پنج شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٦
شماره حساب ٩٩٩٩٩ جمعیت هلال احمر نزد بانک‌های ملی، ملت، رفاه، دی، شهر، صادرات، سپه، مسكن و آينده؛ آماده جمع آوری كمک‌های نقدی هموطنان برای مردم مسلمان ميانمار است."
اخبار > ساخت پروتزهای سیلیکونی چشم با بهره‌گیری از هنر یک نقاش
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت‌هلال‌احمر خبر داد:

ساخت پروتزهای سیلیکونی چشم با بهره‌گیری از هنر یک نقاش

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت‌هلال‌احمر از فعالیت یک پزشک و یک نقاش برای ساخت پروتزهای سیلیکونی چشم، زیر نظر این معاونت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از خبرگزاری سلامت، دکتر حسن صفاریه گفت: یکی دیگر  از مهم‌ترین اقدامات جمعیت در حوزه درمانی، فعالیت بر روی ساخت پروتزهای سیلیکونی چشم است، فعالیتی که با توجه به عدم سودآوری بالا، بخش خصوصی به آن ورود پیدا نمی‌کند و بهتر است هلال‌احمر به آن بپردازد.

دکتر صفاریه با ابراز امیدواری برای گسترش چنین فعالیت‌هایی، افزود: مردم کشور در گذشته این خدمت را در خارج از کشور دریافت می‌کردند و البته آنهایی نیز که از تمکن مالی برخوردار نبودند، با این نقص زندگی می‌کردند.

وی خاطر نشان کرد: اما با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در حال حاضر این قسمت توسط یک پزشک و یک خانم نقاش اراده می شود. در واقع این خانم به صورت هنرمندانه کره چشم را به گونه ای نقاشی می‌کند که با چشم دیگر هیچ تفاوتی ندارد و در دو نمونه کاری که به تازگی پایان پذیرفته، نتیجه بسیار خوبی را شاهد بودیم.


١٠:٤٠ - دوشنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٥٦١    /    تعداد نمایش : ١٤١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج