چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > نمایشگاه عکس گروهی «هِناسِه دل» و بازخوانی تصویری زلزله کرمانشاه افتتاح می شود/ روايت اصيل‌ترين عواطف انساني در بحبوحه روزهای سخت و پُردرد زلزله کرمانشاه
 


  چاپ        ارسال به دوست

فردا و با حضور رئیس جمعیت هلال احمر:

نمایشگاه عکس گروهی «هِناسِه دل» و بازخوانی تصویری زلزله کرمانشاه افتتاح می شود/ روايت اصيل‌ترين عواطف انساني در بحبوحه روزهای سخت و پُردرد زلزله کرمانشاه

نمایشگاه عکس گروهی «هِناسِه دل» (آه سردِ دل) با هدف روایت تصویری از زلزله کرمانشاه از فردا؛ یازدهم دی ماه و با حضور دکتر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر و جمعی از مسئولان و فعالان عرصه هنر کشور، به صورت رسمی افتتاح شده و پذیرای عموم بازدیدکنندگان خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، در نمایشگاه عکس گروهی «هِناسِه دل» (آه سردِ دل)؛ به همت تعدادی از داوطلبان رسانه ای جمعیت هلال احمر، عکس هایی از تعدادی از عکاسان رسانه حاضر در زلزله کرمانشاه از جمله مهدی قاسمی، مجید عسگری پور، احمد بلباسی، محمد زارع، رضا احمدوند و محمد خادم الشیخ به نمایش گذاشته شده است.
علاقمندان بازدید از این نمایشگاه که از ساعت 10 فردا؛ 11 دی ماه، رسما افتتاح می شود، می توانند تا 22 دی ماه از ساعت 9 صبح تا 19 شب در باغ موزه قصر واقع در انتهای خیابان شریعتی، بعد از تقاطع شریعتی، میدان پلیس؛ بیننده آثار هنری این نمایشگاه و روایت تصویری آنچه در زلزله کرمانشاه گذشته است، باشند.
در ورودی این نمایشگاه به منظور معرفی آثار به نمایش گذاشته شده؛ نوشته شده است: «وقت بلاست كه آدم‌ها بيشتر از هميشه خودِ واقعي‌شان هستند. گريه‌شان... خنده‌شان... دعايشان... حتی خودشان...  ما در اين وقت طبيعي و در بحبوحه روزهای سخت و پُردرد رخدادِ زلزله کرمانشاه رفتيم در دلِ مردمِ رنجور تا روايت‌گر اصيل‌ترين عواطف انساني باشيم. روايتگر نگاهي كه در عميق‌ترين و سخت‌ترين حالتِ خود، تمام آنچه را كه ديگر ندارد، تماشا مي‌كند.
سخت‌ترين نوع تماشا، ديدن چيزهايي است كه ديگر نيست، كه نداري، كه ديگر نمي‌بيني. ديدنِ نديدن از سخت‌ترين ديدن‌هاست و ما رفته‌ايم تا راوي اين نوع تماشا باشيم.
نامش را گذاشته ایم «هِناسه‌ی دل» تا روایتی باشد از نَفَس و آه مردمِ زلزله زده کرمانشاه و دل‌های سوخته‌شان؛ تا هر که می بیند این روایت تصویری را با «هِناسه‌ی دلش» تصویر کُند قصۀ پُر دردِ مردمِ آن سرزمین را.
این تصاویر تك فريم‌هايي از خطِ بي‌پايان درد در چهره زنان و مردان است، ردی عمیق از تلخ‌ترین ثانیه‌های زندگی. گاهي هم البته شكار لبخند كرده‌ايم كه وقتي در اوج ناباوري و حيرت باشد، شيرين است و دلچسب.
اینجا اشك‌ها و لبخندها را با هم روايت كرده‌ايم در میانه سختی که زندگي هم چيزي جز اين سختی ها و گذرشان نیست که خودش فرمود: " لَقَد خَلَقنَا الإِنسان‌َ فِی‌ کَبَدٍ..."»


٠٩:٠٠ - يکشنبه ١٠ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٩١١    /    تعداد نمایش : ١١٨٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج