چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > لزوم تدوین برنامه های حمایتی برای استمرار فعالیت های داوطلبانه
 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در کنفرانس سازمان‌های مردم نهاد و کار داوطلبانه در ایران عنوان کرد:

لزوم تدوین برنامه های حمایتی برای استمرار فعالیت های داوطلبانه

چهاردهم آذر روز داوطلب است و به همین مناسبت در روز سه شنبه 13 آذرماه در تالار گنجینه ساختمان کتابخانه ملی، کنفرانس سازمان‌های مردم‌نهاد و کار داوطلبانه در ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، در سومین پنل این کنفرانس با موضوع عوامل موثر بر ترویج فعالیت‌های داوطلبانه، دکتر مسعود حبیبی، رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به تشریح ظرفیت ها و آسیب شناسی فعالیت های داوطلبانه پرداخت.

دکتر مسعود حبیبی گفت: «برای ترغیب افراد به انجام فعالیت داوطلبانه، ابتدا باید دید که انگیزه فعالیت‌های داوطلبانه چیست. یکی از آن انگیزه‌های بشردوستانه است، یکی ارضای حس شخصی، دیگری انگیزه‌های شغلی یا اجتماعی یا حتی معنوی.»

وی با اشاره به فعالیت داوطلبانه مردم بخصوص جوانان در زلزله کرمانشاه افزود: این حادثه باعث شد، گروه‌های زیادی به صورت داوطلبانه وارد کار شوند و شاید همین نیروها را یک ماه دیگر، نتوان برای کار در منطقه زلزله‌زده پیدا کرد و این یکی از نکات مورد توجه باید باشد.

دکتر حبیبی با طرح این سوال که اکنون ما چه کاری باید انجام دهیم تا فعالیت‌های داوطلبانه استمرار داشته باشد؟ خاطرنشان کرد: باید جایگاه های مناسب را برای فعالیت‌های داوطلبانه فراهم کنیم، باید توانایی جذب نیروی تازه را داشته باشیم، افراد را توانمند کنیم، از آنها حمایت کنیم، داوطلبان را تحت پوشش بیمه قرار دهیم، اگر خسارتی به آنها وارد شد، آن را جبران کنیم تا بتوانیم به رشد و استمرار فعالیت های داوطلبی کمک کنیم.

 


١٨:٤٠ - سه شنبه ١٤ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٤٥٨    /    تعداد نمایش : ٨٦٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج