سه شنبه ٢٦ دی ١٣٩٦
مردم نوعدوست ایران اسلامی برای کمک به هموطنان آسیب دیده از زلزله در استان های غربی کشور به خصوص زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه می توانند از طرق زیر عمل کنند: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد اغلب بانک ها، 702070(ارزی دلار) 800300 (ارزی یورو) بانک ملی، 1404440(ارزی دلار) بانک ملت و همچنین کد های #112*3*741* به همراه شماره کارت 6104337770064606 برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان/ تمرکز اصلی جمعیت هلال احمر بر جمع آوری کمک های نقدی است تا بتوان بر اساس نیازهای مردم آسیب دیده اقلام مورد نیاز برای آسیب دیدگان را تهیه و ارسال کرد/ از مردم شریف ایران اسلامی خواهشمندیم جهت حفظ کرامت انسانی از جمع آوری هر گونه مواد فاسد شدنی و مستمعل اجتناب کنند/هموطنان در استان تهران جهت اهدای کمک های غیرنقدی می توانند به آدرس میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه شهید مهدیزاده جمعیت هلال احمر شهرتهران مراجعه کرده یا با شماره تلفن 66923040 تماس بگیرند
اخبار > ضرورت به‌روزرسانی تجهیزات و اقلام امدادی/ بررسی تحلیلی زلزله کرمانشاه/ عملکرد بسیار خوب امداد هوایی در کرمانشاه
 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد:

ضرورت به‌روزرسانی تجهیزات و اقلام امدادی/ بررسی تحلیلی زلزله کرمانشاه/ عملکرد بسیار خوب امداد هوایی در کرمانشاه

رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: به‌روزرسانی تجهیزات و اقلام امدادی در اولویت برنامه‌های این نهاد امدادی است. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ در دیدار رئیس، معاونان و مدیران سازمان امداد و نجات با رئیس جمعیت هلال احمر که دوشنبه یازدهم دی برگزار شد؛ دکتر پیوندی با یادآوری این که امداد و نجات وظیفه حاکمیتی جمعیت هلال احمر به نیابت از دولت برای مردم است، گفت:به همین دلیل، مردم و دولت انتظار دارند هلال احمر به عنوان اولین سازمانِ حاضر در حوادث و سوانح، به خوبی در صحنه‌های خطر ظاهر شود.

رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: هلال احمر با تمام سختی‌ها و کمبودهایی که دارد، وظیفه خود را به خوبی انجام می‌دهد و اعتماد مردم به لباس سرخ هلال احمر نیز می‌طلبد که وظیفه خود را با تمام وجود برای مردم ایفا کنیم.

نقش بیرونی هلال احمر امداد و نجات در حوادث است

پیوندی با اشاره به فعالیت واحدهای مختلف در جمعیت هلال احمر، تصریح کرد: همه این واحدها در نهایت پشتوانه امداد و نجات تلقی می‌شوند زیرا نقش بیرونی هلال احمر امداد و نجات در حوادث است.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: دنیا با گام‌های بلندتری پیش می‌رود و وسایل جدیدتری برای امداد و نجات آمده است. ما هم باید تلاش کنیم با تمام مشکلاتی که داریم، در وسایل و اقلام امدادی به‌روزتر شویم.

به‌روز رسانی تجهیزات و اقلام امدادی اولویت برنامه‌های جمعیت هلال احمر

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر این که به‌روز رسانی تجهیزات و اقلام امدادی در اولویت برنامه‌های جمعیت هلال احمر است، گفت: با توجه به گستردگی حوادث که ممکن است در کشور ما اتفاق بیفتد، امداد و نجات ما نه‌تنها در منطقه بلکه در دنیا باید حرف اول را بزند که البته رعایت زیرساخت‌هایی نظیر جاده مطمئن، ساختمان خوب و وسایل ایمنی از سوی دیگران نیز مهم است. اما به عنوان یک سازمان امدادی لازم است به جدیدترین سیستم‌ها مجهز باشیم تا در لحظات اول حوادث سریعا به حادثه‌دیدگان برسیم و مشکلات را کاهش دهیم.

دکتر پیوندی درباره تیم‌های واکنش سریع جمعیت هلال احمر بیان کرد: فعالیت این تیم‌ها خوب و قابل دفاع است اما به نیروی انسانی و اعتبارات نیاز دارند و باید در تمام شعبه‌های هلال احمر گسترش پیدا کنند.

طراحی امداد و نجات براساس آمایش سرزمینی

رئیس جمعیت هلال احمر در بخش دیگری از سخنان خود در جمع مدیران سازمان امداد و نجات تاکید کرد : آمایش سرزمینی باید به ما نشان دهد کدام منطقه حادثه‌خیزتر است و کدام حادثه بیشتر در یک منطقه اتفاق می‌افتد تا بر اساس آن کشور را قطب‌بندی کنیم و امداد و نجات را بر اساس نقشه راه طراحی کنیم.

وی عملکرد امداد هوایی هلال احمر را در زلزله کرمانشاه بسیار خوب توصیف کرد و افزود: عملکرد خوب و درخشش امداد هوایی باعث شد تلاش‌ سایر بخش‌ها نیز نمود بیشتری پیدا کند.

اجرای به‌روز و بیشتر مانورهای لحظه صفر

پیوندی با اشاره به مستندسازی و بررسی تحلیلی زلزله کرمانشاه، پیشنهاد کرد مستندسازی این زلزله با همکاری روابط عمومی‌ ستاد جمعیت هلال احمر و سازمان امداد و نجات و تجربه مدیران انجام شود تا با تهیه یک مجموعه خوب چراغ راه مناسبی برای حوادث بعدی باشد.

وی همچنین بر اجرای به‌روز و بیشتر مانورهای لحظه صفر تاکید کرد.

در ابتدای این نشست، رئیس و معاونین سازمان امداد و نجات گزارشی از عملکرد سازمان و حوزه‌های مرتبط ارائه و پیشنهادهای خود را بیان کردند.


١٥:٥٨ - دوشنبه ١١ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٩٣١    /    تعداد نمایش : ٤٥٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج