جمعه ٣٠ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > تلاش برای پیدا کردن امیرحسین
 


  چاپ        ارسال به دوست

13 روز از گم شدن کودک منوجانی می‌گذرد؛

تلاش برای پیدا کردن امیرحسین

تیم‌های امدادی جمعیت هلال‌احمر استان کرمان از ۷ خردادماه تاکنون طی سه عملیات مجزا نسبت به جست‌وجوی کودک در سراسر منطقه به صورت زمینی و هوایی اقدام کرده است اما اثری از امیرحسین در منطقه وجود ندارد.

سه کودک اهل روستای پاتک صبح روز یکشنبه(6 خردادماه) برای تفریح و بازی به کوه می‌روند که متاسفانه از مسیر خود دور شده و مسیر راگم می‌کنند، تا اینکه تاریکی شب همه جا را می پوشاند. مردم محلی هم که به نبود بچه ها امیرحسین و دوستانش پی برده بودند به دنبال آن ها می‌گردند و فقط می توانند 2 نفر از آن ها را پیدا کنند؛ اما نشانی از امیرحسین نبود. مردم تلاش‌های خود را آن شب برای پیدا کردن امیرحسین به کار می بندند؛ اما ردی از امیرحسین نیست. آن ها به جست و جوی خود ادامه می دهند و زمانی که از پیدا کردن وی ناامید می شوند (روز دوشنبه 7 خردادماه) تصمیم می گیرند تا از جمعیت هلال احمر استان کرمان کمک بخواهند. به هلال احمر مفقود شدن پسر بچه 8 ساله‌ای را اعلام می کنند، بلافاصله  پس از اعلام به جمعیت هلال احمر یک تیم امدادی این جمعیت به منطقه اعزام می شود؛ اما با توجه به گستردگی منطقه اعزام 2 تیم دیگر در دستور کار قرار می گیرد و عملیات جست و جوی امیرحسین 8 ساله با حضور سه تیم امدادی جمعیت هلال احمر تا ساعت 21 همان روز ادامه پیدا می‌کند.

با توجه به موفق نبودن عملیات جست و جو در روز نخست، در ادامه 4 تیم عملیاتی متشکل از تیم های آنست، واکنش سریع و امداد و نجات کوهستان به منطقه نودژ پاتک منوجان اعزام می شوند تا با قدرت بیشتری عملیات جست و جوی امیرحسین 8 ساله ادامه پیدا کند.

14 خردادماه سال جاری دومین مرحله جست و جوی امیرحسین 8 ساله به وسیله بالگرد جمعیت هلال احمر کلید خورد، یک فروند بالگرد جمعیت هلال احمر  از کرمان عازم منوجان شد و طی 5 سورتی پرواز به مدت 9 ساعت عملیات جست و جو به صورت وجب به وجب و از طریق هوایی انجام شد که خانواده کودک هم طی 8شت ساعت جست و جوی هوایی همراه با نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر در بالگرد حضور داشتند.

سومین عملیات جست و جو ونجات کودک مفقود شده منوجانی از صبح چهارشنبه با حضور 11 تیم امدادی و تخصصی متشکل از 55 امدادگر آغاز شد. 

رضا فلاح؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به سومین مرحله از عملیات جست و جو برای یافتن کودک 8 ساله منوجانی در منطقه نودژ منوجان، اظهارداشت: سومین مرحله از انجام عملیات جست و جو و نجات کودک مفقود شده با حضور ۵۵ نجاتگر، امدادگر و پرسنل در قالب ۱۱ تیم امدادی شامل تیم‌های امداد و نجات کوهستان، آنست، واکنش سریع، اداره عملیات ستادی استان و تیم های محلی کوهستان انجام شد.

وی ادامه داد: علاوه بر نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر استان کرمان، تیم های کوهستان محلی از 7 شهرستان قلعه گنج، منوجان، رودبار جنوب، جیرفت، کهنوج، عنبر آباد و شهر کرمان برای یافتن کودک مفقود شده به منطقه اعزام شده اند و در حال جست و جو هستند.

فلاح خاطرنشان کرد: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان کرمان تا کنون بیش از 80ساعت به صورت شبانه روزی و از طریق زمینی و 9 ساعت پرواز بالگرد امدادی، جست و جو برای یافتن کودک را با همراهی اعضای خانواده کودک مفقود شده انجام داده اند و جست و جو ها برای یافتن کودک همچنان ادامه دارد.

جست و جوی زمینی و هوایی برای پیدا کردن امیرحسین 8 ساله  انجام شد اما اثری از وی نبود. در ادامه تیم آفرود شهرستان بم برای جست و جوی مجدد به صورت وجب به وجب اعلام آمادگی کرد. این تیم از شرق استان کرمان وارد منطقه شد تا شاید ردی از امیرحسین بیابد اما باز هم عملیات جست و جو بی نتیجه ماند.

تیم‌های امدادی جمعیت هلال‌احمر استان کرمان از ۷ خردادماه تاکنون طی سه عملیات مجزا نسبت به جست‌وجوی کودک در سراسر منطقه به صورت زمینی و هوایی اقدام کرده است اما اثری از امیرحسین در منطقه وجود ندارد.


١٣:١٧ - يکشنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٣٨٥    /    تعداد نمایش : ١٠٦١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج