چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > ارائه پیشنهاد تشکیل گروه مشورتی مدیریت سوانح در منطقه منا/ آمادگی هلال‌احمر ایران برای توسعه همکاری‌ها برای مواجهه با تهدیدات آینده منطقه
 


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار دکتر پیوندی با مدیر منطقه منا فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر؛

ارائه پیشنهاد تشکیل گروه مشورتی مدیریت سوانح در منطقه منا/ آمادگی هلال‌احمر ایران برای توسعه همکاری‌ها برای مواجهه با تهدیدات آینده منطقه

در دیدار رئیس جمعیت هلال‌احمر با مدیر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (منا) فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر بر توسعه همکاری‌های بین دو نهاد و به‌خصوص تشکیل گروه مشورتی مدیریت سوانح در منطقه منا و برنامه‌ریزی کوتاه و دراز مدت برای مدیریت حوادث و سوانح در منطقه به پیشنهاد دکتر پیوندی تاکید شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، دکتر علی‌اصغر پیوندی در دیدار با سیدهاشم، با اشاره به اینکه پایه و اساس فعالیت هلال‌احمر ایران در فدراسیون بین‌المللی، از منطقه منا شروع و در نهایت به فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر ختم می‌شود، گفت: بر این اساس اگر در منطقه با تمام ظرفیت وارد عمل شویم در سطح فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر نیز توانمندتر عمل خواهیم کرد.
وی با اشاره به اینکه هلال‌احمر ایران آماده توسعه همکاری‌های خود با دفتر نمایندگی فدراسیون در منا به خصوص در زمینه حوادث منطقه‌ای و وقایعی است که در آینده تهدید محسوب خواهد شد، اظهار امیدواری کرد: افق همکاری هلال‌احمر ایران با دفتر منطقه‌ای فدراسیون در منا روز به روز گسترش پیدا کند و در این زمینه ایران به عنوان یکی از اعضای فعال در منطقه آماده توسعه همکاری خود با دفتر فدراسیون بین‌المللی در منا است؛ چراکه موضوعات بسیاری در منطقه برای همکاری از جمله ترویج فرهنگ صلح و پرهیز از خشونت و درگیری، حمایت از توانمندسازی جوانان و داوطلبان، آموزش، تغییرات آب و هوایی، ترویج فرهنگ شهرنشینی و ... وجود دارد.
رئیس جمعیت هلال‌احمر با طرح دو پیشنهاد برای کمک به بهبود شرایط منطقه با توجه به وقوع حوادث مختلف در منطقه منا، گفت: تشکیل گروه مشورتی مدیریت سوانح در منطقه منا با حضور ایران، مصر، کویت، سوریه و یمن کمک بسیاری خواهد بود تا بتوان با مشارکت هرچه بیشتر کمک جدی‌تری به کاهش آلام مردم منطقه کنیم؛ همچنین می‌توان با طراحی برنامه‌های اضطراری کوتاه‌مدت برای مناطق حادثه‌دیده در منا یا برنامه‌های درازمدت مانند ظرفیت‌سازی و کمک به انتقال دانش و تجربه در منطقه، کمک بسیاری به رفع مشکلات مناطق حادثه‌دیده کرد.
وی همچنین با بیان اینکه هلال‌احمر ایران با سابقه بیش از 95 سال با حوادث بسیاری در ایران و منطقه درگیر بوده و خدمات بسیاری را ارئه کرده است، افزود: مواجهه با حوادث مختلف در ایران و منطقه و خدمت‌رسانی شایسته در این حوادث و سوانح، هلال‌احمر ایران را بسیار توانمند کرده و با توجه به اینکه پیشانی کار هلال‌احمر ایران در حوزه امداد و نجات است توانسته‌ایم خدمات خوبی ارائه دهیم. اساس کار جمعیت‌های ملی حرکت‌های داوطلبانه است و لذا حدود 2 میلیون داوطلب همواره همراه هلال‌احمر ایران هستند که از این میان 400 هزار نفر جوانانی هستند که در فعالیت‌های هلال‌احمر به این نهاد مردمی کمک می‌کنند.
وی با اشاره به فعالیت‌های هلال‌احمر ایران در زمینه تولید اقلام دارویی و لوازم ضروری امداد و نجات برای آسیب‌دیدگان، گفت: در این زمینه کارخانه‌های تحت مدیریت این جمعیت، وظیفه تولید اقلام امدادی از جمله چادر، پتو و سایر لوازم امدادی و دارو را بر عهده دارد.
به گفته رئیس جمعیت هلال‌احمر، این نهاد مردمی به عنوان عضوی از نهضت بین‌المللی بشردوستانه؛ مراکز درمانی فعالی در آفریقا، آسیا و آمریکای جنوبی دارد و در حوادثی که این کشورها درگیر آن بوده‌اند، خدمات و کمک‌های لازم را ارائه کرده است. در بعد جهانی نیز همکاری‌های نزدیکی با فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر در حوزه‌های متعددی چون کاهش خطرات حوادث شهری،  مدیریت حادثه، جوانان و داوطلبان داشته است.
وی با اشاره به وقوع زلزله اخیر در استان کرمانشاه و فوت بیش از 620 نفر از هموطنان، حادثه‌دیدگی 9 هزار تن تخریب بین 50 تا 100 درصدی خانه‌ 30 هزار تن از زلزله‌زدگان، خاطرنشان کرد: وسعت این حادثه در مقایسه با زلزله بم، ورزقان و منجیل بسیار زیاد بود، تا جایی که  هشت شهر و یک‌هزار و 930 روستا را تحت تاثیر قرار داد. در این زمینه علاوه بر تلاش‌های هلال‌احمر برای ارائه خدمت و کمک به مردم حادثه‌دیده، از کمک‌های خارجی هم برای زلزله‌زدگان بهره مند شدیم. پس از زلزله نیز دبیرکل فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر بازدیدی از مناطق حادثه‌دیده داشت که منجر به امضای تفاهم‌نامه‌ای برای بهره‌مندی هلال‌احمر ایران از کمک سایر کشورهای نهضت به‌منظور امدادرسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه شد.
دکتر پیوندی همچنین با اظهار امیدواری برای توسعه همکاری‌های هلال‌احمر ایران با فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و دفاتر منطقه‌ای آن به خصوص در منطقه منا، افزود: با توجه به اینکه جمعیت هلال‌احمر ایران عضو هیات حاکمه فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر است؛ لذا ارتباط نزدیک‌تری با فدراسیون دارد و سعی می‌کند تا همین ارتباط تنگاتنگ را با دفاتر منطقه‌ای به خصوص در منطقه منا حفظ کند.
سید هاشم، مدیر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر هم در این دیدار با اشاره به اینکه هلال‌احمر ایران از توانمندترین جمعیت‌های ملی در منطقه خاورمیانه است، اظهار کرد: بر این اساس تمایل داریم تا از تجربیات و توانمندی‌های هلال‌احمر ایران در منطقه بهره ببریم و در این زمینه به عنوان نمونه تا کنون از تولیدات چادرهای این جمعیت در خدمت‌رسانی به افراد نیازمند و حادثه‌دیده در منطقه بهره برده‌ایم.
وی با اذعان به اینکه انتظار ما از جامعه جهانی برای کمک به ایران در زلزله کرمانشاه بسیار بیشتر بود، گفت: همچنان  در تلاشیم تا کمک‌های بیشتری را برای هلال ‌احمر ایران جذب کنیم.
سید هاشم با اشاره به اینکه باید از بسیاری از تجربیات و توانمندی‌های هلال‌احمر ایران در حوزه عملیات بهره برد، گفت: لذا به دنبال افزایش ارتباطات و بهره‌گیری بیشتر از توانمندی فنی هلال‌احمر ایران  در این زمینه هستیم  و درصددیم تا با برنامه‌ریزی جامع زمینه‌های همکاری را به‌روز کرده برنامه‌های توسعه‌ای را برای گسترش همکاری‌ها اجرایی کنیم.  


١٥:٠١ - سه شنبه ١٩ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٩٠٦    /    تعداد نمایش : ٧٨٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج