شنبه ٣٠ دی ١٣٩٦
مردم نوعدوست ایران اسلامی برای کمک به هموطنان آسیب دیده از زلزله در استان های غربی کشور به خصوص زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه می توانند از طرق زیر عمل کنند: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد اغلب بانک ها، 702070(ارزی دلار) 800300 (ارزی یورو) بانک ملی، 1404440(ارزی دلار) بانک ملت و همچنین کد های #112*3*741* به همراه شماره کارت 6104337770064606 برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان/ تمرکز اصلی جمعیت هلال احمر بر جمع آوری کمک های نقدی است تا بتوان بر اساس نیازهای مردم آسیب دیده اقلام مورد نیاز برای آسیب دیدگان را تهیه و ارسال کرد/ از مردم شریف ایران اسلامی خواهشمندیم جهت حفظ کرامت انسانی از جمع آوری هر گونه مواد فاسد شدنی و مستمعل اجتناب کنند/هموطنان در استان تهران جهت اهدای کمک های غیرنقدی می توانند به آدرس میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه شهید مهدیزاده جمعیت هلال احمر شهرتهران مراجعه کرده یا با شماره تلفن 66923040 تماس بگیرند
اخبار > وضعیت امدادرسانی و شرایط 400 هزار آواره روهینگیایی
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر تشریح کرد:

وضعیت امدادرسانی و شرایط 400 هزار آواره روهینگیایی

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر پس از بازگشت از منطقه حضور آوارگان روهینجایی، وضعیت امدادرسانی و شرایط 400 هزار آواره روهینگیایی را تشریح کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از ایسنا، دکتر حسن صفاریه که همراه با اولین محموله اعزامی ایران به روهینگیا به منطقه رفته بود، در مورد شرایط آوارگان روهینگیایی و امدادرسانی به آنها، گفت: حدود 400 هزار نفر در منطقه کاکف بازار حضور دارند که این تعداد شامل کودکان، زن‌ها و افراد مسن می‌شود. از آنجایی که شرایط اردوگاهی و استقرار این افراد فراهم نشده است آنها به صورت پراکنده در جنگل‌ها حضور دارند و این در حالی است که شرایط اقلیمی آنجا به شکلی است که تقریبا هر روز بارندگی‌های سیل‌آسا در آنجا وجود دارد.

وی اضافه کرد: به خاطر نبودن شرایط مناسب برای ایجاد سرپناه آنها در کپرهایی از جنس پلاستیک زندگی می‌کنند و طبیعتا به دلیل اینکه زیرانداز داخل آن وجود ندارد زندگی در آنها مشکل‌ساز است.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر در مورد توزیع کمک‌های جمعیت‌های کشورهای مختلف، بیان کرد: به دلیل شرایط، اردوگاهی وجود ندارد توزیع اقلام به صورت غیراصولی انجام می‌شود و کودکان زیادی در حال حاضر دچار سوء تغذیه هستند. همچنین بسیاری از افراد به دلیل فضایی که شاهد آن بودند دچار استرس‌های روحی زیادی هستند. با توجه به اینکه شرایط سازماندهی و اسکان اصولی وجود ندارد امکان مشاهده بیماری‌هایی که اپیدمی خواهند شد وجود دارد.

صفاریه در مورد مشکلات اساسی آوارگان، اضافه کرد: نبود آب آشامیدنی سالم، سرویس بهداشتی، مشکل دفع فاضلاب و اسکان اصولی از اساسی‌ترین مشکلات این افراد است.

وی اضافه کرد: فدراسیون بین‌المللی مشغول برنامه‌ریزی برای برقرار کردن اردوگاهی برای اسکان مردم در منطقه است و در جلسه کاری فدراسیون این موضوع بررسی شد که در مساحتی به اندازه دو هزار هکتار 86 هزار چادر برای اسکان این 400 هزار نفر ایجاد شود.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر در مورد عملکرد جمعیت هلال‌احمر در منطقه، گفت: از میان جمعیت‌های حاضر ایران جزو یکی از بهترین جمعیت‌ها بود و مساله جالب توجه نگاه مثبت مردم به ما و دولت جمهوری اسلامی بود.


١١:٥٥ - چهارشنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٧٦٠    /    تعداد نمایش : ٦٧٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج