چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > امدادرسانی به زلزله زدگان کرمانشاه اوج همدلی و نوعدوستی امدادگران بود
 


  چاپ        ارسال به دوست

دبیرکل جمعیت هلال احمر:

امدادرسانی به زلزله زدگان کرمانشاه اوج همدلی و نوعدوستی امدادگران بود

دبیرکل جمعیت هلال احمر در همایش نکوداشت خدمات داوطلبانه جمعیت هلال احمر اردبیل گفت: امدادرسانی به زلزله زدگان کرمانشاه اوج همدلی و نوعدوستی بود.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، محمود محمدی نسب ظهر امروز در آئین نکوداشت خدمات داوطلبانه جمعیت هلال احمر استان اردبیل اظهار کرد: همدلی و وحدت در بین نیروهای داوطلب جمعیت هلال احمر یک امر همیشگی است که در مواقع ضروری این وحدت بیشتر نمایان می شود.
وی با اشاره به اینکه 7 شهر و هزار و 920 روستا در زلزله کرمانشاه خسارت دیده اند، اضافه کرد: اگر امدادگری جمعیت هلال احمر و دیگر نهادهای مرتبط نبود قطعا خسارات، بیشتر هم می شد.
محمدی نسب اضافه کرد: خدمات مختلفی همچون امدادرسانی، آواربرداری، نجات مردم، اقدامات روانی و روحی از جمله خدمات ارائه شده به زلزله زدگان کرمانشاه بوده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل هم در این مراسم گفت: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان اردبیل در طول سال بدون هیچ چشمداشتی در خدمت هموطنان هستند.
بهرام غیبی افزود: تجلیل از نجاتگران و امدادگران در حقیقت تجلیل از همه آن هایی است که بدون توقع در باد، باران، سیل، برف و در کوهستان، جنگل و جاده ها به یاری همنوعان می شتابند.
وی با بیان اینکه تجلیل از داوطلبان و نیروهای امدادی ذره ای از زحمات آنها را جبران نمی کند، تصریح کرد: قدردانی در راستای جبران زحمات آنها نیست بلکه صرفا برای این است که به امدادگران و نجاتگران یادآوری کنیم که خدمات آنها فراموش شدنی نیست.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل ادامه داد: حضور دبیرکل جمعیت و رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور در مراسم تجلیل از امدادگران اردبیل نشان از نگاه فوق العاده جمعیت به امدادگران و نجاتگران است.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: دستگیری از همنوعان در مواقع مورد نیاز از سفارشات دینی است.
حجت الاسلام عبدالحمید واعظی اظهار کرد: احادیث مختلفی از ائمه معصومین برای یاری رساندن به همنوعان وجود دارد که نجاتگران، امدادگران و کارکنان جمعیت هلال احمر در خط مقدم یاری رسانی به همنوعان خود هستند.


١٣:١٩ - شنبه ١٦ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤٠٠٠    /    تعداد نمایش : ٩٠٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج