چهارشنبه ٢٧ تير ١٣٩٧
اخبار > آموزش صلح در اردوهای دوستی
 


  چاپ        ارسال به دوست

زنگ اردوهای سازمان جوانان هلال احمر به صدا درآمد؛

آموزش صلح در اردوهای دوستی

معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر از آغاز اردوهای دوستی سازمان جوانان هلال احمر کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، سعید بابایی با اشاره به اینکه اردوهای سازمان جوانان هلال احمر با حضور یک هزار و ۲۰۰ نفر از دبیران برتر کانون های دانش آموزی دختر و پسر برگزار می شود، افزود: این اردوها شامل ۴ دوره اردوی تشکیلاتی، آموزشی و فرهنگی در مناطق شمال شرق، شمال غرب، جنوب شرق و جنوب غرب به میزبانی استان های گیلان، خراسان شمالی، کرمان و لرستان است.
به گفته معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر، توانمندی دبیران منتخب کانون های دانش آموزی، افزایش نشاط و سلامت اجتماعی با ترویج کار گروهی، ترویج صلح و دوستی با تکیه بر گفت و گو و ارتقاء اعتماد به نفس اعضا از اهداف برگزاری این اردوها است.
وی با بیان این که در این اردوها از هر استان یک تیم از دبیران فعال کانون دانش آموزی به تفکیک دختر و پسر به مدت چهار روز حضور می یابند، اضافه کرد: بوم گردی، کارگاه های خود مراقبتی و خلاقیت، آشنایی بیشتر با جمعیت هلال احمر، کوهپیمایی، ورزش، جنگل نوردی، آموزش نقشه خوانی و جهت یابی ( GPS ) از برنامه های این اردوها خواهد بود.
جمعیت هلال احمر با جذب و تربیت جوانان بر اساس برنامه پنج ساله به اجرای طرح بشر دوستی در میان اعضای کانون های دانش آموزی مدارس برای گسترش رفتارهای صحیح اجتماعی به ویژه صلح و دوستی و مهربانی اقدام می کند. «اردوهای دوستی» از سال ۱۳۹۳  ویژه دبیران برتر کانونهای دانش آموزی هلال احمر توسط اداره دانش آموزی معاونت پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان با همین هدف برگزار می شود.


١٠:٠١ - يکشنبه ١٧ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٨٧٢    /    تعداد نمایش : ٣٩١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج