چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > توزیع بیش از 400 هزار بسته حمایتی طی یک سال گذشته/ توسعه کمی و کیفی کمک خیرین داوطلب به نیازمندان در سال جاری
 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر تشریح کرد:

توزیع بیش از 400 هزار بسته حمایتی طی یک سال گذشته/ توسعه کمی و کیفی کمک خیرین داوطلب به نیازمندان در سال جاری

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه طی یک سال اخیر بیش از 400 هزار بسته حمایتی مشتمل بر اقلام غذایی، بهداشتی و فرهنگی میان نیازمندان کشور با محوریت خیرین داوطلب  توزیع شده است، خاطرنشان کرد: امسال، نیازمندان و بهره وران طرح های حمایتی جمعیت هلال احمر از کمک های بهتری برخوردار می شوند.
به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، دکتر رضا اندام گفت: حمایت از اقشار آسیب پذیر و توزیع بسته های حمایتی در میان نیازمندان، خانواده های بی سرپرست و بد سرپرست یکی از برنامه‌های جمعیت هلال احمر و بخصوص سازمان داوطلبان است که امسال نیز این هدف با اجرای برنامه های ملی همچون همای رحمت، فرشتگان رحمت، ارمغان مهر و کاروان سلامت در مناسبت های مختلف ملی و مذهبی  دنبال شد.
وی از افزایش حمایت خیرین داوطلب جمعیت، از اقشار ضعیف و نیازمند خبر داد و گفت: مطالعاتی در این زمینه صورت گرفته است که چه اقلامی به خانواده‌ها داده شود و توزیع آن ها طی سال ادامه دارد.
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه این سازمان جهت گیری توزیع این بسته ها را کاملاً هدفمند، برنامه ریزی کرده است، بیان داشت: خانواده‌هایی که در مناطق محروم روستایی و شهری بالاخص کودکان و زنان بی سرپرست و بدسرپرست، خانواده زندانیان، زنان سرپرست خانوار از قبل شناسایی شده‌اند، از بسته های حمایتی جمعیت هلال احمر بهره‌مند می شوند.
وی تکمیل فرم اطلاعات فردی برای هر نیازمند و نگهداری در آرشیو اطلاعات جمعیت شهرستان و استان، دعوت به حضور مستقیم خیرین و توزیع مستقیم بسته های اهدایی، بن کالا و توزیع آن بین نیازمندان، اطلاع رسانی اختصاصی به مسئولان و مقامات استانی، خیرین، هنرمندان، ورزشکاران و ... و همچنین ارسال دعوت نامه به  خیرین و نیکوکاران حقیقی و حقوقی (موسسات مالی، تجاری، کارخانجات، اصناف، موسسات و خیریه های مردم نهاد را به عنوان گام های اجرای این برنامه عنوان کرد و افزود: این سازمان  برای تأمین اعتبار برنامه مذکور از محل کمک های نقدی و غیرنقدی مردمی، استقرار صندوق های جمع آوری کمکهای مردمی و دستگاه کارتخوان در کلیه مراکز و شعب جمعیت هلال احمر تمامی استان ها به ویژه خانه های هلال و اختصاص شماره حساب اختصاصی 42/15000000 سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر نزد بانک ملت را برای سهولت دسترسی مردم نیکوکار جهت مشارکت در نظر گرفته است.
وی با تأکید بر اینکه سیاست سازمان علاوه بر حمایت معیشتی از خانواده های کم برخوردار در این برنامه، نهادینه کردن فرهنگ انفاق و دستگیری از محرومان جامعه  ارتقاء و بهبود کیفیت زندگی نیازمندان با حفظ کرامت انسانی، تامین احترام خانواده های نیازمند و زنان سرپرست خانوار و نیز هویت بخشی به فعالیت های داوطلبان است، تصریح کرد: هدف از اجرای چنین برنامه هایی، نشان دادن همبستگی و مسئولیت اجتماعی عمومی از طرف عده‌ای از مردم به کل جامعه است. بنابراین رفتارهای سودمند اجتماعی تقویت‌کننده فرهنگ، ارزش و هنجارهای جامعه  نیز به شمار می‌روند.


٠٩:٤٣ - چهارشنبه ١٣ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٩٥٩    /    تعداد نمایش : ٩٨٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج