چهارشنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > وضعیت امدادرسانی و شرایط 400 هزار آواره روهینگیایی
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر تشریح کرد:

وضعیت امدادرسانی و شرایط 400 هزار آواره روهینگیایی

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر پس از بازگشت از منطقه حضور آوارگان روهینجایی، وضعیت امدادرسانی و شرایط 400 هزار آواره روهینگیایی را تشریح کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از ایسنا، دکتر حسن صفاریه که همراه با اولین محموله اعزامی ایران به روهینگیا به منطقه رفته بود، در مورد شرایط آوارگان روهینگیایی و امدادرسانی به آنها، گفت: حدود 400 هزار نفر در منطقه کاکف بازار حضور دارند که این تعداد شامل کودکان، زن‌ها و افراد مسن می‌شود. از آنجایی که شرایط اردوگاهی و استقرار این افراد فراهم نشده است آنها به صورت پراکنده در جنگل‌ها حضور دارند و این در حالی است که شرایط اقلیمی آنجا به شکلی است که تقریبا هر روز بارندگی‌های سیل‌آسا در آنجا وجود دارد.

وی اضافه کرد: به خاطر نبودن شرایط مناسب برای ایجاد سرپناه آنها در کپرهایی از جنس پلاستیک زندگی می‌کنند و طبیعتا به دلیل اینکه زیرانداز داخل آن وجود ندارد زندگی در آنها مشکل‌ساز است.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر در مورد توزیع کمک‌های جمعیت‌های کشورهای مختلف، بیان کرد: به دلیل شرایط، اردوگاهی وجود ندارد توزیع اقلام به صورت غیراصولی انجام می‌شود و کودکان زیادی در حال حاضر دچار سوء تغذیه هستند. همچنین بسیاری از افراد به دلیل فضایی که شاهد آن بودند دچار استرس‌های روحی زیادی هستند. با توجه به اینکه شرایط سازماندهی و اسکان اصولی وجود ندارد امکان مشاهده بیماری‌هایی که اپیدمی خواهند شد وجود دارد.

صفاریه در مورد مشکلات اساسی آوارگان، اضافه کرد: نبود آب آشامیدنی سالم، سرویس بهداشتی، مشکل دفع فاضلاب و اسکان اصولی از اساسی‌ترین مشکلات این افراد است.

وی اضافه کرد: فدراسیون بین‌المللی مشغول برنامه‌ریزی برای برقرار کردن اردوگاهی برای اسکان مردم در منطقه است و در جلسه کاری فدراسیون این موضوع بررسی شد که در مساحتی به اندازه دو هزار هکتار 86 هزار چادر برای اسکان این 400 هزار نفر ایجاد شود.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر در مورد عملکرد جمعیت هلال‌احمر در منطقه، گفت: از میان جمعیت‌های حاضر ایران جزو یکی از بهترین جمعیت‌ها بود و مساله جالب توجه نگاه مثبت مردم به ما و دولت جمهوری اسلامی بود.


١١:٥٥ - چهارشنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٧٦٠    /    تعداد نمایش : ١٧٢٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج