چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > نقش خبرنگاران در به نمایش گذاشتن نقش حمایتی و بشردوستانه جمعیت و نهضت بی بدیل است
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کارگاه آشنایی با نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر و اصول ارتباطات و اطلاع رسانی بشردوستانه؛ 

نقش خبرنگاران در به نمایش گذاشتن نقش حمایتی و بشردوستانه جمعیت و نهضت بی بدیل است

کارگاه آشنایی با نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر و اصول ارتباطات و اطلاع رسانی بشردوستانه برای خبرنگاران و اصحاب رسانه به همت جمعیت هلال احمر و دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران برگزار شد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، لیلی خالقی، مدیرکل تشریفات و ارتباطات بین‌الملل جمعیت هلال‌احمر در افتتاحیه این کارگاه، گفت: همه تلاش ما این است تا در این کارگاه، خبرنگاران رسانه ها را با نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، متشکل از کمیته بین المللی صلیب سرخ،فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر و 190 جمعیت ملی عضو آشنا کنیم تا اطلاع رسانی دقیقی از فعالیت های جمعیت و نهضت در جامعه داشته باشیم.
وی افزود: مطلع کردن مردم از اقدامات بشردوستانه در سطح جوامع و آگاهی بخشی صحیح به آنها از خطرات مربوط به سوانح و شیوه مقابله با خطرات ناشی از آنها، از جمله موارد مهمی است که پرداختن به این موضوعات در چنین کارگاه هایی کمک بسیاری به اطلاع رسانی دقیق خواهد کرد.
خالقی اظهار کرد: به علت پیچیدگی های اقدامات بشردوستانه در دنیای پر از چالش امروز و در نتیجه بروز جنگ ها و درگیری ها و نیز سوانح طبیعی بسیار که منجر به صدمات بسیاری برای مردم خواهد شد، خبرنگاران می توانند کمک شایانی در زمینه اطلاع رسانی انجام خدمات و مطرح کردن نقش حمایتی و بشردوستانه جمعیت و نهضت انجام دهند.
وی گفت: بهره گیری از توانمندی و ظرفیت موجود و نقش خبرنگاران و اصحاب رسانه با انجام آزادانه رسالت خود در اطلاع رسانی خدمات امداد و نجات هلال احمر، جذب کمک های مردمی جامعه در برابر خطرات و کمک به افراد آسیب دیده و آسیب پذیر و همچنین فراهم سازی زمینه دستیابی به جامعه تاب آور در برابر سوانحی چون زلزاه های اخیر از اهنیت خاصی برای هلال احمر برخوردار است.
هاشمی طبا، رئیس دپارتمان ارتباطات دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران هم در این زمینه گفت: هدف اصلی این کارگاه، شناساندن بزرگترین و قدیمی ترین شبکه بین المللی بشردوستانه در دنیا است تا از این طریق اصول و ارزش های بشردوستانه و گفت و گوهای بشردوستی بیش از پیش ترویج شود.

 


١١:٤٨ - دوشنبه ١٣ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٤٢٠    /    تعداد نمایش : ٨٢٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج