چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > پیام رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در روز جهانی داوطلبان/"نکوداشت خدمات داوطلبانه در سراسر کشور" فرصت مغتنمی برای تبیین اندیشه بلند داوطلبی است
 


  چاپ        ارسال به دوست

پیام رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در روز جهانی داوطلبان/"نکوداشت خدمات داوطلبانه در سراسر کشور" فرصت مغتنمی برای تبیین اندیشه بلند داوطلبی است

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با صدور پیامی ،5 دسامبر(14 آذرماه) سالروز جهانی داوطلبان را به تمامی فعالان این عرصه تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، متن  پیام  دکتر رضا اندام بدین شرح است:"کلام را به نام خداوندی آغاز می کنم که مکنت را به همراه حکمتی به مخلوقان خود ارزانی داشت تا با خرد و حکمت خدادادی از دارایی و مکنت خود به همراه دیگر مخلوقات محروم بهره ای برابر ببرند.

امسال سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران  در حالی روز جهانی داوطلبان  را گرامی می دارد، که پیشینه ای به گستره 58 سال در عرصه نیکوکاری و کنش های انسان دوستانه را پشت سر گذارده است

سازمانی که  گرچه زاده نیاز جامعه عصر خود بود اما تار و پود آن از خصلت و خوی نوع دوستانه مردم نیکوکار ایران زمین ،  سنت ها ،  آیین های آنان تنیده شده است. 

امید جمعیت هلال احمر به داوطلبانش  برای ساختن آینده کشور و این سرزمین زیاد است و دیگران را نیز به این امیدواری فرا می‌خواند و این امیدواری به سبب آن است  که روز به روز اعضا و داوطلبانش  پیام مهربانی ، صلح و نوع دوستی را سینه به سینه نقل می کنند و پاسخ گویی به  پرسش‌هایی که بیانگر چالشهای زندگی امروز و فردای ما و نسل های آینده هست را وظیفه خود می دانند. به علاوه فعالیت های خیرخواهانه جمعیت هلال احمر نمادی از به کمک طلبیدن مهرورزی و تمرینی برای گام نهادن در مسیر تفکرات خیرخواهانه و انساندوستانه و دست یافتن به راه‌حل‌های مناسب برای بهتر ساختن جهانی شایسته تر می باشد.

 مطمئن هستم که توانمندی‌های فراوان شما  داوطلبان پرتلاش زمینه‌ساز زندگی بهتر،‌سربلندی بیشتر و ایفای فهمی شایسته‌تر برای تمدن نوین ایرانی- اسلامی در میان ملت های جهان است.

سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری (دامه عزه) و ریاست محترم جمهور همواره با همکاری داوطلبان در امداد رسانی و بازسازی و ایجاد فضای همگرایی جهانی کوشا بوده و هست .

باید اذعان داشت سازمان داوطلبان از بدو تأسیس با ارزیابی توانمندی های خود و نیازهای ابتدایی جامعه و به ویژه قشرهای محروم، حیطه فعالیت  خود را بر اساس کمبودها و کاستی های ملموس اجتماع طرح و بلادرنگ اقدام به اجرای آن کرده است.

- اشاعه و نشر فرهنگ داوطلبی 

- فرهنگ سازی برای اقدامات پیشگیرانه در باره سلامت جامعه

- حمایت مادی و روانی از قشرهای فرودست اقتصادی

- کمک  به توانمندسازی افراد برای مقابله با حوادث، مشکلات معیشتی و ...

- تشکیل کلاس های آموزشی و پرداخت کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان مستعد کشور.

- ارائه خدمات متنوع به سالمندان

- حمایت اجتماعی از بیماران نیازمند

 از جمله کارهای این سازمان است که در ابتدا شاید در مقیاس و جامعه هدف کوچک آغاز شد ولی رفته رفته به ابعاد آن افزوده می شود و تمام سعی این سازمان براین است تا به تدریج اعمال نوع دوستانه به صورت گروهی رواج یافته و به طور نظام مند، هماهنگ و منسجم با همکاری انجمن ها، سازمان ها و موسسات خیریه مختلف کارهای ماندگاری برای کشور صورت گیرد.

"نکوداشت خدمات داوطلبانه در سراسر کشور"، فرصت مغتنمی برای بازخوانی و تبیین اندیشه بلند داوطلبی است که امیدوارم نقطه حرکتی برای یافتن شیوه‌ها و ابزارهای تحقق امیدهای جامعه باشد که  غفلت از این مهم روزهای دشواری را برای بشریت رقم خواهد زد و اگر چنین کنیم زندگی بهتر وشایسته‌تری در انتظارمان خواهد بود."


١٥:٠٢ - سه شنبه ١٤ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٤٥١    /    تعداد نمایش : ٨٩١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج