چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > معرفت لازمه احساس‎هاي عاشورايي است/ امروز، الگوپذيري از نهضت حسینی براي رويارويي با استكبار ضروريست
 


  چاپ        ارسال به دوست

نماينده ولي فقيه در جمعيت هلال احمر:

معرفت لازمه احساس‎هاي عاشورايي است/ امروز، الگوپذيري از نهضت حسینی براي رويارويي با استكبار ضروريست

نماينده ولي فقيه در جمعيت هلال احمر با اشاره به اينكه معرفت لازمه ي احساس هاي عاشورايي است فزود: امروز، الگوپذيري از امام حسين (ع)  براي رويارويي با استكبار ضروريست.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حوزه نمايندگي ولي فقيه در هلال احمر، حجت الاسلام و المسلمين معزي ظهر دیروز(سه سنبه) با حضور در مراسم عزاداري نخستين روز ماه محرم در اجتماع مديران و كاركنان و داوطلبان جمعيت هلال احمر در سازمان داوطلبان، در ابتداي سخنان خود با اشاره به اهميت جاودانگي واقعه ي بزرگ عاشوراي حسيني پس از قرن ها گذشت از زمان وقوع آن، برپايي محافل عزاي سرور و سالار شهيدان و ياران باوفايش را تنها منحصر به ايران ندانست و گفت: عظمت و عمق اين قيام سراسر درس و معرفت سبب شده است كه سال ها اين شور و احساسات عاشقان امام حسين(ع) در اقصي نقاط جهان در قالب محافل حزن و عزاي آن حضرت ديده شود.

نماينده ولي فقيه در هلال احمر با بيان اينكه در طول تاريخ بشريت، حوادث گوناگون و بزرگ نه تنها در بين ملت ها بلكه در ميان امت پيامبران الهي نيز به وقوع پيوسته  و خون هاي به ناحقي ريخته شده استخاطر نشان كرد، ليكن امروز هيچ واقعه اي در ذهن ها همانند قيام مظلومانه ي امام حسين(ع) زنده و جاودانه نمانده است.

وي با طرح اين سوال كه به واقع علت جاودانگي عاشوراي حسيني چيست افزود: البته مي توان با نگاهي عميق به درس هاي فراوان قيام حسيني در برابر ظلم و ستم و بررسي دقيق دلايل اين قيام به اين مهم دست يافت.

نماينده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر سپس به تبيين شاخص هاي اصلي قيام امام حسين (ع) پرداخت و تصريح كرد: ايستادگي در برابر ظلم و ستم و برقراري قسط و عدل در زندگي انسان ها از مهمترين دلايل رويارويي امام حسين (ع) و ياران باوفايش در برابر كثرت انسانهايي بود كه جز به طمع زر و مقام دنيا به پيكار با آن حضرت نيامده بودند.

حجت الاسلام والمسلمين معزي افزود: امام حسين (ع) براي برگرداندن نشانه هاي سعادت اخروي و هدايت مردم به راه راستين قيام كرد و البته براي دستيابي به اين مهم و زتده تگهداشتن دين پروردگار،هر آنچه داشت را در راه حق بخشيد.

وي در جمع بندي اين بخش از سخنان خود الگوپذيري از اين حركت عظيم تاريخ ساز را لازمه ي دستيابي به سعادت دنيوي و اخروي بشريت دانست و افزود: شناخت ابعاد وسيع و گسترده ي عاشوراي حسيني مي تواند زمينه ساز تعالي و كمال در زندگي دنيا و آخرت انساني شود.نماينده ولي فقيه در جمعيت هلال احمر در بخش پاياني سخنان خود معرفت و شناخت ابعاد قيام حسيني را لازم و ضروري دانست و گفت:به تعبير مقام معظم رهبري، اگر احساس هاي عاشورايي با معرفت نباشد، عزاداري ها انسان را به امام حسين (ع) نزديك نمي كند. 

حجت الاسلام والمسلمين معزي با اشاره به اينكه اطاعت از دستورات معصومين و شناخت و پيروي از ولايت از اركان معرفت حسني است خاطر نشان كرد: آنجا كه در كنار شور حسيني‌‏، شعوري نهفته است، بايد تلاش كرد تا اين عزاداري هاي لبريز از احساس بر پايه معرفت‏، فهم‏،درك و تفكر اقامه شود.

لازم به ذکر است، در ادامه مراسم، ذاكرين اهل بيت عليهم السلام در عزاي حسيني به مديحه سرايي پرداختند.


١١:٤٢ - چهارشنبه ٢١ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٩٣٦٨    /    تعداد نمایش : ٩٠٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج