سه شنبه ٠٢ آبان ١٣٩٦
شماره حساب ٩٩٩٩٩ جمعیت هلال احمر نزد بانک‌های ملی، ملت، رفاه، دی، شهر، صادرات، سپه، مسكن و آينده؛ آماده جمع آوری كمک‌های نقدی هموطنان برای مردم مسلمان ميانمار است. همچنین پایانه USSD روی تمامي تلفن های همراه جهت جمع آوری کمک‌های نقدی برای مردم میانمار اختصاص یافته و هموطنان با وارد کردن كد #112*3*741* می توانند با سهولت و سرعت بیشتر به مردم مظلوم میانمار کمک کنند."
اخبار > تاکید بر ضرورت ارائه خدمات با کیفیت فاخر و براساس اولویت ها، زمان، مکان و اعتبارات/ درخواست مشترک تمامی امدادگران هلال احمر؛ امکانات و تجهیزات بیشتر برای ارائه خدمت بهتر و با کیفیت تر است
 


  چاپ        ارسال به دوست

حضور رئیس جمعیت هلال احمر در کنار امدادگران پایگاه امداد جاده ای قوچک؛

تاکید بر ضرورت ارائه خدمات با کیفیت فاخر و براساس اولویت ها، زمان، مکان و اعتبارات/ درخواست مشترک تمامی امدادگران هلال احمر؛ امکانات و تجهیزات بیشتر برای ارائه خدمت بهتر و با کیفیت تر است

رئیس جمعیت هلال احمر در مراسم افطاری در کنار امدادگران جمعیت در پایگاه امداد جاده ای قوچک، با تاکید بر ضرورت ارائه خدمات با کیفیت در ماموریت های محوله به هلال احمر، خاطرنشان کرد: ماموریت جمعیت در برنامه 10 ساله مشخص شده و بر مبنای این برنامه، هلال احمر، کاری فاخر و با کیفیت بالا براساس اولویت ها و متناسب با زمان، مکان و اعتبارات خود ارائه خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر سید امیرمحسن ضیائی شب گذشته با حضور در پایگاه امداد جاده ای قوچک، افطار را میهمان امدادگران این پایگاه بود.

دکتر ضیائی در این دیدار ضمن تبریک ایام میلاد امام حسن مجتبی (ع)، ارزش و اهمیت خدمات هلال احمر در صف را یادآور شد و تاکید کرد: ما قدردان زحمات امدادگران و نجاتگران هلال هستیم که داوطلبانه و در راه رضای خدا خدمت می کنند.

وی با اشاره به محدودیت امکانات و تجهیزات امدادگران، خاطرنشان کرد: زبان مشترک تمامی امدادگران ما در سراسر کشور، تدارک امکانات و تجهیزات و فراهم شدن اعتبارات بیشتر برای ارائه خدمت بهتر و با کیفیت تر است.

ارائه خدمات در نبود اعتبارات کافی

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه با بیان اینکه فضاهای خالی زیادی در کشور برای خدمت وجود دارد، به بحث امداد کوهستان و حریق در جاده ها که بانی مشخصی ندارد و قانون برای آن تکلیفی مشخص نکرده اشاره کرد و گفت: زمانی که سیستمی یک مسئولیت را می پذیرد، باید تمامی امکانات، اعتبارات، و ...برای انجام آن مسئولیت فراهم باشد در حالی که برای جمعیت هلال احمر امکان ارائه خدمات در موضوع امداد کوهستان فراهم نبوده ولی در عین حال این خدمات را ارائه داده است.

دکتر ضیائی با تاکید بر اینکه باید در مسائلی چون امداد کوهستان و آتش سوزی جنگل ها، قانون مدیریت بحران، تکلیف را روشن کند، تاکید کرد: اگر هلال احمر مسئولیت دارد باید امکانات و اعتبارات برای ارائه خدمات فراهم شود و اگر تکلیفی ندارد این مسئولیت باید از روی دوش هلال احمر برداشته شود.

60 هزار امدادگر داوطلب هلال احمر، آماده کار و خدمت

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه قرارداد جمعیت با حاکمیت در زمینه پاسخگویی به سوانح طبیعی و بحث امداد و نجات است، گفت: طی دو سال گذشته 1100 میلیارد تومان اعتبار برای جمعیت هلال احمر در نظر گرفته شده که تا این زمان که 3 ماه نیز از سال 96 می گذرد تنها 100 میلیارد آن به جمعیت پرداخت شده است در حالی که اگر همین خدمت را دولت بخواهد از سازمان دیگری بگیرد باید سالی 4 هزار میلیارد تومان هزینه و 30 تا 40 هزار نیرو استخدام کند.

دکتر ضیائی ضمن تقدیر از خدمات داوطلبانه و ایثارگرانه امدادگران تاکید کرد: 60 هزار امدادگر و نجاتگر هلال احمر در سراسر کشور در حال ارائه خدمات به مردم هستند؛ خدماتی که با عشق، علاقه، مهربانی ارائه می شود و این ایثار و علاقه، پشتیبان جمعیت هلال احمر در انجام ماموریت هایش است. در بیش از 500 پایگاه جمعیت هلال احمر در سراسر ایران اسلامی، در هر ساعت از شبانه روز، امدادگران جمعیت آماده به کار هستند و این ارزش بالایی برای هلال احمر، دولت و مردم دارد.

معاونت آموزش؛ وظیفه اعتباربخشی دوره های آموزشی را برعهده دارد

رئیس جمعیت هلال احمر در پاسخ به خواسته امدادگران مبنی بر تسریع در برگزاری دوره های آموزشی تخصصی امدادگری و نجاتگری، تاکید کرد: مسئولیت آموزش نیرو به طور مستقیم برعهده هر سازمان تخصصی هلال احمر است و معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت، وظیفه اعتبار بخشی دوره های آموزشی را برعهد دارد.

دکتر ضیائی در ادامه با اشاره به جذب نیروهای ایثار در جمعیت هلال احمر بعد از اتمام فرایند استخدامی جمعیت، همچنین ضرورت ارائه خدمات با کیفیت در ماموریت های محوله، خاطرنشان کرد: ماموریت جمعیت هلال احمر در برنامه 10 ساله مشخص شده و بر مبنای این برنامه، هلال احمر کاری فاخر و با کیفیت بالا براساس اولویت ها و متناسب با زمان، مکان و اعتبارات، ارائه خواهد کرد.

امداد کوهستان ماموریت مستقیم هلال احمر نیست

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین با اشاره به گستردگی و تنوع خدمات هلال احمر ایران و این نکته که امداد کوهستان، ماموریت مستقیم هلال احمر نیست، تاکید کرد: در ارائه خدمات باید بررسی کنیم تا چه حد حضور هلال احمر متناسب با ماموریت های مشخص شده است و چنانچه قرار است امداد کوهستان که بسیار پرهزینه است برعهده هلال احمر باشد، لازم است این موضوع قانونی شود و همچنین اعتبارات و امکانات مرتبط با آن نیز اختصاص و تحویل گردد.


٠٢:٣٣ - دوشنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٩٩٣٤١    /    تعداد نمایش : ٧٦٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج