جمعه ٢٦ مرداد ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > نذر آب؛ نذر مهربانی / آغاز طرح "نذر آب" در 502 روستای سیستان و بلوچستان
 


  چاپ        ارسال به دوست

نذر آب؛ نذر مهربانی / آغاز طرح "نذر آب" در 502 روستای سیستان و بلوچستان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: هزار و 270 تانکر آب از امروز در قالب طرح نذر آب در منطقه شمال سیستان و بلوچستان مستقر می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت، رسول ‌راشکی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در این باره افزود: این تانکرها ظرفیت‌های 1000، 2000 و 5000 لیتری دارند و در 502 روستا به آبرسانی خواهند پرداخت‌.

وی اظهار کرد: همزمان با طرح نذر آب و با وجود شرایط نامناسب بهداشتی در روستاهای شمال استان، داوطلبین سلامت شامل متخصصان چشم‌، داخلی‌، عفونی‌، دندان و زنان از 19 استان کشور وارد سیستان و بلوچستان می‌شوند و در 19 شهرستان استان به خدمات رسانی و ویزیت رایگان می‌پردازند.

مدیرعامل هلال احمر استان بیان کرد: در ادامه این طرح  قرار است 50 هزار سبد غذایی در روستاهای مختلف بین مردم نیازمند عرضه شود.

همچنین رئیس جمعیت هلال احمر چندی قبل در سفر به سیستان و بلوچستان در این باره گفت: راه‌اندازی کمپین نذر آب، توزیع سبدها و بسته‌های غذایی مورد نیاز مردم درگیر با خشکسالی از جمله مواردی است که در دستور کار جمعیت هلال احمر قرار دارد.

دکتر علی اصغر پیوندی افزود: یکی از اهداف جمعیت هلال احمر  کشور در کنار مردم بودن در تمام حوادث طبیعی و غیر طبیعی است.

وی ادامه داد: با توجه به مشکلات خشکسالی‌های دو دهه اخیر در این استان و معضلات بسیاری که برای مردم به همراه داشته است این نهاد وظیفه خود دانسته تا تمام توانش را برای کمک به مردم این منطقه بکار گیرد.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ضروریست راهکارهای پیشگیری ثانویه برای کمتر شدن یا متوقف کردن خشکسالی در منطقه با همکاری سایر نهادها و دستگاه‌ها بعد از بررسی های کارشناسی مورد توجه قرار گیرد، افزود: با وجود تلاش‌ها و اقدامات خوب در منطقه توسط مسئولان استانی برای کاهش مشکلات مردم، جمعیت هلال احمر نیز به عنوان یک نهاد عام المنفعه برخود وظیفه می‌داند از تمام توانش به منظور کاهش رنج و درد مردم استفاده کند.


١١:٣٥ - يکشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٨٤٢٩    /    تعداد نمایش : ٥٨٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج