دوشنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٧
اخبار > دیدار رئیس جمعیت هلال احمر ایران با رئیس صلیب سرخ ارمنستان/ تاکید طرفین بر ضرورت همکاری مشترک در زمینه پیشگیری، پاسخ، مدیریت بلایا و کاهش ریسک
 


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رئیس جمعیت هلال احمر ایران با رئیس صلیب سرخ ارمنستان/ تاکید طرفین بر ضرورت همکاری مشترک در زمینه پیشگیری، پاسخ، مدیریت بلایا و کاهش ریسک

رئیس جمعیت هلال احمر ایران در دیدار با رئیس صلیب سرخ ارمنستان با اعلام آمادگی برای انتقال تجارب هلال احمر ایران به ارمنستان، این تجارب را شامل آموزش همگانی، مدیریت بحران ها، نفی خشونت در جامعه، امور جوانان و کاهش آسیب های اجتماعی در جوامع، ایجاد مسئولیت های اجتماعی برای جوانان و ...برشمرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر ایران؛ میختیار مناتساکانیان؛ رئیس صلیب سرخ کشور ارمنستان در دیداری که روز گذشته با رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان داشت، به تشریح فعالیت های صلیب سرخ این کشور پرداخت و گفت: صلیب سرخ ارمنستان 97 سال قدمت دارد. این جمعیت اقدامات بشردوستانه و خدمات اجتماعی انجام می دهد که بعد از زلزله مخرب سال 1988 در ارمنستان، فعالیت های این جمعیت وارد مرحله جدیدی شد.

وی با بیان اینکه صلیب سرخ ارمنستان برنامه توسعه را در پیش گرفته است، گفت: در حال حاضر این جمعیت، مدیریت حوادث، کمک های اولیه، بهداشت اجتماعی، جست و جوی گمشدگان، امور جوانان و توسعه و ترویج ارزشهای بشردوستانه را به عنوان فعالیت های اصلی برعهده دارد.

ارائه خدمات مناسبتر به مردم دو کشور با ارتقای همکاری های مشترک

مناتساکانیان خاطرنشان کرد: با توجه به تجارب ارزشمند جمعیت هلال احمر ایران، برای ما اهمیت دارد که با تبادل و امضای تفاهم نامه، در زمینه پیشگیری، پاسخ، مدیریت بلایا و کاهش ریسک و تقویت ظرفیت های سازمانی، فعالیت های مشترک میان دو جمعیت ملی را بسط و گسترش دهیم.

رئیس صلیب سرخ ارمنستان با تقدیر از رئیس جمعیت هلال احمر ایران برای سفر به کشور ارمنستان، خاطرنشان کرد: یقین دارم با وجود تجارب و امکانات دو جمعیت ملی ایران و ارمنستان می توان خدمات مناسبی را به مردم دو کشور ارائه کرد.

تشریح تجارب قابل انتقال هلال احمر ایران به ارمنستان

در ادامه این دیدار، دکتر سید امیرمحسن ضیائی؛ رئیس جمعیت هلال احمر ایران، به اهداف سفر به ارمنستان اشاره کرد و گفت: یکی از این اهداف، امضای تفاهم نامه در راستای اصول و اهداف جهانی و همکاری های منطقه ای دو جمعیت ملی است.

وی ادامه داد: نزدیکی تاریخی دو ملت و کشور ایران و ارمنستان، کمک بسزایی به ارتباط دوجانبه میان دو جمعیت ملی می کند.

رئیس جمعیت هلال احمر ایران با اعلام آمادگی برای انتقال تجارب هلال احمر ایران به صلیب سرخ ارمنستان گفت: مدیریت بحران ها، نفی خشونت در جامعه، امور جوانان و کاهش آسیب های اجتماعی در جوامع، ایجاد مسئولیت های اجتماعی برای جوانان و بهره مندی از ظرفیت های داوطلبان برای کمک به جامعه آسیب دیده و آسیب پذیر، فعالیت های بشردوستانه و توانبخشی، آموزش همگانی و اقداماتی در زمینه تربیت دانشجو در موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران از جمله تجارب قابل انتقال هلال احمر ایران هستند.


٠٣:١٨ - چهارشنبه ٢١ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٩٩٩٩٧    /    تعداد نمایش : ٨٦٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج