چهارشنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > توسعه و تکمیل آمایش سرزمینی واحدهای بهداشت و درمان اضطراری
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال‌احمر عنوان کرد:

توسعه و تکمیل آمایش سرزمینی واحدهای بهداشت و درمان اضطراری

مدیرکل بهداشت و درمان اضطراری معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی هلال‌احمر گفت: یکی از اهداف برنامه 5ساله جمعیت هلال‌احمر در حوزه بهداشت و درمان، ارتقای توان استان‌ها بر مبنای تقسیم‌بندی مناطق نُه‌گانه کشور در پاسخگویی به سوانح است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر به نقل از فارس، افشین علیخانی با اعلام این خبر افزود: بر اساس برنامه 5 ساله جمعیت هلال‌احمر در حوزه بهداشت و درمان اضطراری؛ لازم است ظرفیت مناطق 9‌گانه جمعیت در پاسخگویی به سوانح بر اساس پوشش خدمات مذکور نسبت به میانگین جمعیت شهرستان‌ها، افزایش یابد.
وی با بیان این که تأمین تجهیزات، سازماندهی تیم‌های عملیاتی و در نهایت توانمندسازی و برنامه‌های آمادگی تیم‌ها نیز به‌صورت اصولی برنامه‌ریزی شده و مد نظر قرار گرفته است، افزود: بر این اساس سهم هر یک از استان‌ها در محورهای ذکر شده، تعیین و اعتبارات مرتبط پیش‌بینی شده است.
علیخانی با تأکید بر اینکه واحدهای بهداشت و درمان اضطراری بر مبنای استانداردهای واحدهای پاسخ‌ اضطراری (ERU) فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های ملی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر در کشور ایجاد شده‌اند، خاطر نشان کرد: بررسی‌های کارشناسی مبتنی بر تاریخچه، حادثه خیزی، آمار جمعیت و دیگر متغیرهای مرتبط مد نظر قرار گرفته و نتایج آنها در این برنامه لحاظ شده است.
وی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به تفکیک استان و منطقه انجام شده است، گفت: فاصله بین وضعیت موجود در هر منطقه و وضعیت مطلوبی که باید با اجرای برنامه 5ساله به آن برسیم مشخص نیست و این؛ همان هدفی است که ما به‌صورت مستمر شاخص‌های آن را پایش و ارزشیابی خواهیم کرد.


١٥:٠٠ - چهارشنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٧٧٠    /    تعداد نمایش : ١٦٦٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج