چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > معاینه پزشکی ۸۰ هزار زائر حج تمتع سال ۹۷
 


  چاپ        ارسال به دوست

مشاور اجرائی رئیس مرکزی پزشکی جمعیت هلال احمر خبر داد

معاینه پزشکی ۸۰ هزار زائر حج تمتع سال ۹۷

مشاور اجرایی رئیس مرکزی پزشکی هلال احمر از معاینه پزشکی حدود ۸۰ هزار نفر از زائران حج تمتع ۹۷ خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ طاهر درودی مشاور رئیس مرکزی پزشکی جمعیت هلال احمر اظهار کرد: معاینه حدود ۸۰ هزار نفر از زائران حج تمتع سال ۹۷ انجام شده است.

وی افزود: امسال هزار و ۴۶۹ نفر از زائران حج تمتع ۹۷ بزرگسالان هستند که هزار و ۵۱ نفر آن‌ها را مردان و ۴۱۸ نفر را زن‌ها تشکیل می‌دهند و ۹۱ نفر هم زائران زیر ۱۸ سال هستند.

مشاور اجرایی رئیس مرکزی پزشکی هلال احمر افزود: معاینات برای این ۸۰ هزار نفر تمام شده است و فعلاً مشکل خاصی نداریم و تنها معاینه زائران کاروان‌هایی که به تازگی تشکیل و زائرانی که انصراف دادند و افراد جدید جایگزین آن‌ها شده اند باقی مانده است، که تعداد آن‌ها کمتر از ۶۰۰ نفر است

درودی در خصوص منع سفر افرادی که محدودیت جسمی و فیزیکی دارند، اظهار کرد: با توجه به اینکه قرار است زائران اعمالشان را به طور کامل انجام دهند معایناتی را قبل از سفر انجام می‌دهیم و بعد از تاییدیه پزشکی که در سیستم ثبت خواهد شد، افراد مجاز به اعزام هستند.

وی در ادامه افزود: تا کنون ۵۶ نفر در معاینات پزشکی رد شدند و مجاز به اعزام نخواهند بود، اما افرادی که بیماری و مشکلات آن‌ها موقتی است مانند خانم‌های باردار سال بعد می‌تواند به حج تمتع مشرف شوند.

مشاور اجرایی رئیس مرکزی پزشکی هلال احمر گفت: هلال احمر توصیه‌های پزشکی را در اختیار سازمان حج و زیارت که عمدتاً ارتباط بیشتری با زائران دارد قرار می‌دهد.

وی اظهار کرد: عمده‌ترین مشکل ما مانند سال گذشته گرما و بحث گرمازدگی است و به زائران تاکید می‌کنیم که به توصیه‌ها و آموزش‌هایی که توسط همکاران و پزشکان در کاروان‌ها داده می‌شود، توجه کنند.

درودی تصریح کرد: توصیه‌هایی که در جلسات آموزشی برای زائران مطرح می‌شود موارد شود ساده‌ای به نظر می‌رسند که عمل کردن به آن‌ها باعث می‌شود که در طول سفر حج کمتر دچار مشکل و بیماری شوند.

وی گفت: ما به زائران توصیه می‌کنیم که از لباس‌های رنگ روشن، نخی و نازک‌تر استفاده کنند و کمتر در معرض نور آفتاب قرار بگیرند.

دوردی در پایان در رابطه با ارائه خدمات و ایجاد تونل‌های سرد، اظهار کرد: برای بیمارستان‌های صحرایی عرفات و منا برای بیماران گرما زده مانند سال گذشته تامین تونل‌های سرد پیش بینی شده است.


٢٣:٣٠ - جمعه ٢٥ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٤٧٩    /    تعداد نمایش : ٨٢١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج