چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > بازدید رئیس جمعیت هلال احمر از قدیمی ترین و بزرگترین خبرگزاری کشور/ همکاری هلال احمر و ایرنا نهادینه می شود
 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید رئیس جمعیت هلال احمر از قدیمی ترین و بزرگترین خبرگزاری کشور/ همکاری هلال احمر و ایرنا نهادینه می شود

رئیس جمعیت هلال احمر با حضور در سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، از بخش های مختلف این رسانه دیدن کرد و به سوالات خبرنگاران درباره نحوه هزینه کرد کمک های مردمی به زلزله زدگان کرمانشاه، اقدامات هلال احمر برای مبارزه با خشکسالی و ... پاسخ گفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر علی‌اصغر پیوندی پس از حضور در خبرگزاری ایرنا با سید ضیا هاشمی مدیرعامل خبرگزاری دیدار و درخصوص مباحث مختلف گفت و گو کرد.
دکتر پیوندی در این دیدار با اشاره به نقش تاثیرگذار ایرنا در حوزه رسانه ها و جامعه تاکید کرد: جمعیت هلال احمر به عنوان ارگانی خدمت رسان، آماده همکاری و گسترش تعاملات با تمام نهادها و ارگان هایی است که به نوعی در حال خدمت به مردم هستند.
وی با تاکید براینکه پیشانی کار هلال احمر بحث امدادو نجات در حوادث است، افزود: در شرایط عادی، هلال احمر در حوزه های فرهنگی و اجتماعی نقش موثری برعهده داشته و برای این ایفای این نقش با کانون های اجتماعی قدرتمند جامعه تعامل گسترده ای دارد.
رئیس جمعیت هلال احمر مهمترین اولویت این جمعیت را در تابستان سال جاری، ورود به بحث خشکسالی عنوان کرد و گفت: برای کمک به مردم مناطق کم آب کشور و برای ایجاد فضای نشاط و امیدآفرینی در جامعه، هلال احمر در پروژه خشکسالی ورود می کند.
اعتلای اعتماد اجتماعی وظیفه رسانه است
مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی هم در این دیدار با اشاره به وظایف هلال احمر در هنگام بروز بحران و در شرایط عادی گفت: فعالیت های هلال احمر در شرایط عادی و هنگام صلح موجب تقویت آرامش در زندگی و در هنگام بحران موجب رفع مصائب و بلایا می شود.
سید ضیا هاشمی با بیان اینکه هلال احمر در عرصه ملی و بین المللی دارای ظرفیت های ارزشمندی است، افزود: وظیفه ما هم به عنوان یک رسانه، اعتلا و ارتقای اعتماد اجتماعی به نهادهایی است که در خدمت صلح و بشردوستی هستند.
هاشمی همچنین به زمینه های همکاری دو مجموعه از جمله آموزش به داوطلب خبرنگاران هلال احمر، مستندسازی اقدامات و فعالیت های جمعیت در حوادث و بحران ها، تشکیل اتاق مشترک بحران و ضرورت بهره مندی پرسنل و خبرنگاران خبرگزاری از آموزش های هلال احمر اشاره و تاکید کرد: ایرنا آماده کمک به جمعیت هلال احمر است و می تواند با ایجاد اتاق مشترک بحران به بهتر یاری رساندن افراد آسیب دیده کمک کند.
لازم به ذکر است رئیس جمعیت هلال احمر از بخش های مختلف خبرگزاری ایرنا ازجمله گروه اخبار صوتی و تصویری و اتاق خبر دیدن کرد و در جریان روند تهیه و تولید اخبار و گزارش های خبری و تصویری و انتشار آنها روی خروجی های مختلف این سازمان قرار گرفت.
دکتر پیوندی همچنین در نشست خبری با حضور خبرنگاران در ایرنا، به پرسش های مختلف آنان درباره نحوه هزینه کرد کمک های مردمی به زلزله زدگان کرمانشاه، اقدامات هلال احمر برای مبارزه با خشکسالی، توسعه خدمات توانبخشی هلال احمر، خدمات هلال احمر در حج سال جاری و ... پاسخ گفت.


٠٨:٣٧ - سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٥٢٩    /    تعداد نمایش : ٨١٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج