ها حضور دارند.

 کولیوند همچنین از فعالیت واحد سلامت كاروان خبر داد و یادآور شد: در هر کاروان یک واحد فعالیت دارد که نيروهاي اين واحد را پزشكان عمومي با سابقه تشرف به حج و كارشناسان بهداشت محيط تشكيل مي‌دهند و در واقع عمل نظارت بر روند كار پزشكان مجموعه، بازديد مستمر از محل اسكان زائرين و نظارت بر نحوه پخت و توزيع غذاي زائران را بر عهده دارند.   


٠٢:٣٧ - جمعه ٢٠ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٨٣٠    /    تعداد نمایش : ٨١٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج