سه شنبه ٢٦ دی ١٣٩٦
مردم نوعدوست ایران اسلامی برای کمک به هموطنان آسیب دیده از زلزله در استان های غربی کشور به خصوص زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه می توانند از طرق زیر عمل کنند: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد اغلب بانک ها، 702070(ارزی دلار) 800300 (ارزی یورو) بانک ملی، 1404440(ارزی دلار) بانک ملت و همچنین کد های #112*3*741* به همراه شماره کارت 6104337770064606 برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان/ تمرکز اصلی جمعیت هلال احمر بر جمع آوری کمک های نقدی است تا بتوان بر اساس نیازهای مردم آسیب دیده اقلام مورد نیاز برای آسیب دیدگان را تهیه و ارسال کرد/ از مردم شریف ایران اسلامی خواهشمندیم جهت حفظ کرامت انسانی از جمع آوری هر گونه مواد فاسد شدنی و مستمعل اجتناب کنند/هموطنان در استان تهران جهت اهدای کمک های غیرنقدی می توانند به آدرس میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه شهید مهدیزاده جمعیت هلال احمر شهرتهران مراجعه کرده یا با شماره تلفن 66923040 تماس بگیرند
اخبار > زنجانی ها مردانه در کرمانشاه حضور یافتند/ هلال احمر در طوفانی ترین شرایط آرامش بخش مردم است
 


  چاپ        ارسال به دوست

در مراسم تجلیل از داوطلبان هلال احمر زنجان با حضور دبیرکل جمعیت و استاندار زنجان عنوان شد:

زنجانی ها مردانه در کرمانشاه حضور یافتند/ هلال احمر در طوفانی ترین شرایط آرامش بخش مردم است

دبیرکل جمعیت هلال احمر در مراسم تجلیل از داوطلبان هلال احمر زنجان گفت: زنجانی ها مردانه و با غیرت تمام در کرمانشاه حضور یافته و در مراحل جست و جو، امداد و نجات و توزیع اقلام امدادی این جمعیت را یاری کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ محمدی نسب در مراسم تجلیل از امدادگران، داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان در امدادرسانی و کمک رسانی به زلزله زدگان استان کرمانشاه، اظهار دکرد: در جمعیت هلال احمر حرکت داوطلبانه است و این جمعیت بخشی از نهضت جهانی صلیب سرخ و هلال احمر محسوب می شود.
وی با بیان اینکه این نهضت با اهداف بشر دوستانه و کاهش آلام بشری شکل گرفته است، افزود: افرادی که به این جمعیت می پیوندند باید داوطلب خدمت باشند.
دبیرکل جمعیت هلال احمر ادامه داد: داوطلبان بیشترین حضور را در حوادث غیر مترقبه دارند در حالی که رابطه استخدامی با جمعیت هلال احمر ندارند.
محمدی نسبت گفت: اعضای جمعیت هلال احمر داوطلبانه، بی مزد و منت و بی چشمداشت در حادثه زلزله کرمانشاه حضور یافتند.
وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر زنجان یکی از مناطق سخت استان کرمانشاه را بر عهده گرفت که دارای بافت سست و آسیب دیده و مردمی با فرهنگ متفاوتی بود که این امر کار را سخت می کرد.
دبیرکل جمعیت هلال احمر بیان داشت: زنجانی ها مردانه و با غیرت تمام در کرمانشاه حضور یافته و در مراحل جست و جو، امداد و نجات و توزیع اقلام این جمعیت را یاری کردند.
محمدی نسب با اشاره به حضور تیم های سحر برای کاهش آسیب های روانی در این مناطق، گفت: در بخش روانی نیاز جدی وجود داشت که جمعیت هلال احمر زنجان خوش درخشید.
وی سیل کمک های مردمی به مردم کرمانشاه را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در این زمینه از مردم به شدت عقب مانده بودیم و حجم بالای همدلی موجب شد تا از نظر لجستیک عقب بمانیم.
دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: این همدلی ها و کنار هم بودن ها همه را به آینده خوشبین می کند.
وی با تقدیر از امدادگران، داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان در کرمانشاه، افزود: باید از این جمعیت قدردان بود.
هلال احمر در طوفانی ترین شرایط آرامش بخش مردم است
استاندار زنجان گفت: در سخت ترین شرایط و طوفانی ترین زمان جمعیت هلال احمر آرامش بخش جمعیت محتاج است.
اسدالله درویش امیری در مراسم تجلیل از امدادگران،داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان در امداد رسانی و کمک رسانی به زلزله زدگان استان کرمانشاه، اظهار داشت: در جهان امروز جمعیت هر روز بیشتر می شود و گسترش جمعیت موجب دخالت انسان در سرنوشت طبیعت، هوا، دریا دخالت کند.
وی با بیان اینکه دخالت انسان ها در سرنوشت طبیعت موثر و غیر موثر است، افزود: در برخی از حوادث دست بشر دخالت داشته و سرنوشت تلخی را رقم می زند.
استاندار زنجان ادامه داد: ایران سرزمین پرحادثه است و به نظرم بخشی از زلزله های اخیر غیر طبیعی است چرا که خشکسالی ها موجب شد تا منابع آب را ببلعیم و حفره های ایجاد شده در زمین در ایجاد زلزله نقش دارد.
درویش امیری با اشاره به آمادگی جمعیت هلال احمر در حوادث، گفت: هر حادثه غیر مترقبه و ناگواری که انسان محتاج به کمک دیگران است و در تلخ ترین شرایط چشم ها به مسیری دوخته شده است که لباس قرمز و سفید هلال احمر را ببینند.
وی گفت: در سخت ترین شرایط و طوفانی ترین زمان جمعیت هلال احمر آرامش بخش جمعیت محتاج است.
استاندار زنجان افزود: مردم ایران امدادگران را به عنوان یار همیشگی خود می شناسند و این جمعیت امید را به زلزله زدگان کرمانشاه برگرداند.
درویش امیری با بیان اینکه 95 سال از عمر این جمعیت در کشور می گذرد، افزود: 85 سال از تشکیل هلال احمر در زنجان می گذرد.
وی با تقدیر از جمعیت هلال احمر استان زنجان، خاطرنشان کرد: از اینکه مردم به این جمعیت اعتماد کرده و با اطمینان کامل آنچه در بضاعت دارند برای کمک به کار می گیرند، جای سپاسگزاری دارد.
شهرام میرزایی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان هم در مراسم تجلیل از امدادگران، داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان در امدادرسانی و کمک رسانی به زلزله زدگان استان کرمانشاه، اظهار کرد: به محض وقوع حادثه در کرمانشاه فراخوان داده شد و با حضور امدادگران جلسه ستاد بحران تشکیل شد.
وی با بیان اینکه اعزام نیرو تجهیزات به مرکز اعلام شد، افزود: تیم جمعیت هلال احمر متشکل از 33 نفر از امداگران، تیم آوربرداری و تیم آنست در 16 روز کاری در این استان حضور یافتند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان خاطرنشان کرد: در طول این مدت به دو هزار و 111 نفر از این  خانواده ها اسکان اضطراری داده شد و دفترچه ها توزیع شد.
میرزایی با بیان اینکه کمک های مردمی نیز برای زلزله زدگان جمع آوری شد، افزود: در سطح استان زنجان بالغ بر 7 میلیارد ریال کمک های غیر نقدی و 250 میلیون تومان نقدی جمع آوری شد.
وی با اشاره به مشارکت دستگاه های اجرایی و اصحاب رسانه در جمع آوری کمک های مردمی برای زلزله زدگان، گفت: هجوم مردم به پایگاه ها در سطح کشور زبانزد خاص و عام بود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان افزود: موفقیت حاصل شده را نتیجه لطف الهی و حضور داوطلبان، امدادگران و جوانان این جمعیت بود.


١٤:٣١ - شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤١٠٤    /    تعداد نمایش : ٢٢٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج