چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > 10 هزار جوان تابستان امسال در اردوهای هلال احمر شرکت کردند
 


  چاپ        ارسال به دوست

10 هزار جوان تابستان امسال در اردوهای هلال احمر شرکت کردند

 رئیس سازمان جوانان هلال احمر از حضور 10 هزار دانش آموز و دانشجو در اردوهای تابستانی هلال احمر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از ایرنا، شهاب الدین صابونچی با اشاره به اینکه در اردوهایی تابستانی هلال احمر برای نخستین بار 10 هزار دانش آموز و دانشجو حضور داشتند، گفت: این میزان شرکت کننده بالاترین رقم طی سال های گذشته بوده است و خوشبختانه آسیب و مشکل خاصی برای شرکت کنندگان به وجود نیامد.

وی افزود: امسال برخلاف سال های گذشته، در مناطق مختلف اردوها برگزار شد و شهرها و استان هایی که تاکنون برگزار کننده اردو نبودند میزبان دانش آموزان و دانشجویان بودند.

وی از راه اندازی نرم افزاری برای عضوگیری و ارتباط گیری سازمان جوانان با جوانان خبر داد و گفت: با راه اندازی این نرم افزار جوانان علاقه مند می توانند به عضویت سازمان جوانان هلال احمر در آیند.

صابونچی گفت: محدودیت بودجه و پایش نشدن طرح های قدیمی از جمله کاستی های موجود در سازمان جوانان به شمار می آید. نکته ای که نمی توان از آن غفلت کرد این است که در شرایطی که میزان امید اجتماعی در جامعه کم شود کار و میزان فعالیت های داوطلبی نیز کم می شود و گسترش کارهای داوطلبانه به مسائل بیرونی مرتبط است.

وی با تاکید بر اینکه ورود جوانان به سازمان جوانان هلال احمر نباید به امید کسب شغل باشد، افزود: البته باید انگیزه ای برای ورود برای جوانان ایجاد شود؛ در این راستا قرار است یک هزار عضو سازمان جوانان هلال احمر به سازمان فنی و حرفه ای کشور برای کسب مهارت معرفی شوند.

صابونچی در خصوص هفتمین دوره اردوهای طرح دادرس که از ابتدای مهر در 8 هزار مدرسه سراسر کشور برگزار می شود، گفت: این اردوها برای دانش آموزان دوره متوسطه اول برگزار می شود و در آن مهارت برای زندگی در شرایط سخت آموزش داده می شود.

وی از تدوین پروتکلی برای طرح سحر (تیم ساماندهی حمایت روانی پس از بلایا) خبر داد و گفت: در حال جمع آوری اطلاعاتی از تیم های سحر که پس از زلزله کرمانشاه به این استان اعزام شدند، هستیم تا دستورالعمل مشترکی برای پاسخگویی در حوادث تنظیم کنیم.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر با تاکید بر اینکه استفاده از ظرفیت سایر نهادها و نیز ظرفیت‌های نهادهای بین المللی برنامه دیگر سازمان جوانان هلال احمر است، افزود: طرح هایی مانند دادرس (دانش آموزان آماده در روزهای سخت) که سال هاست در کشور در حال اجرا شدن هستند را می توان به نهاد های بین المللی معرفی کرد.


١١:٠٣ - دوشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٩٣٠٥    /    تعداد نمایش : ٤٦٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج