جمعه ٢٦ مرداد ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > تاکید و صدور دستور رفع مشکلات و نیازهای مراکز درمانی ایران در مدینه
 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید رئیس سازمان حج و زیارت از مراکز درمانی هلال‌احمر ایران در مدینه منوره:

تاکید و صدور دستور رفع مشکلات و نیازهای مراکز درمانی ایران در مدینه

رئیس سازمان حج و زیارت از 4 درمانگاه هلال‌احمر در مدینه منوره بازدید و مسائل و مشکلات این مراکز را از نزدیک بررسی و دستورات لازم را برای رفع آنها صادر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج و زیارت، هتل جلنار طیبه اولین درمانگاه تیم پزشکی ستاد حج در مدینه بود که مورد بازدید قرار گرفت. این مرکز که به فاصله کمی از حرم نبوی واقع است و بر قبرستان بقیع مشرف، یکی از پر مراجعه ترین درمانگاه‌های ایرانی مستقر درمدینه منوره محسوب می شود.
پزشکان و دست اندرکاران این مرکز ، در ارتباط با نحوه خدمات رسانی و درمان زائرانی که به این مرکز مراجعه می کنند، به حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت ، توضیحاتی دادند و گزارش کاملی ارائه کردند.
بخش عمومی، بخش زنان ، داروخانه و اتاق بستری موقت از جمله بخش های این درمانگاه است که هنگام  بازدید رئیس سازمان حج و زیارت، پزشکان این مرکز، سرگرم رفع و رجوع مراجعه کنندگان و معاینات پزشکی بودند.
بیماران در بدو ورود به منشی درمانگاه مراجعه و کارت خود را ارائه می کنند و منشی درمانگاه نیز بصورت الکترونیکی و از طریق هولوگرام روی کارت شناسایی مراجعه کننده، او را ثبت نام می کند و سپس پرونده پزشکی آنان از روی سامانه آنلاین در اختیار پزشک قرار می گیرد.
درصورت همراه نداشتن کارت، این اطلاعات با استفاده از شماره کارت ملی هم قابل دریافت است که در نهایت در اختیار پزشک معالج قرار می گیرد تا هنگام معاینه سوابق بیمار را داشته باشد.
سوابق تمامی زائران اعزامی به حج در سامانه ای ثبت شده است که به صورت آنلاین برای پزشکان مستقر در مدینه و مکه قابل دسترسی است .
پس از معاینه اگر بیمار نیاز به دارو داشته باشد، به داروخانه ای که در همین طبقه قرار دارد، ارجاع داده می شود و در صورتی که نیاز به بستری موقت باشد همانجا بستری می شود.
اما در صورتی که زائر نیازمند مراقبت های پزشکی ویژه باشد به سرعت با هماهنگی با مراکز پزشکی عربستان ، به یکی از مراکز و یا بیمارستان های مدینه منتقل می شود.
دکتر ترکان؛ مسئول تیم پزشکی ایران در مدینه، در گزارشی به حمید محمدی، رئیس سازمان حج و زیارت در این خصوص گفت: تاکنون 7 هزار و 401 نفر از زائران در مدینه منوره ویزیت شده‌اند که از این تعداد 50 نفر به بیمارستان‌های سعودی معرفی شدند که تنها 8 تن از آنان نیاز به بستری پیدا کرده‌اند.
5 زائر نیز بر اثر ضرب خوردگی و آسیب دیدگی ناشی از زمین خوردن و ... در مدینه به مراکز درمانی مراجعه کرده اند.
در جریان حج امسال در مدینه تاکنون هیچ مورد وخیم یا فوتی گزارش نشده است و دکتر ترکان مسئول پزشکی مدینه منوره گفت تاکنون تنها مجبور شدیم به دلیل وضعیت نامناسب، یک نفر از زائران را به ایران بازگردانیم. 
محمدی به یکی دیگر از درمانگاه‌های هیات پزشکی ایران در حج که در هتل مکارم پلازا  قرار دارد، برای سرکشی رفت تا روند امور را از نزدیک بررسی کند.
در این درمانگاه نیز پزشکان ، از جمله متخصص زنان سرگرم معاینات و انجام پروسه درمانی بودند و رئیس سازمان حج و زیارت هم دستورات لازم را برای رفع برخی نواقص صادر کرد.
بررسی وضعیت دارو نیز از جمله مواردی بود که در این بازدید مورد بررسی قرار گرفت و مسئولان داروخانه ها تاکید داشتند که کلیه داروهای مورد نیاز در این بخش موجود است و کم و کسری وجود ندارد.…
رئیس سازمان حج و زیارت با تقدیر و عرض خداقوت به تمامی کادر درمانی ایران در این درمانگاه‌ها، مسائل و موضوعات مطرح شده را بررسی و دستورات لازم برای رفع اشکالات را در محل صادر کرد.
دکتر سعید سیرودیان، پزشک عمومی و رئیس این مرکز درمانی در این دیدار توضیح داد: روزانه بین 150 تا 200 نفر از زائران به مرکز پزشکی  جلنار سلام که 24 ساعته فعالیت دارد، مراجعه می کنند و بیشتر بیماری ها نیز حول دردهای عضلانی و عفونی، فشار خون و بیماری های سرماخوردگی است.
دکتر مریم خیراندیش از پزشکان این مرکز که متخصص طب اورژانس محسوب می شود، توضیحاتی را در خصوص نحوه درمان زائران ارائه کرد.
دکتر ماهرخ جعفری نیز در این دیدار از دست اندرکاران حج و زیارت خواست که توصیه‌های لازم برای انتقال دارو به زائران داده شود و زائران برای رهسپار شدن به مکه مکرمه داروهای خود را در جامه دان قرار ندهند و همراه خود داشته باشند.  
 محمدی در ادامه، از دیگر مرکز پزشکی ایران در مدینه مستقر در هتل رویال مکارم نیز بازدید کرد، جایی که بطور 16 ساعته درخدمت زائران است.
خانم دکتر فاطمه رضوان مدنی نیز در این مرکز اظهار کرد: ببیشتر مراجعه کنندکان به دلیل دردهای عضلانی و سرماخوردگی حضور یافته اند و در ضمن خدمات روانپزشکی نیز به زایران داده می شود.


١٠:٥٧ - يکشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٨٤٢٧    /    تعداد نمایش : ٦٦٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج