شنبه ٣٠ دی ١٣٩٦
مردم نوعدوست ایران اسلامی برای کمک به هموطنان آسیب دیده از زلزله در استان های غربی کشور به خصوص زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه می توانند از طرق زیر عمل کنند: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد اغلب بانک ها، 702070(ارزی دلار) 800300 (ارزی یورو) بانک ملی، 1404440(ارزی دلار) بانک ملت و همچنین کد های #112*3*741* به همراه شماره کارت 6104337770064606 برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان/ تمرکز اصلی جمعیت هلال احمر بر جمع آوری کمک های نقدی است تا بتوان بر اساس نیازهای مردم آسیب دیده اقلام مورد نیاز برای آسیب دیدگان را تهیه و ارسال کرد/ از مردم شریف ایران اسلامی خواهشمندیم جهت حفظ کرامت انسانی از جمع آوری هر گونه مواد فاسد شدنی و مستمعل اجتناب کنند/هموطنان در استان تهران جهت اهدای کمک های غیرنقدی می توانند به آدرس میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه شهید مهدیزاده جمعیت هلال احمر شهرتهران مراجعه کرده یا با شماره تلفن 66923040 تماس بگیرند
اخبار > ارائه خدمات ویزیت رایگان در شب های قدر در چادرهای سلامت هلال احمر/ برپایی 4 هزار چادر سلامت هلال احمر در سال گذشته در سراسر کشور/ به دنبال ارتقای سامانه جامع عضویت داوطلبان هستیم
 


  چاپ        ارسال به دوست

سرپرست سازمان داوطلبان در برنامه زنده روی خط خبر:

ارائه خدمات ویزیت رایگان در شب های قدر در چادرهای سلامت هلال احمر/ برپایی 4 هزار چادر سلامت هلال احمر در سال گذشته در سراسر کشور/ به دنبال ارتقای سامانه جامع عضویت داوطلبان هستیم

سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در برنامه زنده روی خط خبر با اشاره به برپایی چادرهای سلامت هلال احمر در شب های قدر گفت: در سال گذشته 4 هزار چادر سلامت در سراسر کشور برچا شده و نیازمندان از خدمات ویزیت و مشاوره پزشکی رایگان هلال احمر استفاده کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر رضا اندام در برنامه زنده روی خط خبر به تشریح اقدامات هلال احمر در ایام ماه مبارک رمضان و همچنین برپایی چادرهای سلامت در شب های قدر پرداخت.

دکتر اندام در این گفت و گو اظهار کرد: جمعیت هلال احمر و به طور خاص، سازمان داوطلبان جمعیت همه ساله در ایام ماه مبارک رمضان برنامه هایی برای کمک به نیازمندان در قالب طرح همای رحمت، چادرهای سلامت و ... اجرا می کند که عمده این طرح ها سلامت محور هستند.

وی با اشاره به اجرای طرح برپایی چادرهای سلامت در شبهای قدر گفت: در این برنامه، از پزشکان و پیراپزشکان داوطلبی که با هلال احمر همکاری دارند دعوت می کنیم در چادرهایی که در محل های پر تردد برپا می شود حضور پیدا کنند و خدمات ویزیت رایگان، مشاوره پزشکی و ... ارائه دهند.

دکتر اندام با تاکید بر اینکه هلال احمر فارغ از هرگونه تبعیضی به تمامی مردم خدمات خود را ارائه می دهد، خاطرنشان کرد: چادرهای سلامت هلال احمر در مناطق کم برخوردار برپا می شود و بیشتر افراد مراجعه کننده به این چادرها از نیازمندان جامعه هستند.

سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه طرح های سلامت محور سازمان در طول سال و در مناسبت های مختلف همواره در حال اجراست، افزود: در سال گذشته بالغ بر 4 هزار چادر سلامت در سراسر کشور برپا کردیم و خدمات پزشکی، روانشناسی و ... به نیازمندان ارائه دادیم.

دکتر اندام، اهدای خون اعضای داوطلبان را طرح دیگر سازمان داوطلبان در ایام ماه مبارک رمضان عنوان کرد و گفت: به این دلیل که در این ماه، روزه داران تمایل کمتری برای اهدای خون دارند، سازمان داوطلبان هلال احمر مطابق تفاهم نامه ای که از قبل با سازمان انتقال خون داشته است، از داوطلبان خود برای اهدای خون دعوت می کند و خوشبختانه همه ساله در این ایام بیشترین همکاری را با سازمان انتقال خون داریم.

کمک به سلامت بیماران در مرحله تشخیص و پیشگیری

سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه طرح کاروان سلامت هلال احمر در طول سال با اعزام تیم های درمانی و پرستاری به مناطق کم برخوردار در حال اجراست، گفت: به این دلیل که جمعیت هلال احمر باید همیشه برای ارائه خدمات به مردم در هر شرایطی آماده باشد، اعزام کاروان های سلامت در طول سال و به تناوب اجرا می شود.

دکتر اندام با بیان اینکه خدمات هلال احمر در طرح های سلامت محور بیشتر شامل تشخیص و پیشگیری می شود، افزود: با توجه به اینکه هلال احمر یکی از حلقه های سلامت محسوب می شود، اگر تشخیص داده شود که نیازمند مراجعه کننده به چادرهای سلامت هلال احمر نیاز به پیگیری و درمان بیشتری دارد به مراکز درمانی مرتبط ارجاع داده می شود.

سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در ادامه به موضوع سامانه جامع عضویت داوطلبان هلال احمر پرداخت و گفت: به دنبال ارتقاء سامانه ثبت اطلاعات اعضا و داوطلبان جمعیت و همچنین ثبت اطلاعات نیازمندان هستیم تا از این طریق بتوانیم ارتباط میان نیازمندان با توانمندان را برقرار و در مواقع نیاز از توانایی های توانمندان که در این سامانه ثبت شده، استفاده مفیدتری داشته باشیم.

دکتر اندام با بیان اینکه در حال حاضر حدود 700 هزار داوطلب با هلال احمر همکاری دارند، تاکید کرد: در تلاش هستیم با تقویت سامانه جامع عضویت، آماری واقعی از داوطلبان فعال سازمان داشته باشیم.

 


٠٣:٢٥ - پنج شنبه ٢٥ خرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٩٩٤٠١    /    تعداد نمایش : ٥٦٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج