چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > امید؛ گنجی نایاب در میان مردم کاکس بازار
 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس عملیات اضطراری فدراسیون بین‌المللی از آخرین وضعیت بارش باران‌های موسمی در اردوگاه‌های کاکس بازار خبر داد:

امید؛ گنجی نایاب در میان مردم کاکس بازار

فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب‌سرخ و هلال‌احمر هشدار داد که با نزدیک‌شدن به موعد وزش شدید و غیرقابل کنترل بادها ، باران‌ و طوفان موسمی، صدها هزار آواره‌ای که در بنگلادش به سر می‌برند، امیدشان را به کلی از دست می‌دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، استیو مک اندرو به تازگی ماموریت چهار ماهه خود را به عنوان رئیس عملیات اضطراری فدراسیون در بنگلادش به پایان رسانده است. دوشنبه 25 ژوئن، اندرو در یک کنفرانس مطبوعاتی در سازمان ملل متحد در ژنو بیان کرد که در حال حاضر بارش باران های موسمی موجب ایجاد هرج و مرج در اردوگاه های موقتی که 898 هزار آواره در آن زندگی می‌کنند، شده است.
استیو مک اندرو گفت: هر ساله در فدراسیون شاهد افزایش نیازهای مردم هستیم، اما این آخرین عملیات در كاكس بازار، بدترین شرایطی‌ بود كه تاكنون در کار خودم دیده‌ام. اینجا؛ امید، در حال از بین رفتن است و دیگر در بین مردم نمی‌توان یافت. هیچکس اینجا هیچ دیدی از پایان این فلاکت ندارد. برای مردمی که به آنها خدمت می‌کنیم، هیچ نوری در نهایت این تونل مصیبت و تاریکی نیست.
علاوه بر ارائه خدمات پزشکی و حمایت روانی، خدمات آب و فاضلاب، پناهگاه، کاهش خطر سوانح و خدمات معیشتی، داوطلبان جمعیت هلال‌احمر بنگلادش و فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر با خدمات پاسخگویی و مشارکت جوامع از افراد آواره حمایت می‌کنند و به نگرانی‌های آن‌ها گوش می‌دهند.
اندرو گفت: ما باید به مردم اجازه دهیم که بدانند به آن‌ها گوش می‌دهیم و حرف‌های آن‌ها را به گوش تمام جهان می‌رسانیم تا همه دنیا این وضعیت دشوار، غیرقابل انکار و غیر انسانی را درک کند.
همه این مردم می‌خواهند همان چیزهایی را که ما در زندگی به دنبالش هستیم، داشته باشند، آن‌ها می‌خواهند امنیت داشته باشند، یک مکان امن برای مدرسه رفتن فرزندانشان می‌خواهند، بتوانند غذا بخورند و مهم‌تر از همه آنها کمک می‌خواهند و به دنبال چیزی هستند که برای رسیدن به آن در آینده تلاش کنند.
بدون هیچ‌ راه حلی برای این بحران، نگرانی‌هایی وجود دارد که توجه جهان را به خود جلب می‌کند و منجر به کاهش منابع حیاتی مورد نیاز برای محافظت از پناهندگان و جوامع میزبان در کاکس بازار می‌شود. اندرو هشدار داد: از فدراسیون بین‌المللی و شرکای بشردوستانه‌اش خواسته شده تا با وجود منابع کم، فعالیت‌های خود را بیشتر و بیشتر کند.
در همین حال، همانطور که باران‎‌های شدیدی می‌بارد، مردم هنوز روی سطل‌هایی در پناهگاه‌های پلاستیکی می‌ایستند تا از باران‌های شدید در امان بمانند.
با وجودی که صلیب‌سرخ و هلال‌احمر ، نیروی انسانی، انرژی، دانش چگونه مقابله کردن، داوطلبان و آمادگی لازم را دارد، اما ما تامین منابع و افزایش ظرفیت انطباق خود با این شرایط را آغاز کرده‌ایم تا با این سیلاب‌های جدید در اردوگاه‌ها، زندگی و مدارا کنیم و مجبوریم مردم را از جایی به جای دیگر منتقل کنیم، به همین دلیل است که واقعا از مردم می‌خواهیم فراموش نکنند که این وضعیت ادامه دارد.
ترجمه: تهمینه انصاری


٠٩:٥٩ - شنبه ١٦ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٨٥٦    /    تعداد نمایش : ٧٩٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج