چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > آموزش اصول مدیریت خدمات بشردوستانه و افزایش منابع بر اساس نیازها و توانمندی‌ها از اهداف برگزاری این دوره است
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری دوره بین‌المللی ارائه خدمات بهداشت اضطراری در جوامع بزرگ؛

آموزش اصول مدیریت خدمات بشردوستانه و افزایش منابع بر اساس نیازها و توانمندی‌ها از اهداف برگزاری این دوره است

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر با اشاره به برگزاری دوره بین‌المللی ارائه خدمات بهداشت اضطراری در جوامع بزرگ، گفت: این دوره‌های آموزشی با هدف توان افزایی، انتقال تجارب و دانش بین‌المللی برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر به نقل از فارس، دکتر حسن صفاریه، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر درباره برگزاری دوره بین‌المللی ارائه خدمات بهداشت اضطراری در جوامع بزرگ، اظهار کرد: جمعیت‌های ملی هلال‌احمر و صلیب سرخ، نقش بسیار ارزنده‌ای در هدایت و کنترل آلام بشری در حوزه‌های عملیاتی دارند و از آنجا که تجربه و دانش برای توسعه و استانداردسازی در حوزه سلامت به منظور کاهش آلام بشری لازم و ملزوم یکدیگرند؛ لذا هلال‌احمر ایران به همراه دیگر اعضای نهضت جهانی، توانایی ارائه بهترین و مؤثرترین خدمات به مردم را در حوادث ناگوار، دارد.
وی گفت: از اهداف اصلی دوره بین‌المللی ارائه خدمات بهداشت اضطراری در جوامع بزرگ، تمرکز بر توسعه دانش، نظریه و مهارت‌ها بر اساس آخرین تجربیات و بهترین روش خروجی با ضمانت اخلاق‌گرایی موثر بر حوادث، تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های مختلف است.
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر آموزش اصول مدیریت خدمات بشردوستانه و افزایش منابع بر اساس نیازها و توانمندی‌ها و همچنین مدیریت و تجزیه و تحلیل موقعیت حادثه، عنوان کرد: نیاز واقعی؛ ارائه خدمات موفقیت آمیز و تاثیر آن‌ها بر بشر است و امیدواریم با برگزاری این دوره‌ها گام‌های مؤثری در زمینه مبادله اطلاعات و ارتقای تجربیات و در نهایت ارائه اقدامات موثر به‌منظور تسکین آلام بشری برداشته شود.
وی همچنین گفت: دوره آموزشی (HELP) با هدف توان افزایی و انتقال تجارب و دانش بین‌المللی مدیران عملیاتی به‌منظور شناخت و تامین نیاز آسیب‌دیدگان در سوانح و بحران‌ها با همکاری جمعیت هلال‌احمر و دفتر کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران به مدت 10 روز برگزار خواهد شد.
صفاریه با اشاره به برگزاری دوره مذکور برای چهارمین سال متوالی در ایران به میزبانی جمعیت هلال احمر، افزود: در سال جاری شرکت‌کنندگانی از کشورهای پاکستان، افغانستان، ارمنستان، استرالیا، یمن، لیبی، سوریه و همچنین نیروهای نظامی، شهرداری تهران، دانشگاه‌ها، بخش‌های مختلف جمعیت هلال احمر و دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ حضور دارند.
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر افزود: سرفصل‌های این دوره نیز مرتبط با سلامت آسیب‌دیدگان سوانح و بحران است که نحوه برنامه‌ریزی و پایش اقدامات بشردوستانه، جنبه‌های اخلاقی خدمات در فعالیت‌های بشردوستانه، همکاری و هماهنگی در اقدامات بشردوستانه، قوانین بین المللی مرتبط با حمایت‌ از تیم‌های عملیاتی و آسیب دیدگان مد نظر قرار دارد.


١٠:١٨ - دوشنبه ١٧ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٢١٠٤    /    تعداد نمایش : ١٠١٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج