جمعه ٢٦ مرداد ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > تزریق امید در جامعه با نهادینه کردن روحیه نوع‌دوستی و بشردوستی در خانواده هلال‌احمر ممکن می‌شود
 


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر پیوندی در جمع کارکنان هلال‌احمر کردستان:

تزریق امید در جامعه با نهادینه کردن روحیه نوع‌دوستی و بشردوستی در خانواده هلال‌احمر ممکن می‌شود

رئیس جمعیت هلال‌احمر تاکید کرد: ترويج روحيه نوع‌دوستي و بشردوستي بايد نخست در ميان خانواده هلال‌احمر از امدادگران و نجاتگران تا كارمندان و... نهادينه شود؛ چراكه از اين طريق مي‌توان اين روحيه و اميد را به كل جامعه تزريق كرد. 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، دكتر علي‌اصغر پيوندي در نشست صمیمی با کارکنان هلال‌احمر کردستان با اشاره به مهم‌ترين وظايف و مسئوليت‌هاي كاركنان و اعضای هلال‌احمر، گفت: كاهش مشكلات و تسکین آلام بشری مهمترین وظيفه هلال‌احمر است که بايد تمامی امكانات و بضاعت‌ خود را براي تحقق آن به كار بندیم و همچنین ارتقای سلامت مردم که مهمترین آن ارائه خدمات مناسب در حوزه توانبخشي است، از دیگر وظایفی است که هلال‌احمر باید به‌خوبی از عهده آن برآید؛ چراكه اين مسئله نقش مهمي در افزايش تاب‌آوري جامعه در برابر حوادث دارد.

رئيس جمعيت هلال‌احمر در ادامه به ديگر وظايف خطير كاركنان هلال‌احمر اشاره كرد و افزود: تكريم انسان‌ها فارغ از هر قوميت،‌ نژاد و مذهب و نيز‌ ترويج روحيه نوعدوستي و بشردوستي بايد نخست در ميان همه ما اعضاي خانواده هلال‌احمر از امدادگران و نجاتگران تا كارمندان و... نهادينه شود؛ چراكه از اين طريق مي‌توانيم اين روحيه و اميد را به كل جامعه تزريق كنيم. 

خدابنده لو، مديرعامل جمعيت هلال‌احمركردستان هم در این نشست گزارشي از عملكرد هلال‌احمر اين استان در حوزه توسعه امكانات امدادي و لجستيكي ارائه كرد.

وی با اشاره به ساخت چند انبار امدادي در استان و شهرستان‌هايي كه فاقد انبار امدادي بود، گفت: پيش از سال ١٣٩٢ با مشكل كمبود انبار امدادي در استان روبه‌رو بوديم و از سویي انبارهايي كه در شهرستان‌هايي مانند قروه وجود داشت به علت فرسودگی قابل استفاده نبود، اما در ٥ سال اخير ٧ انبار جديد در استان ساخته شده و اكنون از ١٠ شهرستان فقط ٣ شهرستان انبار امدادي ندارد. 

خدابنده لو با بيان اينكه اين استان در حوزه ساخت پايگاه امدادي نيز پيشرفت قابل توجه‌اي داشته است، افزود: تا پيش از سال ١٣٩٢ در كل استان یک‌هزار و ٨٥٢‌ مترمربع پايگاه امدادي وجود داشت، اما در ٥ سال گذشته یک‌هزار و ٣٤٠‌مترمربع به آن افزوده شده است.


١٧:٢٥ - شنبه ١٣ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٨٤١٦    /    تعداد نمایش : ٥٥٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج