چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > کرانه باختری؛ آتشگاه لجستیک امدادرسان
 


  چاپ        ارسال به دوست

جمعیت هلال‌احمر فلسطین از عملیات‌ بشردوستانه در اعتراضات اخیر گزارش می‌دهد:

کرانه باختری؛ آتشگاه لجستیک امدادرسان

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرده است که در مجموع 130 تن از مردم فلسطین در جريان تظاهرات عليه رژيم صهيونيستي کشته شدند؛ به علاوه خشونت مستقیم و غیرمستقیم و حمله به تیم‌ها و آمبولانس‌های هلال‌احمر فلسطین در خط انجام وظیفه، از دیگر تحرکات رژیم صهیونیستی است؛ هفت کارمند و داوطلب خدمات فوریت پزشکی در حال انجام وظیفه در کرانه غربی از سوی نیروهای اشغالگر تحت تاثیر استنشاق گازهای اشک‌آور قرار گرفتند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعيت هلال‌احمر، از 6 دسامبر 2017، پس از آنکه رئیس جمهور آمریکا، اورشلیم را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت و به طور آشکار تمام قوانین و مقررات بین‌المللی و قطعنامه شورای امنیت در مورد وضعیت اورشلیم را نقض کرد، اعتراضات مردم در سراسر فلسطین اشغالی شدت گرفت.
اعتراضات در اواخر ماه مارس در مراسم یادبود روز زمین، بیش از پیش شد. در این مراسم، تظاهرات عمدتا در منطقه نوار غزه رخ داد. در بحبوحه همین اعتراضات مردمی، نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی، رزان النجار (21 ساله) را زمانی که در خان یونس مشغول انجام وظیفه بود، با شلیک گلوله به شهادت رساندند. رزان، امدادگر داوطلبی بود که به معترضان مجروح در جریان تظاهرات، امدارسانی می‌کرد. جمعیت هلال‌احمر فلسطین در همین خصوص تأکید کرده است که این جنایت پیش‌بینی شده و عمدی که توسط نیروهای اشغالگر انجام شده، جنایتی جنگی است و نقض آشکاری از مقررات حقوق بین‌الملل بشردوستانه به حساب می‌آید. همان حقوقی که احترام به کارکنان پزشکی و محافظت از آنها را تضمین می‌کند تا آنها بتوانند وظایف بشردوستانه خود را بدون هیچ تهدیدی به انجام رسانند و خدمات خود را به قربانیان غیرنظامی تحت اشغال ارائه دهند.
بر این اساس و با توجه به افزایش تظاهرات به دلیل افزایش نیازهای بشردوستانه فلسطینی‌هایی که تحت اشغال رژیم صهیونیستی هستند، جمعیت هلال‌احمر فلسطین استمداد اضطراری را برای حمایت شرکاء به اجرا گذاشته‌ تا بتواند همچنان به مردم خدمت کرده و امدادرسانی فوری بشردوستانه، از جمله حمایت از خدمات درمانی برای مردم فلسطین را ادامه دهد. این استمداد از ارائه مراقبت‌های درمانی، خدمات اجتماعی، توانبخشی و خدمات بهداشتی در کوتاه‌مدت و میان‌مدت به مردم فلسطین در سازمان ملل متحد نیز حمایت خواهد کرد. برخی شرکای نهضت که در این استمداد یاریگر مردم فلسطین بوده‌اند عبارتند از: کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ، جمعیت‌های صلیب‌سرخ نروژ، آلمان، انگلستان، دانمارک، ایسلند، سوئد و اسپانیا و جمعیت‌های هلال‌احمر ترکیه و کویت. از شرکای خارج از نهضت نیز می‌توان به اوپک و افید (صندوق اوپک برای توسعه بین‌المللی) اشاره کرد.

پاسخ بشردوستانه در بطن قلمرو محاصره
جمعیت هلال‌احمر فلسطین آمادگی خود را برای پاسخ به مردم فسطینی در بسیاری از مناطقی که تحت تاثیر اشغال نیروهای صهیونیستی از جمله اورشلیم قرار گرفته‌اند، افزایش می‌دهد.

غزه در غم 61 شهید
حدود 283 تن از پرسنل و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر فلسطین خدمات کمک‌های اولیه خود را به نوار غزه ارائه می‌دهند. در طول دوره گزارش، 6 هزار و 715 تن از مردم فلسطین در حملات رژیم اشغالگر در نوار غزه مجروح و زخمی شدند که جزئیات آن به شرح ذیل است:

 

علت جراحت

تعداد مجروحان

انواع مهمات و تسلیحات

2743

گلوله‌های پلاستیکی

7

گاز اشک آور

2691

سوختگی به دلیل گاز اشک آور

723

شلیک

8

علل دیگر

543جمعیت هلال‌احمر فلسطین 58 دستگاه آمبولانس را برای پاسخ به این وضعیت به منطقه اعزام کرد. با توجه به آمار بالای آسیب‌هایی که تیم‌ها مجبور به مقابله با آن بودند، وسایل نقلیه اداری هلال‌احمر فلسطین هم به وسیله تیم‌های پزشکی برای انتقال زخمی‌ها به بیمارستان‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفت. تیم‌های پزشکی هلال‌احمر فلسطین پیکر بی‌جان 61 شهید را در مناطق مختلف نوار غزه یافتند. بنا بر گزارش‌های وزارت بهداشت فلسطین، در مجموع 130 تن از مردم فلسطین در جریان این تظاهرات کشته شدند.

مراکز درمانی برای تسکین روانی
هلال‌احمر فلسطین یک پست پزشکی پیشرفته و چهار پست تریاژ پزشکی را در نوار غزه برای درمان آسیب‌های ساده و متوسط احداث کرد. در این پست‌ها در مدت زمان دورۀ گزارش شده، حدود 3 هزار و 796 نفر از زخمی‌ها تحت درمان قرار گرفته‌اند. 2 هزار و 980 زخمی پس از دریافت کمک‌های اولیه در این پست‌ها به بیمارستان‌ها انتقال یافتند.
حدود 100 داوطلب، پزشک و پرستار، خدمات خود را در بیمارستان القدس هلال‌احمر فسطین در شهر غزه و بیمارستان العمل در خان یونس ارائه کردند. در این دو بیمارستان 919 تن از مجروحان ( 703 نفر در بیمارستان القدس و 216 نفر در بیمارستان العمل) تحت درمان قرار گرفتند.
به‌دنبال شرایط اضطراری نوار غزه، بیمارستان هلال‌احمر فلسطین صدها مورد اورژانسی و موارد وخیم را از بیمارستان‌های وزارت بهداشت برای درمان پذیرفت.
علاوه بر این، تیم کمک‌های اولیه حمایت روانی 6 هزار 427 نفری را تحت درمان قرار دادند که از این تعداد 2 هزار و 617 زخمی فلسطینی و اعضای تیم پزشکی در محل و بیمارستان‌ها و 3 هزار و 750 نفر نیز از خانواده‌های زخمی‌ها بودند.
هدف این بود که به آنها برای غلبه بر آسیب و غم و اندوه کمک شود و تعادل روانی خود را به دست آورند. تیم‌های حمایت روانی از حدود 190 کارمند تشکیل شده‌اند که در بیمارستان‌های دولتی در مناطق مختلف نوار غزه از جمله 5 مرکز فوریت پزشکی هلال فسطین، بیمارستان العمل در خان یونس و بیمارستان القدس در غزه مشغول به کار هستند.

کرانه باختری، آتشگاه لجستیک امدادرسان
از زمان تهیه این گزارش (9 ژوئن 2018)، یک هزار و 895 فلسطینی به علت حملات رژیم صهیونیستی در کرانه باختری زخمی و مجروح شدند.

علت جراحت

تعداد مجروحان

انواع مهمات و تسلیحات

47

گلوله‌های پلاستیکی

516

گاز اشک آور

1280

علل دیگر

52خشونت رژیم صهیونیستی علیه تیم‌ها و آمبولانس‌های هلال‌احمر فلسطین
خشونت مستقیم و غیرمستقیم و حمله به تیم‌ها و آمبولانس‌های هلال‌احمر فلسطین در خط انجام وظیفه، از دیگر تحرکات رژیم صهیونیستی است. از زمان تهیه این گزارش ، هفت کارمند و داوطلب خدمات فوریت پزشکی در حال انجام وظیفه در کرانه غربی از سوی نیروهای اشغالگر تحت تاثیر استنشاق گازهای اشک‌آور قرار گرفتند . اشغالگران به یک دستگاه آمبولانس از هلال‌احمر فلسطین با شلیک مستقیم گلوله آسیب رساندند. در نوار غزه، هفت کارمند و داوطلب خدمات پزشکی در حال انجام وظیفه، به شکلی عجیب و غریب، با مهمات زخمی شدند. علاوه بر این، 29 آمبولانس در حین ماموریت بشردوستانه مورد اصابت شلیک گلوله از سوی رژیم اشغالگر قرار گرفت.
ترجمه: تهمينه انصاري


١١:٥٩ - يکشنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٥٠٠    /    تعداد نمایش : ٦٤٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج