چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > مسئولیت کارگروه تخصصی امداد و نجات با سازمان امداد نجات است/اعلام آمادگی کشور سوئیس برای همکاری در فعالیت‌های بشردوستانه
 


  چاپ        ارسال به دوست

در دیدار سفیر سوئیس با رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر عنوان شد:

مسئولیت کارگروه تخصصی امداد و نجات با سازمان امداد نجات است/اعلام آمادگی کشور سوئیس برای همکاری در فعالیت‌های بشردوستانه

 سفیر کشور سوئیس صبح امروز (چهارشنبه) با رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی؛ رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در این دیدار به تشریح وظایف سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در مدیریت سوانح و حوادث پرداخت و اظهارداشت: مسئولیت کارگروه تخصصی امداد و نجات با سازمان امداد نجات است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به تشریح وظایف این کارگروه، اعضا و حوزه فعالیت های هر کدام از اعضا و همچنین تشکیل جلسات ماهانه با حضور ۱۴ عضو این کارگروه پرداخت و ادامه داد: نمونه این کارگروه‌ها در استان‌های کشور برای هماهنگی های بیشتر در میان دستگاه‌های امدادی هم تشکیل شده است.

تقدیر از فعالیت های متفاوت هلال احمر در زلزله کرمانشاه

در ادامه این دیدار مارکوس لایتنر؛ سفیر کشور سوئیس از حضور جمعیت هلال احمر ایران در مدیریت و امدادرسانی به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه تقدیر و تشکر کرد و اظهارداشت: خدمات رسانی امدادگران هلال احمر ایران به زلزله زدگان کرمانشاه متفاوت بود و جای تقدیر دارد.

وی از نحوه هماهنگی و همکاری سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با دیگر دستگاه‌های دولتی و همچنین نحوه پیشگیری و آموزش مقابله با سوانح و بلایا جویا شد و تاکید کرد:  کارکرد این کارگروه قابل توجه است؛ چرا که این  کارگروه باعث اعتماد و اطمینان بیشتر میان تمام اعضا شده و همه دستگاه‌ها را در دقت در عملکرد وظایف خود موظف می کند.

سفیر کشور سوئیس آمادگی این کشور برای همکاری با جمعیت هلال احمر ایران در سوانح و حوادث اعلام کرد و گفت: کشور سوئیس همواره برای انجام فعالیت‌های بشردوستانه آماده است.

 لازم به ذکر است، سفیر سوئیس از مرکز کنترل و هماهنگی سازمان امداد و نجات بازدید کرد و در جریان  فعالیت های این واحد، قرار گرفت.


١٢:١٢ - چهارشنبه ٢٠ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤٠٦٩    /    تعداد نمایش : ١٠٩٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج