سه شنبه ٢٦ دی ١٣٩٦
مردم نوعدوست ایران اسلامی برای کمک به هموطنان آسیب دیده از زلزله در استان های غربی کشور به خصوص زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه می توانند از طرق زیر عمل کنند: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد اغلب بانک ها، 702070(ارزی دلار) 800300 (ارزی یورو) بانک ملی، 1404440(ارزی دلار) بانک ملت و همچنین کد های #112*3*741* به همراه شماره کارت 6104337770064606 برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان/ تمرکز اصلی جمعیت هلال احمر بر جمع آوری کمک های نقدی است تا بتوان بر اساس نیازهای مردم آسیب دیده اقلام مورد نیاز برای آسیب دیدگان را تهیه و ارسال کرد/ از مردم شریف ایران اسلامی خواهشمندیم جهت حفظ کرامت انسانی از جمع آوری هر گونه مواد فاسد شدنی و مستمعل اجتناب کنند/هموطنان در استان تهران جهت اهدای کمک های غیرنقدی می توانند به آدرس میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه شهید مهدیزاده جمعیت هلال احمر شهرتهران مراجعه کرده یا با شماره تلفن 66923040 تماس بگیرند
اخبار > جمعیت هلال احمر نیازمند تزریق اعتبارات بیشتری است/ ارتقای سیستم مدیریت بحران با تامین منابع میسر می شود
 


  چاپ        ارسال به دوست

دبیرکل جمعیت هلال احمر در جمع خبرنگاران:

جمعیت هلال احمر نیازمند تزریق اعتبارات بیشتری است/ ارتقای سیستم مدیریت بحران با تامین منابع میسر می شود

دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: در شرایط امسال که با حوادث مختلفی مواجه بودیم نیاز به تزریق منابع جدید برای بازسازی جمعیت هلال احمر داریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ محمدی نسب در جمع خبرنگاران استان زنجان، اظهار کرد: تقسیم بندی تهران به 22 منطقه از سوی سازمان ستاد مدیریت بحران انجام شده است.
وی با بیان اینکه قبلا نیز تقسیم بندی وجود داشت و هفت منطقه تعیین شده بود، افزود: این تقسیم بندی به این دلیل انجام شده است تا در صورت بروز حادثه، استان های معین با اختیارات بیشتر و بدون اجازه از ستاد خدمات خود را انجام دهد.
این مسئول با بیان اینکه استان های انتخاب شده نقاط آسیب پذیر و امن را شناسایی می کنند تا در حادثه احتمالی چالاک عمل کنند، گفت: زنجان استان معین  منطقه  21 تهران است.
دبیرکل جمعیت هلال احمر  در خصوص بودجه جمعیت هلال احمر نیز اظهار کرد: بودجه طبق روال قبل و با ردیف های مشخص و همان سطحی را که دولت پیش بینی کرده است،پیگیری می شود.
محمدی نسب بیان کرد: چندان نگران بودجه نیستیم، آنچه که امروز پیشنهادی دولت است سطح نرمال از بودجه همیشگی است.
وی با اشاره به اینکه در شرایط امسال که با حوادث مختلفی مواجه بودیم نیاز به تزریق منابع جدید برای بازسازی جمعیت هلال احمر داریم، ادامه داد: امسال در استان های مختلف کشور حوادث کوچکتری از جمله کولاک و بهمن و سیل داشته ایم که این امر موجب شده تا توان و تجهیزات این جمعیت تحلیل رفته و فرسوده شود. این مسئول ادامه داد: این حجم از حوادث موجب شده تا مصارف از منابع پیشی بگیرد که ضروری است وضعیت امسال بودجه را به صورت ویژه در نظر بگیرند.
دبیرکل جمعیت هلال احمر ادامه داد: براساس برآوردهایی که از مصارف حوادث ارائه شده، فقط در کرمانشاه 100 میلیارد تومان چادر توزیع شده است.
محمدی نسب با بیان اینکه قول های مساعدی را دولت برای بودجه جمعیت هلال احمر داده است، گفت: تلاش می شود بودجه لازم جذب شود.
وی کمک های افراد مشهور به زلزله کرمانشاه را مسبوق به سابقه عنوان کرد و گفت: در حوادث بزرگ افراد مشهور ورود کرده و اقدام به جمع آوری کمک های مردم می کنند که در کرمانشاه نیز اتفاق افتاد.
وی با تقدیر از کمک های افراد معروف و گمنام، بیان کرد: این کمک ها نمایشی از انسانیت، رفتارهای بشر دوستانه و خدادوستانه بود و صحنه بی نظیری را در کرمانشاه ثبت کرد.
این مسئول خاطرنشان کرد: آنچه که در اختیار افراد محبوب قرار گرفته است کاملا معلوم است و در جای خود خرج می شود همانگونه که هنوز کمک های مردمی به صورت نقدی جمعیت هلال احمر استفاده نشده است.
دبیرکل جمعیت هلال احمر ادامه داد: برای مجهز شدن به تجهیزات روز مطالعه و برنامه داریم اما نیازمند تامین منابع است تا سیستم مدیریت بحران ارتقا یابد.
محمدی نسب بیان داشت: در زمینه تجهیزات به نسبت سرانه با استانداردها فاصله داریم برای پر کردن این فاصله نیاز به تزریق منابع است که امیدواریم با نگاه دولت این منابع را در اختیار بگیریم.
وی میزان کمک های جمع آوری شده به صورت نقدی را 60 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: تا ریال آخر سالم و صادقانه خرج می شود.


١٤:٤٠ - شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤١٠٥    /    تعداد نمایش : ٢٤٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج