چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > زنجانی ها مردانه در کرمانشاه حضور یافتند/ هلال احمر در طوفانی ترین شرایط آرامش بخش مردم است
 


  چاپ        ارسال به دوست

در مراسم تجلیل از داوطلبان هلال احمر زنجان با حضور دبیرکل جمعیت و استاندار زنجان عنوان شد:

زنجانی ها مردانه در کرمانشاه حضور یافتند/ هلال احمر در طوفانی ترین شرایط آرامش بخش مردم است

دبیرکل جمعیت هلال احمر در مراسم تجلیل از داوطلبان هلال احمر زنجان گفت: زنجانی ها مردانه و با غیرت تمام در کرمانشاه حضور یافته و در مراحل جست و جو، امداد و نجات و توزیع اقلام امدادی این جمعیت را یاری کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ محمدی نسب در مراسم تجلیل از امدادگران، داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان در امدادرسانی و کمک رسانی به زلزله زدگان استان کرمانشاه، اظهار دکرد: در جمعیت هلال احمر حرکت داوطلبانه است و این جمعیت بخشی از نهضت جهانی صلیب سرخ و هلال احمر محسوب می شود.
وی با بیان اینکه این نهضت با اهداف بشر دوستانه و کاهش آلام بشری شکل گرفته است، افزود: افرادی که به این جمعیت می پیوندند باید داوطلب خدمت باشند.
دبیرکل جمعیت هلال احمر ادامه داد: داوطلبان بیشترین حضور را در حوادث غیر مترقبه دارند در حالی که رابطه استخدامی با جمعیت هلال احمر ندارند.
محمدی نسبت گفت: اعضای جمعیت هلال احمر داوطلبانه، بی مزد و منت و بی چشمداشت در حادثه زلزله کرمانشاه حضور یافتند.
وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر زنجان یکی از مناطق سخت استان کرمانشاه را بر عهده گرفت که دارای بافت سست و آسیب دیده و مردمی با فرهنگ متفاوتی بود که این امر کار را سخت می کرد.
دبیرکل جمعیت هلال احمر بیان داشت: زنجانی ها مردانه و با غیرت تمام در کرمانشاه حضور یافته و در مراحل جست و جو، امداد و نجات و توزیع اقلام این جمعیت را یاری کردند.
محمدی نسب با اشاره به حضور تیم های سحر برای کاهش آسیب های روانی در این مناطق، گفت: در بخش روانی نیاز جدی وجود داشت که جمعیت هلال احمر زنجان خوش درخشید.
وی سیل کمک های مردمی به مردم کرمانشاه را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در این زمینه از مردم به شدت عقب مانده بودیم و حجم بالای همدلی موجب شد تا از نظر لجستیک عقب بمانیم.
دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: این همدلی ها و کنار هم بودن ها همه را به آینده خوشبین می کند.
وی با تقدیر از امدادگران، داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان در کرمانشاه، افزود: باید از این جمعیت قدردان بود.
هلال احمر در طوفانی ترین شرایط آرامش بخش مردم است
استاندار زنجان گفت: در سخت ترین شرایط و طوفانی ترین زمان جمعیت هلال احمر آرامش بخش جمعیت محتاج است.
اسدالله درویش امیری در مراسم تجلیل از امدادگران،داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان در امداد رسانی و کمک رسانی به زلزله زدگان استان کرمانشاه، اظهار داشت: در جهان امروز جمعیت هر روز بیشتر می شود و گسترش جمعیت موجب دخالت انسان در سرنوشت طبیعت، هوا، دریا دخالت کند.
وی با بیان اینکه دخالت انسان ها در سرنوشت طبیعت موثر و غیر موثر است، افزود: در برخی از حوادث دست بشر دخالت داشته و سرنوشت تلخی را رقم می زند.
استاندار زنجان ادامه داد: ایران سرزمین پرحادثه است و به نظرم بخشی از زلزله های اخیر غیر طبیعی است چرا که خشکسالی ها موجب شد تا منابع آب را ببلعیم و حفره های ایجاد شده در زمین در ایجاد زلزله نقش دارد.
درویش امیری با اشاره به آمادگی جمعیت هلال احمر در حوادث، گفت: هر حادثه غیر مترقبه و ناگواری که انسان محتاج به کمک دیگران است و در تلخ ترین شرایط چشم ها به مسیری دوخته شده است که لباس قرمز و سفید هلال احمر را ببینند.
وی گفت: در سخت ترین شرایط و طوفانی ترین زمان جمعیت هلال احمر آرامش بخش جمعیت محتاج است.
استاندار زنجان افزود: مردم ایران امدادگران را به عنوان یار همیشگی خود می شناسند و این جمعیت امید را به زلزله زدگان کرمانشاه برگرداند.
درویش امیری با بیان اینکه 95 سال از عمر این جمعیت در کشور می گذرد، افزود: 85 سال از تشکیل هلال احمر در زنجان می گذرد.
وی با تقدیر از جمعیت هلال احمر استان زنجان، خاطرنشان کرد: از اینکه مردم به این جمعیت اعتماد کرده و با اطمینان کامل آنچه در بضاعت دارند برای کمک به کار می گیرند، جای سپاسگزاری دارد.
شهرام میرزایی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان هم در مراسم تجلیل از امدادگران، داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان در امدادرسانی و کمک رسانی به زلزله زدگان استان کرمانشاه، اظهار کرد: به محض وقوع حادثه در کرمانشاه فراخوان داده شد و با حضور امدادگران جلسه ستاد بحران تشکیل شد.
وی با بیان اینکه اعزام نیرو تجهیزات به مرکز اعلام شد، افزود: تیم جمعیت هلال احمر متشکل از 33 نفر از امداگران، تیم آوربرداری و تیم آنست در 16 روز کاری در این استان حضور یافتند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان خاطرنشان کرد: در طول این مدت به دو هزار و 111 نفر از این  خانواده ها اسکان اضطراری داده شد و دفترچه ها توزیع شد.
میرزایی با بیان اینکه کمک های مردمی نیز برای زلزله زدگان جمع آوری شد، افزود: در سطح استان زنجان بالغ بر 7 میلیارد ریال کمک های غیر نقدی و 250 میلیون تومان نقدی جمع آوری شد.
وی با اشاره به مشارکت دستگاه های اجرایی و اصحاب رسانه در جمع آوری کمک های مردمی برای زلزله زدگان، گفت: هجوم مردم به پایگاه ها در سطح کشور زبانزد خاص و عام بود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان افزود: موفقیت حاصل شده را نتیجه لطف الهی و حضور داوطلبان، امدادگران و جوانان این جمعیت بود.


١٤:٣١ - شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤١٠٤    /    تعداد نمایش : ٩٢٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج