شنبه ٣٠ دی ١٣٩٦
مردم نوعدوست ایران اسلامی برای کمک به هموطنان آسیب دیده از زلزله در استان های غربی کشور به خصوص زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه می توانند از طرق زیر عمل کنند: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد اغلب بانک ها، 702070(ارزی دلار) 800300 (ارزی یورو) بانک ملی، 1404440(ارزی دلار) بانک ملت و همچنین کد های #112*3*741* به همراه شماره کارت 6104337770064606 برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان/ تمرکز اصلی جمعیت هلال احمر بر جمع آوری کمک های نقدی است تا بتوان بر اساس نیازهای مردم آسیب دیده اقلام مورد نیاز برای آسیب دیدگان را تهیه و ارسال کرد/ از مردم شریف ایران اسلامی خواهشمندیم جهت حفظ کرامت انسانی از جمع آوری هر گونه مواد فاسد شدنی و مستمعل اجتناب کنند/هموطنان در استان تهران جهت اهدای کمک های غیرنقدی می توانند به آدرس میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه شهید مهدیزاده جمعیت هلال احمر شهرتهران مراجعه کرده یا با شماره تلفن 66923040 تماس بگیرند
اخبار > ضرورت تجهیز هلال‌احمر برای پاسخگویی به حوادث اقلیمی
 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس جمعیت هلال احمر کشور تاکید کرد:

ضرورت تجهیز هلال‌احمر برای پاسخگویی به حوادث اقلیمی

رئیس جمعیت هلال احمر کشور تاکید کرد:  باید به صورت ریشه ای به حوادث ناشی از تغییرات اقلیمی پرداخت و مسلماً هلال احمر نیز در حوزه امدادی برای پاسخگویی به اینگونه حوادث باید متمرکز‌تر و تجهیز شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از تسنیم؛ دکتر سید امیر محسن ضیایی، درباره مطالبه هلال احمر به عنوان بزرگترین نهاد امدادی کشور در حوزه بحران و اولویت بندی‌هایی که باید در دولت دوازدهم صورت پذیرد چیست؟ اظهار داشت: در درجه نخست، قانون مدیریت بحران تصویب شود، زیرا هم اکنون قانون رسمی و نهایی در این مقوله نداریم و زمان فعالیت سازمان مدیریت بحران نیز از مهلت آزمایشی آن گذشته است.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور با پیشنهاد به رئیس جمهور برای ایجاد یکی از مهمترین معاونت‌هایی که با جان مردم سروکار دارد، گفت: باید در دولت دوازدهم وضعیت فعالیت آزمایشی سازمان مدیریت بحران که مدت‌هاست زمان آن گذشته است، تعیین تکلیف قانونی شود.

ضیایی ادامه داد: قانون مدیریت بحران کشور باید به تصویب نهایی برسد تا بتواند به طور روزآمد نهادها را در زمینه مقابله با حوادث طبیعی و غیرمترقبه هماهنگ کند.

جایگاه مدیریت بحران کشور در سطح معاون رئیس جمهور ارتقاء یابد

رئیس جمعیت هلال احمر کشور درباره دیدگاه خود در زمینه جایگاه سازمان مدیریت بحران کشور که هم‌اکنون زیرمجموعه وزارت کشور است، گفت: دیدگاه بنده نیز این است که جایگاه مدیریت بحران کشور در سطح معاون رئیس جمهور ارتقاء یابد.

وی در ادامه پیشنهاد و مطالبه از دولت یازدهم در حوزه حوادث غیرمترقبه و اولویت بندی‌های امدادی تصریح کرد: دوم اینکه، هم اکنون به طور روزانه با تغییرات آب و هوا و مسائل توسعه ناپایدار مواجه هستیم و طبیعی است که این مقولات به منابع کافی نیاز دارد، کما اینکه الان نیز دولت متقاعد شده است که منابع کافی در این حوزه تعیین کند.

امیدواریم دولت همه نهادهایی که در بحث حوادث غیرمترقبه فعالیت می‌کنند را حمایت کند

رئیس جمعیت هلال احمر کشور تصریح کرد: امیدواریم که دولت نه تنها از هلال احمر؛ بلکه از همه نهادهایی که در بحث حوادث غیرمترقبه فعالیت می‌کنند حمایت کند تا ما نیز بتوانیم کارهای پیشگیری و کاهش ریسک را به صورت گسترده‌تری انجام دهیم، زیرا هر چه در این دو مورد قدم برداریم مسلماً عملیات‌های امدادی نیز کم می‌شود.

ضیایی همچنین با تصدیق این مسئله که حادثه ای به‌مانند زلزله هم اکنون در کشور نسبت به حوادث غیر مترقبه دیگر نجیب‌تر شده است، افزود: واقعاً زلزله در مقابل حوادث دیگر کمتر شده است، زیرا هم اکنون به طور متداول به دلیل تغییرات اقلیمی با خشکسالی و سیل مواجه هستیم که نشان از تغییرات اقلیمی وسیع در ایران است و متعاقباً کشور را دچار مشکل می‌کند.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور خاطرنشان کرد: بنابراین باید به صورت ریشه ای به حوادث ناشی از تغییرات اقلیمی پرداخت و مسلماً هلال احمر نیز در حوزه امدادی برای پاسخگویی به اینگونه حوادث باید متمرکز‌تر و تجهیز شود تا آموزش‌هایی ارائه کند که منجر به خدمات امدادی بهتری شود.


١٤:٤٧ - سه شنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٩٩٣٧٣    /    تعداد نمایش : ٨٢١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج