پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧
اخبار > نیروهای امداد و انتقال حج ۵ هزار ماموریت انجام دادند
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر عملیات پزشکی حج؛

نیروهای امداد و انتقال حج ۵ هزار ماموریت انجام دادند

مدیر عملیات پزشکی حج با اشاره به روزهای پرکار واحد امداد و انتقال بیمارستان در روزهای اخیر، آخرین آمار فعالیت این واحد را اعلام کرد.

به گزراش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از خبرگزاری مهر؛ دکتر پیرحسین کولیوند گفت: در حج امسال ۲۷ نیروی امداد و انتقال به حج مشرف شده اند که ۸۰ درصد آنها را نیروهای با تجربه تشکیل می دهند .

وی با بیان اینکه در روزهای پایانی موسم حج فعالیت این نیروها چند برابر شده است، افزود: در مدت یک ماه گذشته بیش از پنج هزار ماموریت توسط این تیم کم تعداد و زحمت کش در قالب های مختلف صورت گرفته است.

کولیوند در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی انتخاب تیم امداد و انتقال، گفت: در هنگام انتخاب اعضای این تیم چند فاکتور مهم مثل چابکی، کارایی و سرعت عمل بالا مورد توجه بود که با استفاده از نیروهای جوان و مجرب به این هدف رسیدیم.

مدیرعملیات پزشکی حج، در تشریح ماموریت تیم امداد و انتقال، افزود: ماموریت های این تیم کوچک ولی چابک به چنددسته تقسیم می شود، که شامل انتقال بیماران از بیمارستان هلال احمر به بیمارستان های سعودی، انتقال بیماران از هتل محل اقامت به بیمارستان هلال احمر، انتقال بیماران و پزشکان از بیمارستان هلال احمر به هتل محل اقامت، انتقال به فرودگاه و... می شود.

وی در خصوص ناوگان حمل و نقل بیمارستانی جمعیت هلال احمر در موسم حج نیز گفت: طی دو سال گذشته ناوگان حمل و نقل جمعیت هلال احمر در حج مورد بازنگری قرار گرفته و آمبولانس های کوچک تر با کارایی بیشتر و بهتر خریداری شده است.

 مدیر مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر از اجاره ساختمانی جدید برای بیمارستان هلال احمر ایران در مکه خبر داد.

بنابراین گزارش، کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: با توجه افزایش تعداد زائرین و نیز خدمات تخصصی ارائه شده به زائرین در موسم حج، تصمیم گرفتیم ساختمان جدیدی را جایگزین ساختمان قدیمی کنیم.

وی عنوان کرد: بر همین اصل و با توجه به قدیمی و فرسوده بودن ساختمان فعلی بیمارستان هلال احمر مذاکراتی را با مالکین ساختمان‌های در حال ساخت اطراف بیمارستان آغاز و در نهایت با یکی از آنها به توافق رسیدیم.

مدیر عملیات پزشکی حج 96 عنوان کرد: این ساختمان در حال ساخت، به سفارش نهایی جمعیت هلال احمر طراحی، ساخت و تحویل خواهد شد.

کولیوند در مورد تعداد طبقات، مساحت و زمان تقریبی تحویل نیز گفت: این ساختمان در 19 طبقه و به مساحت تقریبی 10000 متر مربع در حال ساخت است و بر اساس اعلام سازنده به شرط عدم بروز مشکل خاصی و پرداخت وجه آن توسط سفارش دهنده (جمعیت هلال حمر ایران) قبل از موسم حج سال آینده تحویل خواهد شد.

مدیر مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر خاطرنشان کرد: هدف نهایی از تغییر ساختمان و یا هر تغییر دیگری در روند کاری مجموعه پزشکی، ارائه بهترین و بالاترین سطح خدمات درمانی به زائرین ایرانی حاضر در حج است.


٠٩:٣٩ - دوشنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٥٥٨    /    تعداد نمایش : ٩٠٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج