چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > تصویب طرح پیشنهادی کارت شناسایی داوطلب/ارزش گذاری خدمات داوطلبانه و حرکت به سمت ارائه خدمات جامع و الکترونیک
 


  چاپ        ارسال به دوست

در سومین جلسه کارگروه تخصصی جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان مطرح شد:

تصویب طرح پیشنهادی کارت شناسایی داوطلب/ارزش گذاری خدمات داوطلبانه و حرکت به سمت ارائه خدمات جامع و الکترونیک

سومین جلسه کارگروه تخصصی  جذب و سازماندهی با حضور نمایندگان استانی، برخی از داوطلبان تخصصی و مدیران و کارشناسان سازمان‏های ستادی جمعیت هلال احمر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، در این کارگروه که در راستای اجرای سیاست‏های کلان جمعیت هلال احمر در حوزه داوطلبان تشکیل گردیده بود، مواردی همچون فرآیند تصویب کارت شناسایی یکپارچه داوطلبان، بررسی فرآیند عضویت و مشارکت داوطلبانه در جمعیت هلال احمر (از ثبت نام الکترونیکی تا مرحله صدور کارت داوطلبی)، بررسی رتبه‏بندی و رسته‏های داوطلبی و ضرورت تشکیل دبیرخانه توسعه مسئولیت اجتماعی به عنوان دستور کار جلسه مورد بحث و کارشناسی قرار گرفت.

بنابراین گزارش، در بخش اول کارگروه، فرآیند تصویب نمونه کارت شناسایی داوطلب، که با پیشنهاد این کارگروه و همکاری تمامی حوزه‏های ستادی جمعیت مورد بررسی و تصویب قرار گرفته بود، گزارشی ارایه گردید و از تلاش تمامی اعضا در جریان تصویب این کارت تقدیر و تشکر به عمل آمد.

این گزارش می افزاید، در بخش دوم، با توجه به تصویب طرح کارت شناسایی داوطلب، فرآیند عضویت داوطلبانه در جمعیت هلال احمر از لحظه فراخوان و جذب تا صدور کارت شناسایی با تاکید بر زمان‏بندی گردش کار، توجه با آموزش‏های مجازی و حفظ جایگاه سازمانی و ارزش گذاری نام و نشان تجاری هلال احمر مورد بررسی قرار گرفت.

 براساس این گزارش، در این کارگروه با توجه به سیاستگذاری‏های جدید صورت گرفته در حوزه داوطلبان، بر ارزش گذاری خدمات داوطلبانه و رویکرد توسعه خدمات الکترونیکی تاکید شد و با توجه به طرح‏های پیشنهادی تهیه شده در خصوص نحوه محاسبه ارزش خدمات داوطلبانه، ضمن حمایت از فرآیندها و اقدامات جدید اجرا شده در سازمان داوطلبان و تهیه قالب یکسان جهت ثبت خدمات داوطلبانه، مصوبات قانونی ارائه شده به منظور محاسبات ارزش ریالی خدمات، بررسی و در پایان طرح پیشنهادی کارگروه جهت محاسبه ارزش ریالی خدمات داوطلبانه، مطابق با سطح مهارت‏های علمی و عملی داوطلبان با دخالت ضریب فعالیت داوطلبانه در جمعیت هلال احمر مورد تصویب قرار گرفت.

لازم به ذکر است، در ادامه با توجه به مستندات قانونی موجود در جمعیت هلال احمر، از جمله سند برنامه پنج ساله و احکام مصوب آن، بر ضرورت تشکیل دبیرخانه توسعه مسئولیت پذیری اجتماعی و تدوین آیین نامه مشارکت‏های مردمی و خدمات داوطلبانه با همکاری تمامی حوزه‏های جمعیت در فصل‏های مختلف از جمله: جذب و سازماندهی، بکارگیری و مشارکت‏های مردمی (نقدی، غیر نقدی و خدمات داوطلبانه) و حفظ و نگهداری و توانمندسازی اعضاء و داوطلبان تاکید و مقرر شد سازمان داوطلبان مطابق با احکام ابلاغی پیگیری لازم در این بخش را انجام دهد. 


١٣:٣٣ - شنبه ٩ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٩٠٧    /    تعداد نمایش : ١٢٠٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج