چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > ابراز رضایت توانخواه مرکز جامع توانبخشی هلال‌احمر از اعضای مصنوعی ساخت این مرکز
 


  چاپ        ارسال به دوست

ابراز رضایت توانخواه مرکز جامع توانبخشی هلال‌احمر از اعضای مصنوعی ساخت این مرکز

رضا پژمان 14ساله، از بدو تولد به صورت مادر زادی و در اثر یک بیماری ناشناخته، دو پا و دست راست را از دست داد. وی جزو استعدادهای درخشان(تیزهوشان) و دارای مدال طلای کشوری، و کسب مدال طلا و نقره و برنز در تیم ملی شنا وهمچنین نفر اول استان و منطقه در تفسیر و حفظ قرآن کریم است.
 به گزارش روابط‌عمومی معاونت توانبخشی جمعیت هلال‌احمر، رضا پژمان با وجود محدودیت های فراوان به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کرد که در حالت عادی هم تصویر دستیابی به انها مشکل است. گفت و گو با این نابغه نوجوان را در زیر بخوانید:


برای ما ازنحوه معلولیت وسختی های آن بگویید؟
در بدو تولد به علت بیماری ناشناخته ای از دوپا ودست راست محروم شدم.از همان اوایل به لطف خداوند معلولیت برای من مشکل نبود بلکه معجزه ای برای حرکت من به سوی موفقیت محسوب می شد و به نظر من معلول توان یابی است که اگر فعل خواسن را به خوبی صرف کند می تواند  پاییز زندگی خود را به بهار  مبدل سازد. به همین خاطر هیچگاه محدودیتی که معلولیت برای من  ایجاد کرد را  حس نکردم و همیشه  خود را فرد سالمی می دانستم.

چگونه توانستید این همه موفقیت در زندگی کسب کنید؟
گرچه از نظر فیزیکی دچار مشکل هستم اما با ایمان به خداواراده و پشتکار در اوج موفقیت و خوشبختی هستم ، زیرا امید خود را از دست نداده و حتی اطرافیانم را به سمت امیدواری سوق میدهم.به طوری که در زمینه تحصیلی جزو تیز هوشان،و در ورزش مدال طلا و نقره و برنز در تیم ملی شنا،ودر هنر نیز مدال طلای کشوری را در نقاشی کسب کرده و در نهایت نفر اول استان ومنطقه در تفسیر و حفظ قرآن کریم شدم. درآینده نیز اگر خدا بخواهد در یکی از رشته های مهندسی تحصلات تکمیلی خود را ادامه خواهم داد.

چه پیامی برای معلولین دارید؟
خداوند متعال  راه رسیدن به موفقیت را در فطرت  همه انسان ها قرار داده و اگر از وجود بعضی نعمت ها محروم هستیم ،اما حتما استعدادها و توانایی هایی دیگر در وجود ما  نهادینه شده که اگر به نحو احسن شکوفا شوند به موفقیت های عالی دست پیدا می‌کنیم .

هلال احمر چه کمکهایی به شما کرده و چه انتظاری از مسئولان دارید؟
من چندین بار از هلال احمر پروتز دریافت کرده و راضی بودم و از مسئولان تقاضا دارم هزینه های پروتز را برای ما تسهیل کرده تا فشار اقتصادی کمتری به خانواده ها وارد آید.


١٠:٥١ - يکشنبه ١٧ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٨٧٥    /    تعداد نمایش : ٧٦٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج