چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > تسهیل مدیریت بحران ها با ارائه آموزش های امدادی به مردم
 


  چاپ        ارسال به دوست

دبیرکل جمعیت هلال احمر در دیدار با استاندار زنجان تاکید کرد:

تسهیل مدیریت بحران ها با ارائه آموزش های امدادی به مردم

دبیرکل جمعیت هلال احمر با تاکید بر ضرورت ارائه آموزش های امدادی به مردم و به ویژه شاغلان دستگاه های اجرایی در استان های سراسر کشور، تصریح کرد: چنانچه آموزش های لازم به مردم ارائه شود، در زمان وقوع حوادث و سوانح به خوبی می توانند بحران ها را مدیریت کرده و با نیروهای امدادی، همراهی بهتری خواهند داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ محمود محمدی نسب در دیدار با استاندار زنجان، انجام فعالیت های فرهنگی و آموزشی مستمر در سطوح مختلف را ضروری خواند و گفت: آموزش خانوارها به ویژه در مناطق روستایی به صورت چهره به چهره، ارائه آموزش به پرسنل ادارات و دستگاه های اجرایی استان ها و انجام اقدامات فرهنگی در دستور کار جمعیت قرار دارد.
وی همچنین انجام فعالیت های آموزشی و فرهنگی در استان های سراسر کشور را از اقدامات و راهبردهای جمعیت هلال احمر برشمرد و عنوان کرد: وجود کتابخانه ای با ظرفیت 550 نفر و مخزنی با 85 هزار جلد کتاب در مجموعه هلال احمر استان زنجان، نمونه ای از فعالیت های فرهنگی این مجموعه در زنجان به شمار می آید.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه جمعیت فعال در حوزه امداد و نجات هلال احمر، داوطلب‌محور هستند، اظهار کرد: فعالان جمعیت هلال احمر کشور هیچ رابطه استخدامی با این مجموعه ندارند و به صورت داوطلبانه بخشی از وقت خود را جهت ارائه خدمات داوطلبانه اختصاص می دهند.
محمدی نسب با بیان اینکه استان زنجان یکی از مناطق حادثه خیز به ویژه در مواردی همچون سیلاب، زلزله و سوانح جاده ای به شمار می آید، خاطر نشان کرد: با همراهی مدیران استانی و مردم با داوطلبان جمعیت هلال احمر می توان در زمان بروز حوادث، امدادرسانی مناسبی داشت.

دبیرکل جمعیت هلال احمر، قدردانی از جمعیت هلال احمر استان زنجان به منظور کمک به زلزله زدگان استان کرمانشاه به ویژه منطقه دالاهو را هدف اصلی خود از سفر یکروزه به زنجان عنوان کرد و افزود: فعالان جمعیت هلال احمر زنجان در حوادث مختلف، همراهی خوبی با جمعیت هلال احمر کشور در امدادرسانی دارند.

هلال احمر از اعتبار و منزلت بالایی در اذهان عمومی برخوردار است
استاندار زنجان هم در این این دیدار با اشاره به مقبولیت و جایگاه جمعیت هلال احمر در اذهان عمومی، گفت: جمعیت هلال احمر یکی از نهادهای خدمات‌رسان است که از اعتبار، منزلت و مقبولیت بالایی در میان مردم برخوردار است که این امر مسئولیت جمعیت را سنگین‌تر می کند.
اسداله درویش امیری به رابطه صمیمانه مردم با فعالان هلال احمر اشاره کرد و ادامه داد: مردم مشتاقانه و با خلوص نیت به جمعیت هلال احمر اعتماد دارند و کمک های خود را به این مجموعه می سپارند.
وی در ادامه با اشاره به قرارگیری استان زنجان در شاه‌راه مواصلاتی مناطق غربی، مرکزی و شمال غرب کشور، بر ضرورت توجه و حضور مستمر نیروهای امدادی به ویژه در ایام پیک سفرهای جاده ای تاکید کرد و افزود: با توجه به ترددهای فراوانی که از محورهای مواصلاتی استان زنجان در فصول مختلف سال انجام می شود، حضور دائمی، مقتدر و با عزت نیروهای امدادی هلال احمر در محورهای مواصلاتی و محل استقرار عوارضی های ورودی استان زنجان ضروری است و باید بدلیل سردسیر بودن زنجان، در احداث پایگاه های دائمی امداد و نجات در این مناطق تسریع شود.
مقام عالی اجرایی استان، محورهای مواصلاتی زنجان و استان های مختلف کشور را از جاده های پرتردد و پرحادثه کشور برشمرد و با اشاره به صعب العبور بودن برخی مناطق در استان زنجان، استقرار یک فروند بالگرد امداد و نجات جاده ای در زنجان را ضروری خواند و گفت: براساس توافقات انجام شده و وعده رئیس سابق جمعیت هلال احمر کشور، قرار بود یک فروند بالگرد امداد و نجات جاده ای به استان زنجان اختصاص یابد که درصورت تحقق این وعده، مدیریت استان نیز در تامین آشیانه و محل استقرار این بالگرد، همکاری لازم را خواهد داشت و درصورت بروز سوانح به استان های همجوار نیز امدادرسانی خواهد کرد.
درویش امیری همچنین شرایط ظاهری سالن همایش های هلال احمر و کتابخانه مرکزی این نهاد در شهرزنجان را نامناسب دانست و اظهار کرد: ظاهر قدیمی و بنای سالن همایش های هلال احمر زنجان و کتابخانه مرکزی این نهاد در شأن مردم زنجان نیست و باید نسبت به بازسازی و بهسازی این مراکز اقدام لازم صورت گیرد.
استاندار زنجان در پایان از ارائه کمک ها و همراهی مردم و داوطلبین جمعیت هلال احمر استان زنجان با زلزله زدگان کرمانشاه قدردانی کرد.


١٤:١٢ - شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤١٠٣    /    تعداد نمایش : ١٠١٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج