سه شنبه ٠٢ آبان ١٣٩٦
شماره حساب ٩٩٩٩٩ جمعیت هلال احمر نزد بانک‌های ملی، ملت، رفاه، دی، شهر، صادرات، سپه، مسكن و آينده؛ آماده جمع آوری كمک‌های نقدی هموطنان برای مردم مسلمان ميانمار است. همچنین پایانه USSD روی تمامي تلفن های همراه جهت جمع آوری کمک‌های نقدی برای مردم میانمار اختصاص یافته و هموطنان با وارد کردن كد #112*3*741* می توانند با سهولت و سرعت بیشتر به مردم مظلوم میانمار کمک کنند."
اخبار > وضعیت امدادرسانی و شرایط 400 هزار آواره روهینگیایی
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر تشریح کرد:

وضعیت امدادرسانی و شرایط 400 هزار آواره روهینگیایی

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر پس از بازگشت از منطقه حضور آوارگان روهینجایی، وضعیت امدادرسانی و شرایط 400 هزار آواره روهینگیایی را تشریح کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از ایسنا، دکتر حسن صفاریه که همراه با اولین محموله اعزامی ایران به روهینگیا به منطقه رفته بود، در مورد شرایط آوارگان روهینگیایی و امدادرسانی به آنها، گفت: حدود 400 هزار نفر در منطقه کاکف بازار حضور دارند که این تعداد شامل کودکان، زن‌ها و افراد مسن می‌شود. از آنجایی که شرایط اردوگاهی و استقرار این افراد فراهم نشده است آنها به صورت پراکنده در جنگل‌ها حضور دارند و این در حالی است که شرایط اقلیمی آنجا به شکلی است که تقریبا هر روز بارندگی‌های سیل‌آسا در آنجا وجود دارد.

وی اضافه کرد: به خاطر نبودن شرایط مناسب برای ایجاد سرپناه آنها در کپرهایی از جنس پلاستیک زندگی می‌کنند و طبیعتا به دلیل اینکه زیرانداز داخل آن وجود ندارد زندگی در آنها مشکل‌ساز است.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر در مورد توزیع کمک‌های جمعیت‌های کشورهای مختلف، بیان کرد: به دلیل شرایط، اردوگاهی وجود ندارد توزیع اقلام به صورت غیراصولی انجام می‌شود و کودکان زیادی در حال حاضر دچار سوء تغذیه هستند. همچنین بسیاری از افراد به دلیل فضایی که شاهد آن بودند دچار استرس‌های روحی زیادی هستند. با توجه به اینکه شرایط سازماندهی و اسکان اصولی وجود ندارد امکان مشاهده بیماری‌هایی که اپیدمی خواهند شد وجود دارد.

صفاریه در مورد مشکلات اساسی آوارگان، اضافه کرد: نبود آب آشامیدنی سالم، سرویس بهداشتی، مشکل دفع فاضلاب و اسکان اصولی از اساسی‌ترین مشکلات این افراد است.

وی اضافه کرد: فدراسیون بین‌المللی مشغول برنامه‌ریزی برای برقرار کردن اردوگاهی برای اسکان مردم در منطقه است و در جلسه کاری فدراسیون این موضوع بررسی شد که در مساحتی به اندازه دو هزار هکتار 86 هزار چادر برای اسکان این 400 هزار نفر ایجاد شود.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر در مورد عملکرد جمعیت هلال‌احمر در منطقه، گفت: از میان جمعیت‌های حاضر ایران جزو یکی از بهترین جمعیت‌ها بود و مساله جالب توجه نگاه مثبت مردم به ما و دولت جمهوری اسلامی بود.


١١:٥٥ - چهارشنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٧٦٠    /    تعداد نمایش : ٣٠٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج