دوشنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٧
اخبار > ارمنستان؛ پل ارتباطی هلال احمر ایران و اوراسیا/ اعلام آمادگی برای برپایی پست های موقت امدادی در مسیر ایران به ارمنستان/ امکان ایجاد مرکز درمانی هلال احمر ایران در ارمنستان بررسی می شود
 


  چاپ        ارسال به دوست

در دیدار رئیس جمعیت هلال احمر ایران با وزیر بهداشت ارمنستان مطرح شد:

ارمنستان؛ پل ارتباطی هلال احمر ایران و اوراسیا/ اعلام آمادگی برای برپایی پست های موقت امدادی در مسیر ایران به ارمنستان/ امکان ایجاد مرکز درمانی هلال احمر ایران در ارمنستان بررسی می شود

رئیس جمعیت هلال احمر ایران در دیدار با وزیر بهداشت ارمنستان، برای ایجاد مرکز درمانی در این کشور با همکاری وزارت بهداشت و صلیب سرخ ارمنستان و همچنین ایجاد پست های موقت امداد و نجات در مسیر گردشگران ایرانی به ارمنستان اعلام آمادگی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر سید امیرمحسن ضیائی در دیدار با وزیر بهداشت ارمنستان ضمن اعلام آمادگی به منظور انتقال 81 قلم داروی تولیدی شرکت های تحت پوشش جمعیت هلال احمر برای فروش در ارمنستان و کشورهای اوراسیا گفت: هلال احمر ایران همچنین برای فروش تجهیزات پزشکی یکبار مصرف مثل صافی دیالیز و ... به ارمنستان نیز آمادگی دارد و در صورت موافقت وزارت بهداشت ارمنستان، امکان ایجاد مرکز درمانی هلال احمر ایران در این کشور نیز وجود دارد.

رئیس جمعیت هلال اجمر ایران از وزیر بهداشت ارمنستان خواست تا ضمن سفر به ایران از امکانات، تولیدات و توانمندیهای هلال احمر ایران بازدید کند.

تلاش برای جبران خلاء همکاری های گذشته

آلتونیان؛ وزیر بهداشت ارمنستان نیز در این دیدار گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی و تولیدی در امنستان، همکاری با ایران برای ما بسیار حائز اهمیت است و باید تلاش کنیم تا خلاء همکاری های گذشته جبران شود.

وزیر بهداشت ارمنستان با بیان اینکه برای فعالیت ها و اقداماتی که هلال احمر ایران انجام می دهد، سر تعظیم فرود می آورم، تاکید کرد: تعداد کارمندان هلال احمر ایران به اندازه تمام داوطلبان کشور ارمنستان است و من از وسعت وظایف و فعالیت های جمعیت هلال احمر ایران شگفت زده شده ام.

آلتونیان تاکید کرد: به عنوان گام اول می توان در زمینه انتقال تولیدات، تجهیزات و داروهای جمعیت هلال احمر همکاری خوبی را آغاز کرد و ما می توانیم به عنوان پل ارتباطی ایران در منطقه اوراسیا عمل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: سه وزارتخانه مدیریت منطقه ای، موقعیت های فوق العاده و وزارت بهداشت ارمنستان می توانند با تعامل شایسته با هلال احمر ایران برنامه ریزی ویژه ای در راستای ارائه خدمات مناسب و همکاری میان دو کشور داشته باشند.

سودمندی روابط میان دو کشور برای مردم

سجادی؛ سفیر ایران در ارمنستان نیز در این جلسه با اشاره به ضرورت ادامه همکاری خوب میان دو کشور، تاکید کرد: تعامل میان وزرات بهداشت ارمنستان و جمعیت هلال احمر ایران برای مردم هر دو کشور بسیار سودمند خواهد بود.

لازم به ذکر است در این نسشت مقرر شد کارگروه مشترکی با حضور مدیران عامل استان های مرزی دو کشور و مرتضی سلیمی؛ رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر ایران و معاون وزیر موقعیت های فوق العاده ارمنستان، زمینه های مشترک و برنامه های آتی را مورد بررسی قرار دهند.

در پایان ابن جلسه، هیات هلال احمر ایران به بازدید از مرکز مدیریت بحران و پزشکی بلایا در کشور ارمنستان رفت.


١٢:٢٧ - چهارشنبه ٢١ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٩٩٩٩٨    /    تعداد نمایش : ٧٠٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج